Portugalų treneris spaudos konferencijoje surėmė ietis su Kemzūra

2011-09-05 23:37
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Mario Palma pyko ir ant teisėjų, ir Lietuvos rinktinės trenerio Kęstučio Kemzūros
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Portugalijos rinktinė kovas Europos čempionate baigė besišvaistydama žaibais. Po pralaimėjimo Lietuvos rinktinei 69:98 pratrūko portugalų treneris Mario Palma.

Į spaudos konferenciją treneris atėjo gerokai pavėlavęs, o Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra tuo metu buvo įpusėjęs savo kalbą. Treneris pradėjo pasakoti apie trečią kėlinį, kai Palma jį pertraukė ir pareiškė, kad „trečiajame kėlinyje pradėjo žaisti teisėjai“.

„Atsiprašau?“ – perklausė Kemzūra.

„Trečią kėlinį pradėjo žaisti teisėjai“, – dar kartą susinervinęs pakartojo Palma.

„Tai gal dabar jūs norite kalbėti?“ – nuraminti varžovą bandė Kemzūra. Tada Lietuvos rinktinės treneris pridėjo, kad lietuviai dominavo visas rungtynes ir kur kas anksčiau nei planavo baigė savo pasisakymą.

Savo eilės sulaukęs Palma toliau kalbėjo karščiuodamasis.

„Mūsų komandos žaidėjas trečiajame kėlinyje paplojo rankomis, girdamas komandos draugą dėl sėkmingo epizodo, ir už tai gavo techninę pražangą. Tada aš teisėjo paklausiau, kas nutiko, ir pats gavau techninę pražangą. Taip Lietuva pelnė 6 ar 8 taškus per vieną ataką ir mes pralaimėjome rungtynes“, – pyko Palma.

Portugalijos rinktinės treneriui dar labiau nepatiko Kemzūros sprendimas paimti minutės pertraukėlę iki mačo pabaigos likus žaisti porą minučių ir mūsiškiams pirmaujant 27 taškais.

„Negražu imti minutės pertraukėlę tokiu metu ir treneris tai žino. Nė vienas treneris neturi ką pasakyti, kai komandas skiria toks skirtumas“, – niršo Palma.

„Aš treniruoju pakankamai ilgai, kad žinočiau rašytas ir nerašytas taisykles, – kolegai atsakė Kemzūra. – Tuo metu žaidė nestandartinis penketas ir aš norėjau paaiškinti, kaip jiems rungtyniauti.“

Nepaisant Kemzūros paaiškinimo, Palma paskutinę savo spaudos konferenciją šiame čempionate paliko persiutęs.