NBA ir FIBA suokalbis – tik dėl pinigų

2012-08-15 10:48
Nuotr.:

JAV rinktinė traukia krepšinio gerbėjų dėmesį visame pasaulyje, tačiau olimpiadoje greitai ryškiausių žvaigždžių gali nebelikti
JAV rinktinė traukia krepšinio gerbėjų dėmesį visame pasaulyje, tačiau olimpiadoje greitai ryškiausių žvaigždžių gali nebelikti
Nuotr. AFP – Scanpix
NBA komisarui Davidui Sternui ir klubų savininkams sirgalių nuomonė dėl amžiaus cenzo įvedimo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre visiškai nerūpi. Kol auga olimpinių žaidynių krepšinio rungtynių transliacijų reitingai, jie siekia sugriauti olimpinio krepšinio tvarką.

Vienintelis krepšinio funkcionieriaus ir klubus valdančių verslininkų tikslas – milijonai dolerių ir noras uždirbti jų dar daugiau. Tuo tarpu į sportininkų ir sirgalių pasipiktinimą jiems nė motais. 

Europos čempionatas ir olimpiada – nereikalingi

Svarbiausias NBA komisaro ir JAV verslininkų tikslas – neišleisti ryškiausių lygos žvaigždžių į olimpines žaidynes ir neva taip žaidėjus apsaugoti nuo traumų. Būtent todėl pokalbiuose su FIBA vadovais Sternas ėmė atkakliai brukti savo idėją olimpiniame krepšinio turnyre leisti dalyvauti tik jaunesniems nei 23 metų krepšininkams. 

Kontroversiškas ir itin daug kritikos krepšinio pasaulyje susilaukęs Sterno pasiūlymas sudomino skandalais apaugusią FIBA – sužlugdžius olimpinį krepšinio turnyrą, Tarptautinė krepšinio federacija įgyvendintų ilgai puoselėtus planus į padanges iškelti savo rengiamą Pasaulio čempionatą. 

FIBA dar prieš kurį laiką paskelbė, kad pasaulio čempionatas nuo šiol bus vadinamas Pasaulio taurės varžybomis, o nuo 2017 m. jos taps kvalifikaciniu turnyru į olimpines žaidynes. Be to planuojama Europos krepšinio čempionatus rengti kas ketverius metus, o juose iškovotos vietos nebegarantuos jokių kelialapių nei į planetos pirmenybes, nei į olimpiadą. Trumpiau tariant, Europos čempionatai taps beverčiai. 

Tikslas – sirgalių ir televizijų pinigai

Įvykdžius šias reformas, FIBA rengiamo pasaulio čempionato prestižas gerokai išaugtų, o šis turnyras taptų vienintelėmis ir svarbiausiomis pasaulio krepšinio varžybomis. Dabar tokiomis visiškai pelnytai laikomos olimpinės žaidynės, kuriose kovoja vos 12 elitinių pasaulio rinktinių. 

FIBA tikisi, kad parengus ir įgyvendinus pasaulio krepšinio turnyrų pertvarkas gerokai išaugtų ir žiūrovų susidomėjimas jų rengiamu pasaulio čempionatu, o per rungtynes tribūnose neliktų laisvų vietų. 

Puse lūpų kalbama netgi apie tai, kad išaugus susidomėjimui pasaulio čempionatu krepšinio sirgaliai nebegalėtų laisvai nusipirkti bilietų į varžybas ir dalyvautų loterijoje, kokios vyksta per Europos bei pasaulio futbolo čempionatus. 

FIBA, paisydama tik savo finansinių interesų, nori sugriauti du didžiausią sirgalių susidomėjimą keliančius pasaulio turnyrus – olimpiadą bei Europos čempionatą – ir versti sirgalius žiūrėti tai, kas jiems nekelia tokių didelių emocijų. T.y. Pasaulio čempionatą, kuriame Europos ar Amerikos rinktinės varžoves iš Azijos bei Afrikos daužo keturiasdešimties taškų skirtumais. 

Ne paskutinėje vietoje yra ir transliacijų teisės. Olimpinėse žaidynėse visus už jas gautus pinigus susižeria Tarptautinis olimpinis komitetas, o FIBA atitenka tik katino ašaros. Tuo tarpu sužlugdžius olimpinį krepšinio turnyrą sirgaliai ir televizijos visą savo dėmesį skirtų FIBA rengiamam pasaulio čempionatui, o visos lėšos už transliacijas atitektų jo organizatoriams.

Olimpinio krepšinio reitingai auga

Tuo tarpu olimpinis krepšinio turnyras sulaukia vis daugiau populiarumo visame pasaulyje. Londono olimpinių žaidynių finalą tarp JAV ir Ispanijos rinktinių per NBC televiziją itin nepatogiu metu – sekmadienio ryte – JAV stebėjo net 8,2 proc. tuo metu televiziją žiūrėjusių žmonių arba 12,5 milijono žiūrovų. 

Susidomėjusių olimpinėmis krepšinio kovomis skaičius, lyginant su Pekino olimpinėmis žaidynėmis, išaugo dvigubai. Reitingai yra aukščiausi nuo Sidnėjaus olimpinių žaidynių.

Teigiama, kad per NBC televiziją kiekvienerias JAV rinktinės rungtynes vidutiniškai stebėdavo po 2,6 milijono žiūrovų arba net 81 proc. daugiau nei Pekino olimpiadoje. 

Televizija suskaičiavo, kad olimpinį moterų krepšinio finalą tarp JAV ir Prancūzijos rinktinių stebėjo net 10,2 milijono žiūrovų, arba 73 proc. daugiau nei svarbiausias moterų rungtynes Pekine. 

JAV televizijos jau laukia Pietų Amerikoje po ketverių metų vyksiančių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Neabejojama, kad jose krepšinio kovas stebės gerokai daugiau žiūrovų – mat Brazilijos ir JAV laikas yra praktiškai identiškas.Komentarai:

to to R..
Carl'as Lewis'as atbėgęs antras olimpiadoj, prieš olimpiadą turėjo net tris teigiamus dopingo testus,

O konkreciau?/citation needed
2012-08-18
-4
Atsakyti
to Ryuzaki
Praleidai protingasis barsuke 07 FIBA Amerikos čempionatą. Dėl vartojimo, tai tikimybė yra ir geriausias pavyzdys yra 1988 olimpiados 100m bėgimas, kai kanadietis kuris laimėjo, buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo. Tuo tarpu amerikietis Carl'as Lewis'as atbėgęs antras olimpiadoj, prieš olimpiadą turėjo net tris teigiamus dopingo testus, tačiau jokių sankcijų nebuvo imtasi ir buvo paskelbtas olimpinių čempionu.
2012-08-17
Atsakyti
to Tomas123Peckeli, pats tu pasidomėk. LBJ dalyvavo 04 olimpiadoj.


tai paskaiciuojam protingieji kurmiai:

04 olimpiada

06 pasaulio cempionatas

08 olimpiada

12 olimpiada

ka praleidau? tai gaunasi 4kartai. + kai "vartoji" 9men. gali pakentet menesi nepavartojes, taves nepagaus, bet nereiskia, kad prasidejus NBA jis yra svarus :)
2012-08-16
-1
Atsakyti
to Tomas123
Peckeli, pats tu pasidomėk. LBJ dalyvavo 04 olimpiadoj.
2012-08-16
-3
Atsakyti
RyuzakiZirnisskirtumas tai didelis, nes Europos turnyruose karaliauja pirktiniai klubai ir ne todel, kad jie populiaresni, daugiau dirba ar geresnius jaunus zaidejus ugdo, bet todel, kad ateina pamiseliai ir sukisa pinigus. Jeigu nebutu viso sito, pirmautu klubai, kurie turi tikrus fanus, arba butu ivesti protingi apribojimai ir klubai kovotu lygioje kovoje, o ne butu, kaip dabar vienoj komandoj zaidzia profesonalai prie keliu tukstanciu ziurovu, kitoj vos ne megejai prie keliolikos tukstanciu ziurovu, bet kaip jau sakiau, europos krepsinio funkcienieriai temoka parsiduoti turciams. Na bet, tau turbut smagu, kad cska traisko musu komandas, nes ju vadovai gali svaistyti pinigus pirktiniam zaisliukui..NBA nori pasakyt kitaip? Gal palygink L.A miesto komandas ir kokio Milvokio ar Portlendo komandas? Cap Space nevaidina tokios reiksmes kuria tu cia paisai, paziurek, ant kiek $$$ ja virsija Heat arba ta pati Clippers. algu kepure reikalinga tik komandu savininkams kurie nenori isleist daugiau nei ta galima padaryt, bet i cap space visiskai nusispjaut Los Andzelo komandom tai kur tas tavo saziningumas Milvokio ir Portlendo atzvilgiu?


Toks, kad ten galima pašaukti būsimas žvaigždes ir turėti jas savo komandoje 5 metams jeigu tik pačiam jos patiks. Pabandyk Europoje su kokia kylančia žvaigžde sudaryti tokį kontraktą. Jokių šansų.
2012-08-16
+2
Atsakyti
tromoosTo Ryuzaki:LBJ fibos tournamentuose dalyvauja nuo 04`. Kaip pats ir kiti pastebejo Fibos cempionatuose yra nuolatine dopingo kontrole po kiekvienu rungtyniu. Jei kazka vartotu - jau butu rade(8m visgi). Kol neirodyta- tol nekaltas ir samokslo teorijas deretu pasilaikyti sau. Maisto papildai+vitaminai nera lygu dopingui.


Jis dalyvavo tik 4 metus, o ne 8. Prieš peckiodamas pasidomėk. NBA jokiais būdais neleistų sumaišyti su šūdais tokių pinigų mašinų kaip Bryant, James, Howard ir kiti. Jeigu ką ir randa (kas pakankamai tikėtina), tai esu tikras, kad NBA gražiai užglaisto viską su savo doleriais.
2012-08-16
-3
Atsakyti
hmm
http://e-sim.org/lan.209738/ Padėk Lietuvai nugalėti lenkus!
2012-08-16
+1
Atsakyti
Daug visi piktinasi, bet juos galima suprasti. Is ju isreklamuotu produktu vasaros metu uzdirba visai kiti! Manau reiketu klausima visai kitaip kelti: [u]Tarptautinis Olimpinis Komitetas suinterisuotas, kad ir toliau Olimpiadoje vyktu krepsinio turnyras be amnziaus cenzo?![/b] Jei TOK suinterisuota, tai tiesiog nebuna gobsus ir savo gautas pajamas is krepsinio pasidalina. Ir abi puses bus patenkintos. Manau TOK privalo deretis ir atiduoti siek tiek pajamu ir kitiems, nes antru atveju visa Olimpiada prafras daug ziurovu. Nepaslaptis, kad kas nuskrenda ziureti krepsinio rungtyniu - tas juk ir i kitus renginius nueina laisvomis dienomis. Pvz lietuviai juk visada nueidavo palaikyti ir kitu musiskiu.
2012-08-16
+4
Atsakyti
xxx
labai geras sprendimas, nes iki siol buvo 2 pasaulio cempionatai, tik skirtingais pavadinimais
2012-08-16
Atsakyti
sternui ne
Tas sternas zydas nx. Pinigais sika ir tazip bet vis neuzstenka
2012-08-16
-3
Atsakyti
krc
krc sudu maisas arteja, labai gaila, tas jbn sternas lai susikisa ta savo sudnba i savo rauksletaja ir lekia nx i kosmosa su ateiviais kariaut, atsirado bl pasaulio krepsinio vadovai, nusmugdys tik kasio reitingus, cia jiem ne fule, kuri gali uzgost olimpiada:)
2012-08-16
+1
Atsakyti
joe
nebesvaikit daugiau aapie ta fiba nora pasivyti populiarumu futbola,ir jus ir jie supranta,kad tai neimanoma,keliose salyse krepsinis pirmauja???-jav ir lt,o futbolas?stai jum ir atsakymas,viskas siame straipsnyje kuo puikiausiai paaiskinta:olimpinis komitetas susislavia viska,o nba ir fiba-spyga!tai ko cia nesuprast!na neliks olimpiados,bus kiti turnyrai ir ka cia padarysi,pasauli valdo pinigai!
2012-08-15
+1
Atsakyti
muhahahaha
fiba vadovu svajones dar nerealesnes nei mano noras laimet euromilijonus :D ne tik kad neisaugs tas populiarumas bet galutinai prazus klubiniu turnyru seselyje. panaikinus olimpiada, vienintelis is to isloses bus klubinis krepsinis ir viskas. kvalifikacija i olimpines per pasaulio taure? tai kaip, olimpinese nebus nei kinu, nei afriku tik europa ir amerikos? :D

uzsispango nerealiai tik tiek galiu pasakyt.
2012-08-15
+1
Atsakyti
RyuzakiZirnisskirtumas tai didelis, nes Europos turnyruose karaliauja pirktiniai klubai ir ne todel, kad jie populiaresni, daugiau dirba ar geresnius jaunus zaidejus ugdo, bet todel, kad ateina pamiseliai ir sukisa pinigus. Jeigu nebutu viso sito, pirmautu klubai, kurie turi tikrus fanus, arba butu ivesti protingi apribojimai ir klubai kovotu lygioje kovoje, o ne butu, kaip dabar vienoj komandoj zaidzia profesonalai prie keliu tukstanciu ziurovu, kitoj vos ne megejai prie keliolikos tukstanciu ziurovu, bet kaip jau sakiau, europos krepsinio funkcienieriai temoka parsiduoti turciams. Na bet, tau turbut smagu, kad cska traisko musu komandas, nes ju vadovai gali svaistyti pinigus pirktiniam zaisliukui..NBA nori pasakyt kitaip? Gal palygink L.A miesto komandas ir kokio Milvokio ar Portlendo komandas? Cap Space nevaidina tokios reiksmes kuria tu cia paisai, paziurek, ant kiek $$$ ja virsija Heat arba ta pati Clippers. algu kepure reikalinga tik komandu savininkams kurie nenori isleist daugiau nei ta galima padaryt, bet i cap space visiskai nusispjaut Los Andzelo komandom tai kur tas tavo saziningumas Milvokio ir Portlendo atzvilgiu?


nesakiau, kad NBA tobula,o LA atveju, ar Miami tai jie ir uzdirba daugiau, nei daugelis kitu klubu, tai ir gali sau leisti islaidas, NBA net nera tokiu atotrukiu tarp klubu, kaip pas mus, tie patys Lakers tures didziuliu bedu, jei nores tiek virsinti algu kepure, nes po keliu metu mokes po 3 ar 4 dolerius uz kiekviena virsinta doleri. O kas svarbiausia, tai kalbame apie euro krepsini, kur viskas paremta tik tuo, kad kazkas pasirenges isleisti daugiau nei kiti, tai prikaisioti, kad NBA kazkoks blogis, kai savam kieme visi krepsinio funkcionieriai, lygos yra parduoti, kad tik turciai galetu smagintis..
2012-08-15
+4
Atsakyti
srt
Bynum i Sixers...rodo tiesuogiai NBA tv

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2012-08-15
-1
Atsakyti
Ervydas
LLL:

nuo kada marsas kitoj galaktikoj?
2012-08-15
+1
Atsakyti
Zirnisskirtumas tai didelis, nes Europos turnyruose karaliauja pirktiniai klubai ir ne todel, kad jie populiaresni, daugiau dirba ar geresnius jaunus zaidejus ugdo, bet todel, kad ateina pamiseliai ir sukisa pinigus. Jeigu nebutu viso sito, pirmautu klubai, kurie turi tikrus fanus, arba butu ivesti protingi apribojimai ir klubai kovotu lygioje kovoje, o ne butu, kaip dabar vienoj komandoj zaidzia profesonalai prie keliu tukstanciu ziurovu, kitoj vos ne megejai prie keliolikos tukstanciu ziurovu, bet kaip jau sakiau, europos krepsinio funkcienieriai temoka parsiduoti turciams. Na bet, tau turbut smagu, kad cska traisko musu komandas, nes ju vadovai gali svaistyti pinigus pirktiniam zaisliukui..


NBA nori pasakyt kitaip? Gal palygink L.A miesto komandas ir kokio Milvokio ar Portlendo komandas? Cap Space nevaidina tokios reiksmes kuria tu cia paisai, paziurek, ant kiek $$$ ja virsija Heat arba ta pati Clippers. algu kepure reikalinga tik komandu savininkams kurie nenori isleist daugiau nei ta galima padaryt, bet i cap space visiskai nusispjaut Los Andzelo komandom tai kur tas tavo saziningumas Milvokio ir Portlendo atzvilgiu?
2012-08-15
+5
Atsakyti
RyuzakizirnisRyuzakiZirni Supuves tu zmogau, Visur matai tik kokia Amerika su NBA dydi, ir tau kaip Sternui pagrindinis prioritetas $$$ tuscias tavo gyvenimas bus su tokiais gyvenimo prioritetais ...ka tu cia sneki? as sakau, kad euro krepsinis yra visiskai susiktas piniguociu, per keliolika metu moneylyga padare is Euro krepsinio kazkoki farsa, o ne garbingas sporto varzybas. FIBA isvis tesugeba plesti pinigus pardavinedami TV teises ir teises rengti renginius. Tas pats olimpinis komitetas lobsta is NBA ir kitu zinomesniu lygu idirbio, tai tu man papasakok koks ju prioritetas?? ju visu prioritetas yra pinigai, tik kaip jau minejau situacija Euro klubiniame krepsinyje - dar baisesne nei JAV..O pats turbut busi koks altruistas, sukursi kazka ir leisi kitiems is to pelnytis? sekmes tau..tavo pagrindine mintis, kad krepsinis visur turi uzdirbt is savo rinkos (tu dievini kai klubai uzdirba is maikuciu ir parduodamu BigMac'u per rungtynes, bet nemaza dali biudzeto, komandos gauna is miesto kap ir europoj) koks tau skirtumas, ar CSKA uzdirba is fanu, ar koks metalo liejiklos diedukas, remia komanda vos ne uz dyka? (tik del raideliu ant maikuciu ir mokesciu lengvatu) komandos turi is ko gyvuot, o kokie tie budai, cia kaip kam patogu.


skirtumas tai didelis, nes Europos turnyruose karaliauja pirktiniai klubai ir ne todel, kad jie populiaresni, daugiau dirba ar geresnius jaunus zaidejus ugdo, bet todel, kad ateina pamiseliai ir sukisa pinigus. Jeigu nebutu viso sito, pirmautu klubai, kurie turi tikrus fanus, arba butu ivesti protingi apribojimai ir klubai kovotu lygioje kovoje, o ne butu, kaip dabar vienoj komandoj zaidzia profesonalai prie keliu tukstanciu ziurovu, kitoj vos ne megejai prie keliolikos tukstanciu ziurovu, bet kaip jau sakiau, europos krepsinio funkcienieriai temoka parsiduoti turciams. Na bet, tau turbut smagu, kad cska traisko musu komandas, nes ju vadovai gali svaistyti pinigus pirktiniam zaisliukui..
2012-08-15
-12
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 68

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.