Nuotr.:

Serbas Darko Miličičius – vienas labiausiai nuvylusių naujokų
Visgi kiekvienais metais būna labai anksti pakviestų krepšinio talentų, kurių žvaigždė subliūkšta nespėjusi suspindėti.
Pateikiame dešimt prasčiausių NBA naujokų biržos pasirinkimų per pastarąjį dešimtmetį.
10 vieta. Charlie Villanueva, 7 šaukimas. Toronto „Raptors“, 2005 m.
Labai aukštu šaukimu pakviestas puolėjas Kanadoje praleido tik metus, nes buvo iškeistas į Milvokio „Bucks“ ekipą. Toks žingsnis puikiai parodo, kad „Raptors“ vadovai suklydo pasirinkdami Villanuevą.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Andrew Bynumas.
9 vieta. Yi Jianlianas, 6 šaukimas. Milvokio „Bucks“, 2007 m.
Komandos generalinis vadybininkas Larry Harrisas po naujokų biržos nakties teigė, kad su puolėjo atėjimu „Bucks“ pakils į naują lygį. Visgi taip nenutiko, o jau po metų kinas persikėlė į Naujojo Džersio „Nets“ ekipą.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Joakimas Noah.
8 vieta. DeJuanas Wagneris, 6 šaukimas. Klivlendo „Cavaliers“, 2002 m.
Jeigu „Cavaliers“ būtų pasirinkę Amare Stoudemire'ą, kuris buvo pašauktas vėliau, kitąmet šiai komandai nebūtų pavykę gauti pirmojo šaukimo ir LeBrono Jameso. Galima tik įsivaizduoti, kokį tandemą būtų sudarę Stoudemire'as ir LeBronas.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Amare Stoudemire'as.
7 vieta. Franas Vazquezas, 11 šaukimas. Orlando „Magic“, 2005 m.
Tuomet ispanas atrodė tikrai daug talento ir potencialo turintis puolėjas. Visgi renkantis krepšininką tokiu aukštu numeriu, privalai turėti viziją, kokios naudos jis duos komandai. Apie tai pagalvota, matyt, nebuvo, nes Vazquezas iki šiol nedebiutavo NBA.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Danny Grangeris.
6 vieta. Mike'as Sweetney, 9 šaukimas. Niujorko „Knicks“, 2003 m.
Buvusi NCAA žvaigždė nepritapo NBA. Puolėjas labiau krepšinio gerbėjų atmintyje įstrigti sugebėjo ne savo žaidimo epizodais, o itin dideliu svoriu, kuris jam trukdė tęsti karjerą.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Davidas Westas.
5 vieta. Adamas Morrisonas, 3 šaukimas. Šarlotės „Bobcats“, 2006 m.
Sprendimas pašaukti Morrisoną yra viena didžiausių „Bobcats“ vadovų klaidų. Buvęs geriausias NCAA metų žaidėjas NBA lygoje neįsitvirtino, o šiemet laimę išbandė ir Europoje, kur vilkėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ komandos marškinėlius.
Žaidėjai, kuriuos galėjo pasirinkti: Brandonas Roy, Tyrumas Thomas, Rudy Gay.
4 vieta. Joe Alexanderis, 8 šaukimas. Milvokio „Bucks“, 2008 m.
Atletiškumu pasižymintis puolėjas sužavėjo trenerį Scottą Skilesą ir šis panoro amerikietį turėti savo komandoje. Alexanderiui įsitvirtinti Milvokio komandoje nepavyko, o 2010 jis persikėlė į Naujojo Orleano „Hornets“ ekipą.
Žaidėjai, kuriuos galėjo pasirinkti: Brookas Lopezas, Jasonas Thompsonas.
3 vieta. Gregas Odenas, 1 šaukimas. Portlando „Trail Blazers“, 2007 m.
Nė vienas tų metų NBA biržoje dalyvavęs dalyvis negalėjo prilygti Odenui. Jis buvo didžiausia žvaigždė, tačiau nuolatinės traumos šiai žvaigždei neleido sužibti.
Žaidėjas, kurį galėjo pasirinkti: Kevinas Durantas.
2 vieta. Darko Miličičius, 2 šaukimas. Detroito „Pistons“, 2003 m.
Serbo pavardė tarp LeBrono Jameso, Dwyane'o Wade'o, Chriso Bosho, Carmelo Anthony ir daugelio kitų, atrodo labai solidžiai. Net pats Miličičius pripažino, kad nesitikėjo būti pasirinktas taip anksti. Puolėjas NBA lygoje laiko daugiau praleidžia ant atsarginių žaidėjų suolo, nei aikštelėje.
Žaidėjai, kuriuos galėjo pasirinkti: Carmelo Anthony, Chrisas Boshas, Dwyane'as Wade'as.
1 vieta. Haseemas Thabeetas, 2 šaukimas. Memfio „Grizzlies“, 2009 m.
Ekspertai yra nustebę, kad šis krepšininkas apskritai žaidžia NBA lygoje. 3 komandos per trejus metus puikiai atspindį Thabeeto svarbą šioje lygoje.
Žaidėjai, kuriuos galėjo pasirinkti: Ricky Rubio, Jamesas Hardenas, Tyreke'as Evansas. Patinka, ką darome? Padėkoti galite čia.