
Vienintelis krepšinio funkcionieriaus ir klubus valdančių verslininkų tikslas – milijonai dolerių ir noras uždirbti jų dar daugiau. Tuo tarpu į sportininkų ir sirgalių pasipiktinimą jiems nė motais.
Europos čempionatas ir olimpiada – nereikalingi
Svarbiausias NBA komisaro ir JAV verslininkų tikslas – neišleisti ryškiausių lygos žvaigždžių į olimpines žaidynes ir neva taip žaidėjus apsaugoti nuo traumų. Būtent todėl pokalbiuose su FIBA vadovais Sternas ėmė atkakliai brukti savo idėją olimpiniame krepšinio turnyre leisti dalyvauti tik jaunesniems nei 23 metų krepšininkams.
Kontroversiškas ir itin daug kritikos krepšinio pasaulyje susilaukęs Sterno pasiūlymas sudomino skandalais apaugusią FIBA – sužlugdžius olimpinį krepšinio turnyrą, Tarptautinė krepšinio federacija įgyvendintų ilgai puoselėtus planus į padanges iškelti savo rengiamą Pasaulio čempionatą.
FIBA dar prieš kurį laiką paskelbė, kad pasaulio čempionatas nuo šiol bus vadinamas Pasaulio taurės varžybomis, o nuo 2017 m. jos taps kvalifikaciniu turnyru į olimpines žaidynes. Be to planuojama Europos krepšinio čempionatus rengti kas ketverius metus, o juose iškovotos vietos nebegarantuos jokių kelialapių nei į planetos pirmenybes, nei į olimpiadą. Trumpiau tariant, Europos čempionatai taps beverčiai.
Tikslas – sirgalių ir televizijų pinigai
Įvykdžius šias reformas, FIBA rengiamo pasaulio čempionato prestižas gerokai išaugtų, o šis turnyras taptų vienintelėmis ir svarbiausiomis pasaulio krepšinio varžybomis. Dabar tokiomis visiškai pelnytai laikomos olimpinės žaidynės, kuriose kovoja vos 12 elitinių pasaulio rinktinių.
FIBA tikisi, kad parengus ir įgyvendinus pasaulio krepšinio turnyrų pertvarkas gerokai išaugtų ir žiūrovų susidomėjimas jų rengiamu pasaulio čempionatu, o per rungtynes tribūnose neliktų laisvų vietų.
Puse lūpų kalbama netgi apie tai, kad išaugus susidomėjimui pasaulio čempionatu krepšinio sirgaliai nebegalėtų laisvai nusipirkti bilietų į varžybas ir dalyvautų loterijoje, kokios vyksta per Europos bei pasaulio futbolo čempionatus.
FIBA, paisydama tik savo finansinių interesų, nori sugriauti du didžiausią sirgalių susidomėjimą keliančius pasaulio turnyrus – olimpiadą bei Europos čempionatą – ir versti sirgalius žiūrėti tai, kas jiems nekelia tokių didelių emocijų. T.y. Pasaulio čempionatą, kuriame Europos ar Amerikos rinktinės varžoves iš Azijos bei Afrikos daužo keturiasdešimties taškų skirtumais.
Ne paskutinėje vietoje yra ir transliacijų teisės. Olimpinėse žaidynėse visus už jas gautus pinigus susižeria Tarptautinis olimpinis komitetas, o FIBA atitenka tik katino ašaros. Tuo tarpu sužlugdžius olimpinį krepšinio turnyrą sirgaliai ir televizijos visą savo dėmesį skirtų FIBA rengiamam pasaulio čempionatui, o visos lėšos už transliacijas atitektų jo organizatoriams.
Olimpinio krepšinio reitingai auga
Tuo tarpu olimpinis krepšinio turnyras sulaukia vis daugiau populiarumo visame pasaulyje. Londono olimpinių žaidynių finalą tarp JAV ir Ispanijos rinktinių per NBC televiziją itin nepatogiu metu – sekmadienio ryte – JAV stebėjo net 8,2 proc. tuo metu televiziją žiūrėjusių žmonių arba 12,5 milijono žiūrovų.
Susidomėjusių olimpinėmis krepšinio kovomis skaičius, lyginant su Pekino olimpinėmis žaidynėmis, išaugo dvigubai. Reitingai yra aukščiausi nuo Sidnėjaus olimpinių žaidynių.
Teigiama, kad per NBC televiziją kiekvienerias JAV rinktinės rungtynes vidutiniškai stebėdavo po 2,6 milijono žiūrovų arba net 81 proc. daugiau nei Pekino olimpiadoje.
Televizija suskaičiavo, kad olimpinį moterų krepšinio finalą tarp JAV ir Prancūzijos rinktinių stebėjo net 10,2 milijono žiūrovų, arba 73 proc. daugiau nei svarbiausias moterų rungtynes Pekine.
JAV televizijos jau laukia Pietų Amerikoje po ketverių metų vyksiančių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Neabejojama, kad jose krepšinio kovas stebės gerokai daugiau žiūrovų – mat Brazilijos ir JAV laikas yra praktiškai identiškas.
Ačiū, kad mus skaitote! Mes jums turime dar daugiau turinio.