Amerikiečiams Šiauliuose trūksta įprastų technologijų ir... dušo užuolaidų

2011-08-24 02:38
Aušra Laurinkienė, „Šiaulių naujienos“
Į Lietuvą iš JAV atskridę „Šiaulių“ krepšinio klubo naujokai Denzelis Bowlesas ir Cameronas Longas vis dar pratinasi prie naujos aplinkos. Gatvėse jie pasigenda stilingų automobilių, viešbučio kambariuose – dušo užuolaidų, amerikietiškų televizijos programų, o ypač jiems trūksta pamėgtųjų „iPhone“ telefonų.

„Įsivaizduokite, nemoku aktyvuoti telefono, – juokėsi vakar rankose laikydamas seną „Nokia“ telefono modelį „Šiaulių naujienoms“ sakė Bowlesas. – Niekaip dar nesusitaikau su tuo, kad čia neveikia mano „iPhone'as“. Ne, nesu išlepęs, tiesiog man trūksta įprastų technologijų.“ 

Skirtingi, tačiau kartu ir panašūs 

Abu naujokai – skirtingi, tačiau kartu ir panašūs. Tiesa, vakar stebėję taikliarankius rytinėje krepšinio treniruotėje tarp klubo naujokų neįžvelgėme jokių panašumų.

Longas – vikrus, visada besišypsantis, uoliai vykdantis visus trenerių nurodymus, o Bowlesas, savo draugą lenkiantis ūgiu, – lėtesnis, rimtesnis ir į darbą treniruotėse žiūrintis kiek atlaidžiau.

Tačiau kai kelias valandas treniruočių salėje prakaitą lieję vaikinai mums pradeda pasakoti apie savo pomėgius ir aistrą sportui, panašumų ieškoti nebereikia. 

Karjerą pradėjo nuo futbolo 

Dar nė vienas nepasiilgo namų, abu jaučia begalinį kalbos barjerą ir abu jie myli krepšinį, tačiau sportinį kelią pradėjo žaisdami futbolą. 

Bowlesas juokdamasis sakė: „Jeigu apsilankytumėte mano namuose, pamatytumėte, kad ten futbolo trofėjų – kur kas daugiau nei krepšinio varžybose iškovotų apdovanojimų“. 

Ir Bowlesas, ir Longas, praėjusiame JAV universitetų lygos NCAA sezone dukart žaidę vienas prieš kitą, sako, kad futbolą žaidė iki kokių šešiolikos metų, ir tik vėliau susidomėjo krepšiniu. 

„Mano abu vyresnieji broliai žaidžia futbolą, tačiau aš tikrai nesigailiu, kad pasirinkau krepšinį“, – tikina Longas. Amerikietis sako anksčiau galėjęs sakyti, kad yra drovus, tačiau dabar viskas pasikeitė: „Aš daug keliauju. Išmokau atsikratyti drovumo, tačiau nesu ir per daug akiplėšiškas. Ypač – bendraujant su merginomis“.

Amerikiečių širdys – laisvos 

Meilė – sritis, kurioje amerikiečiai taip pat yra panašūs – abu į Lietuvą atvyko laisvomis širdimis. Nors abu vieningai tikina, kad pirmoje vietojoje – krepšinis, neslepia, kad nėra nusiteikę priešiškai.

„Mielai pabendrausiu su visomis merginomis ir visais, kurie tik to panorės. Vakar mieste jau mačiau kelias gražias merginas“, – šyptelėjo 22 metų 208 cm ūgio Bowlesas. 

Longas taip pat yra atviras pažintims, tačiau tikina, kad jam svarbiausia – krepšinis: „To čia atvykau, ir man svarbiausia – darbas“. 

Kartu eis į kiną 

Ir Bowlesas, ir Longas sako tiesiog dievinantys kiną, o kol šalia jų nėra merginų, abu kartu keliaus žiūrėti filmų į mūsų mieste esančias kino teatro sales.

Bowlesas save vadina tikru kino žinovu ir sako, galėtų dirbti kino kritiku: „Jeigu nežaisčiau krepšinio, tikrai galėčiau dirbti šį darbą“.

Mėgstamiausias amerikiečio filmas – „Meilė ir krepšinis“, kuriame netrūksta nei romantikos, nei mylimiausios veiklos – oranžinio kamuolio sporto šakos. 

Nestokoja amibicijų 

Bowlesas pridūrė, kad yra sužavėtas miestu ir Lietuva: „Tai naujas iššūkis mano gyvenime. „Šiauliai“ – geriausia komanda, kokią galėjau pasirinkti pirmaisiais profesionalios karjeros metais. Aš vis dar jaučiuosi lyg sapne. Negaliu patikėti, kad jau esu čia ir kalbu su jumis. Man visa tai – nauja. Nekantrauju sužinoti, kas bus toliau“. Krepšininkas sako namų dar nepasiilgęs, tačiau jį labai slegia laiko skirtumas: „Aš labai anksti atsibundu ir vėlai einu miegoti, tačiau nieko tokio, priprasiu... Apskritai manęs čia niekas nešokiravo. Viską radau taip, kaip ir tikėjausi“. 

Nestokodamas optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis krepšininkas Bowlesas drąsiai sakė, kad nori laimėti mūsų šalies čempionatą: „Noriu būti toks geras, koks galiu būti. Man patinka pelnyti taškus, atkovoti kamuolius, galiu gerai perduoti kamuolį. Esu iš tų žmonių, kurie mėgsta, kad už juos kalbėtų darbai, o ne pats apie save“.

Tėvai neleido nuklysti šunkeliais 

Ne paslaptis, kad Amerikoje jauni vaikinai labai anksti pasuka blogais keliais.

Bowlesas, paklaustas, kaip jam pavyko visąlaik eiti tiesiu gyvenimo keliu, atsakė: „Mano tėvai neleido nuklysti šunkeliais. Nors mano tėvai išsiskyrė, kai pradėjau mokytis vidurinėje, tėtis vis dar yra mano gyvenime“. 

Krepšininkas sako, kad buvo auklėjamas gana griežtai: „Jeigu nežaisdavau krepšinio, turėdavau laisvu laiku lankytis bažnyčioje, tvarkytis namuose. Mano tėvai neleido manęs į tą tamsiąją gyvenimo pusę ir atliko išties nuostabų darbą. Esu jiems už tai labai dėkingas“. 

Sirgaliams atsidėkos juodu darbu

„Šiaulių“ ekipą papildęs amerikietis vidurio puolėjas Bowlesas pastaruosius du sezonus su „James Madison“ universiteto marškinėliais žaidė NCAA lygoje.

Paklaustas, kodėl nusprendė priimti „Šiaulių“ klubo pasiūlymą, krepšininkas atsakė: „Priežastis viena – pasikalbėjau su Ricky Harrisu. Nors jis Lietuvoje žaidė ne visą sezoną, apie „Šiaulių“ klubą papasakojo daug gerų dalykų – apie vadovus, trenerius, gerą atmosferą. Visa tai padėjo apsispręsti ir atsisakyti kitų netgi pelningesnių pasiūlymų. Tikiuosi, kad šiauliečiai krepšinio sirgaliai mane sutiks labai šiltai, o aš jiems atsidėkosiu juodu darbu aikštėje. Darbo nebijau – atiduosiu visas jėgas“. 

Po treniruotės Bowlesas džiaugėsi puikia atmosfera komandoje: „Manau, kad sezonas bus išties puikus. Aš esu labai laimingas, kad esu čia, „Šiauliuose“. Šį sezoną noriu tiesiog daug dirbti ir kuo daugiau laimėti. Čia daug kas – kitaip, nei mano šalyje. Man dar reikės laiko prie to priprasti“. 

Longas įsipareigoja atiduoti visą save 

Bowleso naujasis komandos draugas Longas taip pat nestokoja amibicijų: „Norėčiau būti komandos vedlys į pergales“. Longas šį pavasarį baigė Georgo Masono universitetą ir buvo vienas šios mokyklos ekipos „Patriots“ lyderių.

Įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose žaidžiantis amerikietis pirmą sezoną NCAA dar lindėjo komandos draugų šešėlyje, tačiau nuo antrojo kurso krepšininkas įsitvirtino lyderių gretose. 

Ambicingas krepšininkas teikė paraišką ir NBA naujokų biržoje. Jo šansus ekspertai vertino palankiai, bet NBA komandų gynėjas nesudomino.

Longas bandė važinėti į peržiūras, bet sutarties niekas nepasiūlė. Galiausiai krepšininkas gavo „Šiaulių“ pasiūlymą. Dvejonių daug nebuvo: „Manimi domėjosi „Golden State Warriors“, Šarlotės „Bobcats“, Oklahomos „Thunder”, Minesotos „Timberwolves”, Vašingtono „Wizards” ir San Antonijaus „Spurs”, tačiau pasirinkau „Šiaulius“. Noriu sublizgėti krepšinyje. Manau, tai gera galimybė integruotis į Europos krepšinį, todėl priėmiau šio klubo kvietimą. Be to, Lietuva yra krepšinio šalis, ir neabejoju, kad čia pradėti profesionalo kelią yra labai geras sprendimas. Įsipareigoju žaisdamas atiduoti visą save dėl „Šiaulių“ pergalių. Kaip save apibūdinčiau kaip žaidėją? Esu toks žmogus, kuris ne tik atiduoda visas jėgas ant parketo, bet ir treniruotėse. Esu staigus, todėl bandau veržtis krepšio link“.
Rodyti komentarus

" Įsipareigoju žaisdamas atiduoti visą save dėl „Šiaulių“ pergalių."

Nu šaunuolis ;)....neužilgo pamatysime ko verti tavo žodžiai :)
2011-08-24
Atsakyti
HTegu tik suzaidzia geriau uz Weaveri ir Broadusa, ir bus neblogai.... LKL laimeti mat nusitaike :)


blogas kareivis tas kuris nenori tapti generolu:) kodel gi nepabandzius jiems laimeti? :D
2011-08-24
+1
Atsakyti
H
Tegu tik suzaidzia geriau uz Weaveri ir Broadusa, ir bus neblogai.... LKL laimeti mat nusitaike :)
2011-08-24
+1
Atsakyti
to sss
Pries tai dar sake, kad tikisi laimeti LKL cempionata :) Jei pervertina save kino kritiko vaidmenyje, nieko keisto...
2011-08-24
Atsakyti
„Manimi domėjosi „Golden State Warriors“, Šarlotės „Bobcats“, Oklahomos „Thunder”, Minesotos „Timberwolves”, Vašingtono „Wizards” ir San Antonijaus „Spurs”, tačiau pasirinkau „Šiaulius“.

Normaliai cia Siauliai perspjove visas NBA komandas :)
2011-08-24
Atsakyti
asdf
nu gal jis tiesiog megsta kina ir t.t. o jam labiausiai patinka sitas bugtent filmas. kas zino, galbutent kitas antras megstamiausias jo filmas koks nors Tarkovskio filmas
2011-08-24
+1
Atsakyti
sss
Bowlesas save vadina tikru kino žinovu ir sako, galėtų dirbti kino kritiku: „Jeigu nežaisčiau krepšinio, tikrai galėčiau dirbti šį darbą“.

Mėgstamiausias amerikiečio filmas – „Meilė ir krepšinis“, kuriame netrūksta nei romantikos, nei mylimiausios veiklos – oranžinio kamuolio sporto šakos.

NA JEI JO MEGSTAMIAUSAIS FILMAS TOKS IR SAVE VADINA KINO KRITIKU , TAI TADA JIS PERVERTINA SAVE :) TIKIUOSI KREPSINIO AIKSTELEJ NEDEMONSTRUOS MEILES IR KREPSINIO lygio zaidimo :)
2011-08-24
Atsakyti
to superfanas, o tai tavo jau proproproseneliai jau tada turejo iPhonus ir kitas naujases technologijas?:DD
2011-08-24
+5
Atsakyti
GTR
Keista, kad Haris gerai atsiliepė apie Šiaulius, šiaip jam nelabai sekėsi žaisti.
2011-08-24
Atsakyti
o ju proproproseneliai gyveno afrikoj be jokiu technologiju ir vargo nemate... ech
2011-08-24
-4
Atsakyti
labai saunu,kad taip gerai atsiliepe apie lietuva, net gi zino,kad lietuva krepsinio salis. Sekmes jiems,tykiuosi sugebes siemet ikast zalgiriui ir lietuvos rytui, nes lietuvai reike permainu,daugiau pajegiu krepsinio klubu.
2011-08-24
+6
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.