Prancūzės išsigelbėjo po pratęsimo

2012-08-04 13:17

Prancūzijos moterų krepšinio rinktinės žvaigždė Celine Dumerc išplėšė savo komandai ketvirtąją pergalę olimpiniame krepšinio turnyre. Prancūzijos rinktinės veteranė iš pradžių išplėšė pratęsimą, o vėliau ir pergalę prieš olimpiados šeimininkę Didžiosios Britanijos rinktinę.

Pierre Vincento auklėtinės 80:77 (10:13, 17:10, 20:21, 20:23, 13:10) nugalėjo ketvirtąją nesėkmę patyrusias brites ir palaidojo jų viltis iškopti į ketvirtfinalį.

Itin atkakliai vykusiame mače iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 10 sekundžių britės po Kim Butler baudų pirmavo 67:64. Tačiau žaibišką ataką surengusioms prancūzėms užteko vos keturių sekundžių, kad Dumerc taikliu tritaškiu išplėštų pratęsimą.

Iki papildomo laiko pabaigos likus žaisti 10 sekundžių rezultatas buvo lygus (77:77), tačiau Dumerc užuot veržusis į baudos aikštelę nepabūgo atakuoti krepšio iš 7 metrų per iškeltas dviejų varžovių rankas ir taikliu tritaškiu išplėšė savo komandai pergalę.

Prancūzijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė po 16 taškų surinkusios Sandrine Gruda ir Edwige Lawson-Wade. Isabelle Yacoubou pridėjo 15, Dumerc – 14 taškų.

Didžiosios Britanijos rinktinėje pasižymėjo net 29 taškus pelniusi Johannah Leedham. Natalie Stafford pridėjo 18 taškų.

A grupėje pirmąją nesėkmę patyrė iki tol be nesėkmių žengusi Kinijos rinktinė (3-1). Azijos čempionės 55:82 (13:26, 14:13, 16:20, 12:23) neprilygo Turkijos nacionalinei komandai.

Turkių gretose rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelniusi Nevriye Yilmaz. Esmeral Tuncluer pridėjo 12, Isil Alben ir Bahar Caglar sąskaitose – po 11 taškų. Kinijos rinktinėje išsiskyrė 19 taškų įmetusi Nan Chen.