20-mečiai Europos čempionatą pradėjo pergale prieš Italiją

2011-07-14 15:29
Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė pergalingai pradėjo Europos čempionatą Ispanijoje. Mariaus Linarto auklėtiniai pirmosiose D grupės rungtynėse 82:77 (18:18, 21:21, 19:16, 24:22) palaužė bendraamžius iš Italijos.

Visos rungtynės vyko taškas į tašką ir tik ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviams pabėgti į priekį.. Iki susitikimo pabaigos likus 8 minutėms po Andrea De Nicolao metimo italai skirtumą sumažino iki 2 taškų (60:62), tačiau tuomet Sauliaus Kulviečio ir Dovydo Rediko vedini lietuviai spurtavo 9:0 ir įgijo pergalingą persvarą (71:60).

Lietuviams pergalės iškovoti nesutrukdė net ir milžiniškas klaidų skaičius. Pagal jų skaičių Lietuva „laimėjo“ net 31:15. Mūsiškius gelbėjo sėkminga kova dėl atšokusių kamuolių (44:32).

Fantastiškas rungtynes sužaidė Lietuvos rinktinės lyderis Kulvietis. Puolėjas per 36 minutes pelnė 32 takus (6/7 dvitaškių, 5/5 tritaškių, 5/7 baudų), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 1 metimą, išprovokavo 4 pražangas, 2 kartus suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Saulius Kulvietis 32 (10 atk. kam.), Dovydas Redikas 12 (7 rez. perd.), Augustas Pečiukevičius 11, Giedrius Staniulis 7, Darius Tarvydas 5, Gilvydas Biruta, Arnas Butkevičius ir Paulius Dambrauskas po 4, Ovidijus Varanauskas 3 (Mindaugas Kupšas).

Italijos jaunimo rinktinė: Achille Polonara 18, Andrea De Nicolao 15, Nicolo Melli 12 (10 atk. kam.), Alessandro Gentile 11.

Rytoj 15 val. lietuviai stos į dvikovą su Ukrainos rinktine. Į antrąjį etapą pateks trys geriausios grupės komandos.