„Šiauliai“ palaužė ir „Rūdupio“ pasipriešinimą (komentarai, statistika)

2011-03-25 19:40
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas

Sezono pabaigoje vis geresnį žaidimą demonstruojantys „Šiauliai“ (12-7) iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Antano Sireikos auklėtiniai namie 89:75 (25:14, 26:28, 16:20, 22:13) palaužė Prienų „Rūdupio“ (13-6) pasipriešinimą.

Rungtynes spurtu 25:5 pradėję aikštės šeimininkai pasiuntė varžovus į nokdauną jau pirmajame kėlinyje. Vis dėlto prieniškiai nepalūžo ir prasidėjus antrajam kėliniui buvo priartėję iki 3 taškų (27:30).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui po Evaldo Dainio dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (64:71), tačiau tuomet šiauliečiai spurtavo 8:2 ir pergalės iš savo rankų nepaleido.

„Šiauliai“ atkovojo net 42 kamuolius, kuomet svečiai tik 31. Šeimininkai taip pat atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21-15).

Tai buvo jau šeštoji „Šiaulių“ ir „Rūdupio“ akistata šį sezoną. Pirmąsias keturias laimėjo prieniškiai, tačiau Sireikos auklėtiniai per pastarąjį mėnesį jau du kartus įrodė savo pranašumą.

„Šiauliai“: Mindaugas Žukauskas 17 (9 atk. kam.), Darius Gvezdauskas 16, Rashaunas Broadusas (7 rez. perd.) 13, Vytautas Šarakauskas 12 (10 atk. kam.), Davidas Weaveris ir Edvinas Ruzgas po 11.

„Rūdupis“: Adas Juškevičius 18, Justas Sinica 16, Giedrius Jankauskas 11.

Antanas Sireika („Šiaulių“ ekipos vyr. treneris): „Esame visiškai kita komanda nei ta, kuri buvo iki Naujųjų metų. Kylame į viršų ir rungtyniaujame geriau. Šiandien taip pat žaidėme neblogai. Buvome susikrovę 20 taškų pranašumą ir nors varžovai mus pavijo, komanda parodė charakterį ir atlaikė spaudimą. Palaikėme kamuolį tada, kai reikėjo, gerai perpratome varžovus. Žinoma, norėčiau, kad komanda žaistų geriau, tačiau svarbiausia, kad einame į gerą pusę. Po apmaudžiai pralaimėtų rungtynių su „Lietuvos rytu“ visi manė, kad būsime palūžę, tačiau labai gerai žaidėme Šiauliuose, sėkmingai kovėmės ir su „Nevėžiu“.

Virginijus Šeškus
(„Rūdupio“ komandos vyr. treneris): „Labai silpnai sužaidėme rungtynių pradžią ir atsilikome 20 taškų skirtumu. Nors buvome paviję varžovus, visgi rungtyniavome su „Šiaulių“ komanda, kuri kiekvieną dieną žaidžia vis geriau. Pirmoje sezono dalyje šiauliečiai kas dvi savaites atsiveždavo po naują krepšininką – Mario Delašą, Rashauną Broadusą, Davidą Weaverį. Norint, kad jie pritaptų prie komandos reikia bent kelių mėnesių darbo. Dabar jau pradedame matyti rezultatus. Akivaizdus pavyzdys – rungtynės su „Lietuvos ryto“ ekipa. Vilniuje kovodami su Eurolygos komanda šiauliečiai pralaimėjo vienu tašku, o namie rungtynes paleido tik paskutiniame ketvirtyje. Esu patenkintas tik tuo, kad nepralaimėjome 15 taškų skirtumu ir išsaugojome palankų tarpusavio rungtynių santykį.“