Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“

2013-02-11 17:22

Mantas Kalnietis sužaidė karjeros rungtynes
Nuotr. Lokomotiv-Kuban
Po ilgos pertraukos į krepšinio naujienų tinklalapį „BasketNews.lt“ sugrįžo atsinaujinusi rubrika „Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“, kurioje pateikiami geriausi mūsų šalies krepšininkų pasirodymai.

Pateikiame geriausiai žaidusių Lietuvos krepšininkų penketukus vasario 4-10 dienomis.

Užsienyje žaidžiantys vyrai

Vieta Krepšininkas  Aprašymas
1
Mantas Kalnietis, Krasnodaro „Lokomotiv“

VTB Vieningosios lygos rungtynėse 36 naudingumo balus surinkęs Mantas Kalnietis atvedė „Lokomotiv“ į pergalę bei pagerino savo asmeninį naudingiausio karjeros mačo rekordą.

1 rungtynės, 34 minutės, 35 taškai, 5 atk. kam., 7 rez. perd., 36 naud. bal.
2
Augustas Pečiukevičius, Pernu „Parnu“

Naudingiausią karjeros susitikimą sužaidęs Augustas Pečiukevičius Baltijos krepšino lygos (BBL) rungtynėse su Rygos „Barons kvartals“ atliko dvigubą dublį (32 tšk., 10 rez. perd.), išprovokavo 15 pražangų ir surinko net 52 naudingumo balus.

2 rungtynės, vid. 33,5 minutės, 23,5 taško, 4,5 atk. kam., 7,5 rez. perd., 32,5 naud. bal.

3
Darius Songaila, Donecko „Donetsk“

Puikią sportinę formą demonstruojantis Darius Songaila abiejuose praėjusios savaitės mačuose dvitaškius mėtė 65,5 proc. taiklumu, pelnė po 20 taškų, o „Donetsko“ klubas savo aikštėje šventė pergales.

2 rungtynės, vid. 27,5 minutės, 20 taškų, 8,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 23 naud. bal.
4
Jonas Valančiūnas, Toronto „Raptors“

Jono Valančiūno sugrįžimas po delnikaulio traumos buvo prastas, tačiau 20 metų 213 cm ūgio „centras“ kitose dvejose rungtynėse atliko dvigubus dublius ir susigrąžino vietą starto penkete bei susilaukė trenerio pagyrų.

3 rungtynės, vid. 24,3 minutės, 8,3 taško, 8 atk. kam., 7,6 naud. bal.
5
Osvaldas Matulionis, Pernu „Parnu“ Osvaldas Matulionis ir Augustas Pečiukevičius – „Parnu“ ekipos puolimo lyderiai. Rungtynėse su „Ventspils“ abu pelnė trečdalį, o mače su „Barons kvartals“ – net pusę komandos taškų.
2 rungtynės, vid. 33 minutės, 21 taškas, 3 atk. kam., 3 rez. perd., 24,5 naud. bal.

Kiti kandidatai: Ernestas Ežerskis (19 tšk., 6/9 dvit., 18 naud. bal.), Linas Lekavičius (17 tšk., 6 rez. perd., 23 naud. bal.), Gediminas Navickas (16 tšk., 7 rez. perd., 24 naud. bal.), Michailas Anisimovas (14 tšk., 10/12 baudų, 17,5 naud. bal.), Benas Veikalas (13 tšk., 2 rez. perd., 11 naud. bal.).

Lietuvoje žaidžiantys vyrai

1
Gediminas Orelikas,
„Prienai“

„Prienai“ praėjusią savaitę įsirašė dvi pergales, o labiausiai prie to prisidėjo universalusis Gediminas Orelikas, kuriam abu kartus nedaug trūko iki dvigubo dublio. Tiek mače su Kėdainių „Nevėžiu“, tiek su „Palangos Triobet“ jis pataikė po tris tritaškius bei labiausiai iš visų komandos draugų dalijosi kamuoliu (vid. 6,5 rez. perd.).

2 rungtynės, vid. 36 minutės, 17 tšk., 6,5 atk. kam., 6,5 rez. perd., 23 naud. bal.
2
Aurimas Kieža, „Šiauliai“

Jeigu oficialus BBL puslapis internete pateiktų išsamią ir tikslią mačo su „Valmiera“ statistiką, Aurimo Kiežos naudingumas galėjo atrodyti itin solidžiai. Visgi puolėjas sužaidė įspūdingas rungtynes mače su Klaipėdos „Neptūnu“ (22 tšk. ir 9 atk. kam.), nors šiauliečiai jas ir pralaimėjo.

3 rungtynės, vid. 15,3 tšk., 7,3 atk. kam.

3
Artūras Valeika,
„Prienai“

27 metų 207 cm ūgio puolėjo pasirodymai gerokai skyrėsi. Viename susitikime Artūras Valeika buvo naudingiausias mačo žaidėjas ir be klaidų realizavo dešimt baudos metimų, o kitame mače aukštaūgis pelnė tik 7 taškus. Nepaisant tokio bangavimo „Prienai“ abi pergales iškovojo dviženkliu skirtumu.

2 rungtynės, vid. 23 minutės, 13,5 tšk., 6 atk. kam., 5,5 išpr. praž., 19,5 naud. bal.

4
Šarūnas Vingelis,
Kauno „LSU-Baltai“

Po sunkios traumos į aikštelę grįžęs Šarūnas Vingelis sužaidė geriausią sezono mačą. 23 metų 192 cm ūgio gynėjas rungtyniavo itin universaliai – kovojo dėl kamuolių, dalijo komandos draugams perdavimus, „vogė“ kamuolius iš varžovų, provokavo pražangas, o dvitaškius mėtė net 80 proc. tikslumu.

1 rungtynės, 32 minutės, 21 tšk., 8/10 dvit., 4 rez. perd., 27 naud. bal.

5
Paulius Jankūnas,
Kauno „Žalgiris“
Lietuvos čempionai praėjusią savaitę pasiekė dvi pergales VTB Vieningoje lygoje, tačiau neturėjo itin išsiskiriančio žaidėjo, kuris vestų „Žalgirį“ į pergales. Visgi užtikrintai abiejuose mačuose rungtyniavo Paulius Jankūnas, kuris jau ketvirtose VTB Vieningosios lygos rungtynėse iš eilės pelno dviženklį taškų skaičių bei be klaidų realizuoja baudas (15/15).
2 rungtynės, vid. 25,5 minutės, 12 tšk., 4 atk. kam., 12 naud. bal.

Kiti kandidatai: Rolandas Jakštas (17 tšk., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), Tauras Jogėla (15 tšk., 5,5 atk. kam., 17,5 naud. bal.), Evaldas Lengvinas (22,5 tšk., 10/23 trit., 15 naud. bal.), Deivydas Gailius (14 tšk., 4 atk. kam., 14,5 naud. bal.), Eimantas Bendžius (17 tšk., 5/6 trit., 14 naud. bal.).