Į LKL istoriją patekęs Kvedaravičius: „Tai buvo mano svajonė“ (audio)

Karolis Tiškevičius
„BasketNews.lt radijas“
2013-01-25 17:06
Nuotr.:

Lukas Kvedaravičius (viduryje) dažniau žaidžia MKL pirmenybėse, bet retsykiais sulaukia progų ir LKL čempionate
Lukas Kvedaravičius (viduryje) dažniau žaidžia MKL pirmenybėse, bet retsykiais sulaukia progų ir LKL čempionate
Nuotr. V.Mikaitis
Kol įprasti penkiolikmečiai vakarais laiką leidžia prie kompiuterių ar su draugais, Lukas Kvedaravičius lieja prakaitą krepšinio aikštelėje.

Po daug įdėtų pastangų puolėjo svajonė vieną vakarą išsipildė.

Gruodžio pabaigoje Vilniaus „Sakalų“ treneris Romualdas Petronis žvilgtelėjo į atsarginių žaidėjų suolelį ir ištarė Luko vardą.

Tas gruodžio vakaras ilgam išliks Kvedaravičiaus mintyse. O jo pavardė visam laikui bus įrašyta į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istoriją.

Aikštėje praleidęs mažiau nei minutę, Kvedaravičius išprovokavo varžovo pražangą ir pirmu taikliu metimu pelnė pirmuosius savo taškus LKL turnyre.

Tokiu būdu Kvedaravičius tapo jauniausiu visų laikų krepšininku, pasižymėjusiu LKL čempionate. Ir tai jis padarė ne prieš ką kitą, o Kauno „Žalgirio“ ekipą – prieš savo mėgiamiausią komandą, prieš kurią rungtyniauti buvo jo svajonė.

Dvikovos nugalėtojas tuo metu jau buvo aiškus, tačiau tai nesumenkino penkiolikmečio džiaugsmo.

Apie tas akimirkas, „Žalgirio“ klubą ir Moksleivių krepšinio lygą (MKL) jaunasis „Sakalų“ krepšininkas pasakojo „BasketNews.lt radijo“ laidai.

– Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje šventėte savo 15-ąjį gimtadienį. Kaip atsitiko, kad būdamas toks jaunas, tapote LKL komandos nariu?
– Atsirado tokia galimybė pažaisti, pasitreniruoti ir įgauti patirties su vyresniais žaidėjais. Tai man pasiūlė Sakalų klubas, o aš pamaniau, jog gavau labai gerą galimybę tobulėti. Dėl to taip ir pasirinkau.

– Gruodžio 30 diena jums tapo istorine, nes į Kauno Žalgirio krepšį įmetėte 1 tašką ir tapote jauniausiu LKL istorijos krepšininku, pelniusiu taškų. Ar labai jaudinotės, kai stojote mesti trijų baudos metimų į žalgiriečių krepšį?
– Emocijos buvo didelės, juk Žalgiris – stipriausia Lietuvos komanda. Kai stojau prie baudų metimo linijos, visi komandos draugai mane palaikė. Pamenu, kai Jokūbas Gintvainis tada pasakė: „Įmesk vieną baudą ir būsi šaunuolis. Pataikiau tik vieną metimą iš trijų. Vadinasi, ranka šiek tiek sudrebėjo. Salėje buvo daug Žalgirio fanų. Apskritai pirmą kartą žaidžiau prieš tiek daug žmonių. Tai buvo gera patirtis. Dar ir dabar jaučiu tas emocijas, kai įmečiau baudos metimą. Tai buvo mano svajonės išsipildymas. Manau, kad kiekvienas to norėtų. Žaisti prieš tokią komandą yra puiku. Stipresnės savo kelyje dar nesutikau.

– Ar sudrebėjo kojos, kai Sakalų treneris tose rungtynėse atsisuko į atsarginių suolą ir liepė jums žėngti į aikštelę?
– Gal kiek ir mažiau jos sudrebėjo, nei rungtynėse su Palanga Triobet. Tose rungtynėse, kai man liepė eiti į aikštelę, kojos drebėjo labiausiai. Pagalvoju: kas čia dabar bus?

– Dar kartą noriu pabrėžti, kad esate išskirtinis egzempliorius aukščiausio lygio šalies pirmenybėse - jums tik 15 metų. Kaip į tai reaguoja jūsų bendraamžiai? Gal pavydi?
– Mano tikri draugai visada pasidomi kaip ir kas ten vyksta. Tiems, kurie pavydi, geriau dėl to nebus. Naujų draugų dėl to neatsirado, liko tik senieji. Atsirado nebent naujų priešų.

– Rungtyniaujate ir MKL. Kaip reikia persiorientuoti, kai iš LKL rungtynių žengiate į MKL aikštelę?
– Kai pažaidi kontaktuodamas su vyrais, MKL viskas atrodo labai lengva. Sakalų komandoje tenka pasistumdyti, gauti blokų. Ten sunku išmesti kamuolį į krepšį, labai skiriasi ir žaidimo greitis. Žaisti MKL irgi nėra taip paprasta, bet mesti į krepšį ir apibėgti varžovą yra dvigubai lengviau. Savaime aišku, kad skiriasi fiziniai duomenys, todėl trenerio sumanymus pildyti yra lengviau. 

– Ar MKL rungtynių metu jaučiate išskirtinį oponenetų dėmesį?
– Mane žinantys varžovai stengiasi, kad negaučiau kamuolio ir negalėčiau atakuoti iš trijų taškų zonos.

– Neseniai teko bendrauti su Darjušu Lavrinovičiumi, kuris teigė, kad būdamas 14 metų siekė 192 cm ūgį. Jūs būdamas 15 metų jau esate 200 cm ūgio. Kiek, pagal medikų prognozes, dar galite paaugti?
– Medikai prognozuoja, kad mano ūgis sieks 207 cm. Mano tėvo ūgis siekia 200 cm, o mamos – 180 cm. Gali būti, kad būsiu ir daug aukštesnis, bet medikų prognozės yra būtent tokios.

– Tokio ūgio krepšininkai paprastai žaidžia baudos aikštelės prieigose. Kokia pozicija jums priimtiniausia?
– Pagal mano sudėjimą, manau, kad labiausiai tinku lengvojo krašto puolėjo pozicijai. Žinoma, galiu rungtyniauti ir sunkiuoju kraštu. Man labiausiai priimtinas žaidimo komponentas yra tritaškiai. Mėgstu atakuoti staigiai, išlindęs iš užtvaros.

– Kokių ateities planų turite?
– Noriu dar dvejus-trejus metus tobulėti. Gal po tiek laiko jau galėsiu rimčiau padėti Sakalų komandai. Reikia tikėtis, kad ši ekipa išliks, o aš galėsiu joje tobulėti. Dabar šioje komandoje didelio vaidmens neturiu. Esu jos dalis, kuri dar tik tobulėja. Aš tik ateities perspektyva. Dabar rezultatų iš manęs nelabai kas ir tikisi.

– Mūsų tinklalapio lankytojas domisi, kurie NBA krepšininkai jums labiausiai patinka. Ar mokotės jų firminių judesių?
– Mėgstamiausi žaidėjai yra Kevinas Durantas ir Ray Allenas. Pastarasis nėra mano pozicijos krepšininkas, bet jis irgi mėto tritaškius. Jų judesių prisižiūriu žaisdamas kompiuterinius žaidimus. Gal vėliau treniruotėse ir bandau kažką panašaus padaryti. Vis dėlto tuos judesius atkartoti sunku. Dar nelabai esu juos nušlifavęs.

– Profesionalus sportas atima ne tik daug jėgų, bet ir laiko. Esate dar tik moksleivis. Ar turite laiko mokytis?
– Tiesa tai, kad sportas atima nemažai laiko, o dėl to kartais kenčia ir mokslai. Kai taip atsitinka, bandau mokyklos rezultatus gerinti. Tada bandau susispausti. Kai aš turiu laiko, tada padarau ne viską. Dėl to krepšinis, galima sakyti, man netgi padeda. Kai esu užimtas, mano darbo kokybė būna netgi geresnė.

– Kurią krepšinio komandą palaikote Lietuvoje?
– 100 procentų palaikau Žalgirį

– Gimėte Vilniuje, bet palaikote Žalgirį? Ar kiti Sakalų komandos krepšininkai irgi palaiko Kauno komandą?
– Manau, kad irgi taip. Juk ir mūsų fanai yra iš Žalgirio futbolo komandos. Mūsų komandoje Lietuvos rytas nelabai palaikomas. Aš asmeniškai neturiu nieko prieš Lietuvos rytą, bet man nuo vaikystės patiko Žalgiris.

– Jums tai turėjo tik dar labiau sustiprinti įspūdį, kai pats rungtyniavote su Žalgiriu, tiesa?
– Taip, tiesa. Tai buvo mano svajonė. 

– Ar pats taip pat norėtumėte žaisti Žalgirio komandoje?
– Jeigu Lietuvos rytas pasiūlytų sutartį, tai taip pat būtų labai didelis įvykis. Vis dėlto Žalgiriui teikčiau pirmenybę.

Apie Kvedaravičiaus prognozės apie „Žalgirio“ ir „Anadolu Efes“ dvikovą, prastas rusų kalbos žinias ir namų darbų užduotis – garso įraše:

[audio=390]Komentarai:

Klausykit Ponai jus, didieji komentatoriai bei visaziniai, ar ne uz teks malti suda ir kalbet ta pati per ta pati ? Per teva, tevas prastume, nk nera is jo, siaip jam kazkas ne taip. Blet nesikeikiant, maziau jus svaikit ir palaikykit ji, jis vos 15 metu, gavo proga treniruotis su vyrais, kad ir per teva, kas cia blogo ? nepavydekit, kad jusu tevai melzejai, nieko nepazista bei yra niekas siam pasauli. Tevai tam ir yra, kad viska darytu del savo vaiko, megintu gerinti jam gyvenima, duoti galimybes didziausias, kokias jis tik gali suteikti.

O Jam linkiu diziausios sekmes, turi galimybes - naudokis juom, stenkis, galbut, ateiti zaisi ne pries zalgiri, o zaisi uz ji ir teiksi mums, didiesiems kritikams, teigiamas emocijas. Sekmes.
2013-01-26
Atsakyti
Anonimas
KOKIOS MAZOS SVAJONES
2013-01-25
-3
Atsakyti
Anonimas
gaila kad tokios mazos svajones
2013-01-25
+2
Atsakyti
>lukas
o tu paprašyk savo tėvelio, kad į L.rytą 1 s priimtų. Juk tai taip paprasta :)) A ne ???
2013-01-25
+4
Atsakyti
Nesamone
Kad mane prastumtu taip tetis ar kas, o cia blet stupudovai ne mkl'e stebejo kaip jis zaidzia...
2013-01-25
+3
Atsakyti
Jei dirbtų gal ir išaugtų geras krepšininkas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
-1
Atsakyti
Užfotobombino :DDD
2013-01-25
+5
Atsakyti
žuvis
fotkėj to baxuro dešinėj roža :D;D
2013-01-25
Atsakyti
Anonimas
Delko is marcelos i kita vilniaus komanda perejo?? Nes marceloi treneris normalus ir jam px kas tevai o cia vilniaus komandoi su treneriu pasneketa ir viskas tuom pasakyta

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
-1
Atsakyti
Anonimas
Tevelio lepunelis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
-5
Atsakyti
nu
gryna tiesa, tevo sunus ir nieko. kur ji pastebejo? gatvej einanti ar maximoj zaislu skyriuj?

krc geriausia:

"Kol įprasti penkiolikmečiai vakarais laiką leidžia prie kompiuterių ar su draugais, Lukas Kvedaravičius lieja prakaitą krepšinio aikštelėje."

"Mėgstamiausi žaidėjai yra Kevinas Durantas ir Ray Allenas. Pastarasis nėra mano pozicijos krepšininkas, bet jis irgi mėto tritaškius. Jų judesių prisižiūriu žaisdamas kompiuterinius žaidimus."

:DD
2013-01-25
+1
Atsakyti
Jeremy
Po 2 kel. Rytas - cibona 45:36. Motiejunas su giga siauteja, abu po 13 pts

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
+5
Atsakyti
djgaffer
ne,nu pyzdiec.ir vel tevelio sunelis.jau rimtai pradeda uzpist tokie dalykai.sitas sliekas tik ugy turi ir jau tipo jis galvoja,kad geras krepsininkas.per jo tevo darbus kazkuris tikrai talentingas krepsininkas sedes ant suolo.nezinau,kiek per tokius teveliu sunelius tikru talentu prapuole,bet speju,kad tikrai nemazai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
+2
Atsakyti
Anonimai
Apsiverkit, anonimai ;'((
2013-01-25
-8
Atsakyti
Chebra, nepavydim! Jei ir kas ka prastume, tai manau prastumti kad imestum tasku Zalgiriui ar isprovokuotum prazanga tevas negali. Nesikit miltais ir nepavydekit, o judinkit subines aikstelej ir jum pasiseks.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
+6
Atsakyti
Lepunelis
Gaidys daugiau nieko, labai jau pasikeles mkl aikstele nors tevas prastume i lkl jau jauciasi axujenas zaidejas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
-1
Atsakyti
Oh god, i 15 meti snargliu dar gebama kreiptis "jus" :) Jau seniai vakaruose lyg ir isigalejo tas "tu" interviu, o cia dar ir taip buna :)

Ir dar vienas toks idomesnis buvo: "Profesionalus sportas atima ne tik daug jėgų.." Profesionalus? Nei jis gauna pinigu, nei jis treniruojais profesionaliai, nei jis sutarti turi (nebent kad krepsinio mokyklai priklauso). Isvis kazin ar Sakaluose bent vienas-du profesionalai zaidzia? Ir ar dede interviu emejas zino zodzio "profesionalus" reiksme?

Kalbant apie teva, tai kas be ko - jis generalinis Sakalu, tai ir padare savo darba. Bet sitas piaras turetu atsiliepti jam smarkiai - ir i rinktines ji kvies, ir siaip prisimins kad LKL zaide, o tas duos naudos asmeniskai ir t.t.

Pan. variantas ir su Mazeika buvo seniai seniai Neptune, kai del babkiu nebuvimo buvo i Neptuna imestas. Tik skirtumas tas, kad jis tikrai zaisti mokejo geriau nei sitas snargliukas.
2013-01-25
+8
Atsakyti
Lukas
paprase turbut tievo kad leistu sakaluose pazaist, nori but mokyklos zvaigze tarp vaiku.
2013-01-25
-9
Atsakyti
Anonimas
dar vienas andriuskevicius

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-25
+1
Atsakyti
Anonimas
dar vienas yrodymas kad tie patys vilnieciai dauguma palaiko ZALGIRI o ne rita.
2013-01-25
+4
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.