„Clippers“ panaikino 27 taškų deficitą ir iškovojo pergalę (statistika)

2012-04-30 08:58
Blake'as Griffinas ataką pabaigia dėjimu
Nuotr. AP – Scanpix
Vieną įspūdingiausių pasirodymą per visą NBA atkrintamųjų varžybų istoriją surengė Los Andželo „Clippers“ ekipa. Ji panaikino 27 taškų persvarą ir iškovojo stulbinančią pergalę pirmosiose Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje 99:98 (16:34, 23:24, 25:27, 35:13) nugalėję Memfio „Grizzlies“.

Visas rungtynes pirmavę „Grizzlies“ trečiajame kėlinyje dukart turėjo 27 taškų persvarą, o po trijų ketvirčių vis dar solidžiai pirmavo – 85:64.

Tačiau paskutiniame ketvirtyje „Clippers“ puolimas tapo nesulaikomas. Los Andželo krepšininkai pataikė 13 iš 17 metimų, įskaitant 5 iš 6 tritaškių. Per pirmus tris kėlinius jie įmetė vos 1 tolimą metimą.

„Clippers“ puolėjas Reggie Evansas pirmą kartą išvedė savo ekipą į priekį, kai likus žaisti 58 sekundes pelnė du taškus. Po pusės minutės Rudy Gay dvitaškiu grąžino „Grizzlies“ persvarą, tačiau Chrisas Paulas išprovokavo pražangą ir pataikė abi baudas.

Paskutinėje atakoje Gay metė netaikliai ir „Clippers“ triumfavo.

Los Andželo komanda pakartojo NBA atkrintamųjų rekordą pagal skirtumą, panaikintą po trijų kėlinių. 2002 metais Bostono „Celtics“ taip pat laimėjo, nors po trijų kėlinių mače su Naujojo Džersio „Nets“ atsiliko 21 tašku.

„Clippers“ pergalę apkartino Carono Butlerio trauma. Šis susilaužė ranką ir atkrintamosiose varžybose greičiausiai nebežais.

„Grizzlies“: Rudy Gay 19, Mike'as Conley ir O.J. Mayo po 17, Marcas Gasolis 14.

„Clippers“: Nickas Youngas 19, Blake'as Griffinas 17, Chrisas Paulas 14 (11 rez. perd.), Caronas Butleris 12.