„Be kaklaraiščio“. Kieža: „Draugus išmetė iš universiteto merginoms apkaltinus prievartavimu“

Šarūnas Mazalas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2013-02-18 16:10

Aurimas Kieža šį sezoną į „Šiaulius“ persikėlė iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
Aurimas Kieža šį sezoną į „Šiaulius“ persikėlė iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
– Sveiki, Aurimai.
– Laba diena, „Be kaklaraiščio“.

– Esate 202 cm ūgio, jei nemeluoja mūsų duomenys, bet pirmaujate LKL pagal vidutiniškai per rungtynes atkovotus kamuolius. Kaip tai įmanoma?
– Nesu toks aukštas. Mano ūgis – 199 cm. Nuo seniau, nuo jaunimo laikų, maždaug 16-os metų, tai visuomet buvo mano arkliukas. Patikdavo ant lentos „lipti“ ir puolant, ir ginantis.

– Mums tokie žodžiai asocijuojasi su Charlesu Barkley. Jis turbūt buvo jūsų idealas?
– Barkley man patiko. Nebuvo jis mano idealas, bet man patinka tokio stiliaus krepšininkai.

Krepšininko duomenys

Pozicija: PF
Ūgis: 199 cm
Svoris: 97 kg
Gimė: 1982-10-25
Miestas: Marijampolė
– Kaip reikia įveikti aukštesnį varžovą po krepšiu?
– Aukštesnį varžovą įveikti kartais lengviau, nes jis būna lėtesnis arba gal net nesitiki, kad žemesnis krepšininkas jį gali įveikti ir įmesti taškus. Didžiausias mano koziris – staigumas.

– Esate trečias pagal naudingumą LKL lygoje. Ar jau įsigijote vienkartinį autobuso bilietą iki Šiaulių arenos „Žvaigždžių dienos“ rungtynėms?
– Dar neįsigijau (juokiasi). Važinėju su automobiliu, net nepamenu, kada pastarąjį kartą važiavau autobusu. Bet konkurencija norint patekti į „Žvaigždžių dieną“ didelė, taigi varžovų dėl patekimo į šventę tikrai yra daug.

– Ką jums reikštų būti toje šventėje?
– Būtų smagu pažaisti ir praleisti laiką su geriausiais lygos žaidėjais. Būtų proga atsipalaiduoti, nereiktų per rungtynes būtų įsitempusiam. Tuo pačiu tai būtų įvertinimas. Prieš dvejus metus dalyvavau tokioje šventėje, kai atstovavau Utenos „Juventus“. Buvo puiki šventė, tik tąkart iš visų išsiskyrė Jonas Valančiūnas, kuris spektaklį kūrė. Iš tiesų per tokias rungtynes sunku ką nors padaryti, jei nesi išskirtinis, negali dėlioti į krepšį taip, kaip NBA žvaigždės.

– Šiemet į starto penketą pateko devyni „Žalgirio“ ir vienas „Lietuvos ryto“ krepšininkas. Ar tai teisinga?
– Yra dvi pusės. Visų pirma, „Žalgiris“ visa galva stipresnis už kitus LKL klubus ir tai teisinga. Kita vertus, iš vienos ekipos surinkti žaidėjus atrodo juokinga. Tai visos lygos „Žvaigždžių diena“, o ne vienos komandos. Žiūrovai gali „Žalgirio“ žaidėjus pamatyti per jų rungtynes, o per šventę žiūrovai turėtų pamatyti ir kitų LKL klubų žaidėjų.

– Galbūt keistumėte balsavimo sistemą?
– Reikėtų įvesti apribojimą, kad iš vienos komandos daugiausiai galėtų būti renkami, tarkim, keturi žaidėjai. Ir galbūt reiktų neduoti teisės rinkti žaidėjų aistruoliams. „Žalgiris“ turi didžiausią gerbėjų ratą ir akivaizdu, kad daugelis šios ekipos krepšininkų pateks į „Žvaigždžių dieną“, nors kai kurie tos vietos galbūt net nenusipelno. Aistruoliai balsuoja neatsižvelgdami, kaip kai kurie krepšininkai rungtyniauja.

– Už ką balsavote jūs?
– Už savo komandos draugus ir už kelis kitus žaidėjus, pavyzdžiui, Mindaugą Kuzminską ir Renaldą Seibutį.

– O ar valdžios rinkimuose dalyvaujate?
– Valdžios pernai nerinkau, nuo politikos bandau atsiriboti. Kartais paseku informaciją ir palaikyčiau konservatorius, bet į rinkimus nėjau.

– Kurios rungtynės jums labiausiai įsimintinos per karjerą?
– Kai žaisdamas universitete pataikiau pergalingą metimą. Dar tas įrašas patalpintas „Youtube“ tinkle. Kadangi tai mano vienintelis pataikytas pergalingas metimas, jis man labiausiai įsimintinas.

Pergalingas metimas

– Dažnai žiūrite tą įrašą?
– Kartais pasižiūriu. Būna, kad socialiniame tinkle „Facebook“ draugai pasidalija, vienas draugas amerikietis neseniai buvo įkėlęs tą įrašą. Tas epizodas primena jaunystę, studentišką gyvenimą, kuris buvo visai kitoks nei žaidžiant dabar už pinigus. Jaučiu nostalgiją.

– Ką labiausiai prisimenate iš studijų metų JAV Hofstros universitete?
– Pamenu, pirmais metais būdavo sunku, viskas nauja, dideli krūviai. Iki tol nebūdavo nieko panašaus. Ten tekdavo treniruotis septintą ryto, tai būdavo labai keistai ir sunku, kartais norėdavosi viską mesti ir važiuoti namo. Bet be to, atsiminimai puikūs.

– Universitetas – visai šalia Niujorko miesto. Jei „Be kaklaraiščio“ sėstų į lėktuvą ir vyktų už Atlanto, į kurią jums labiausiai patinkančią vietą pasiūlytumėte nuvykti?
– Apie Niujorko lankytinas vietas galėčiau kalbėti porą valandų (šypsosi). Asmeniškai man labiausiai patikdavo „Times Square“. Ten įspūdinga, pasijauti toks mažas ir visiškai nesvarbus. Supranti, kad tu tik maža pasaulio dalelė. Visi aukšti pastatai ir reklamos palieka didelį įspūdį.

Matas Niparavičius yra sakęs, kad kartą į jo kambarį bendrabutyje įėjusi mergina nusimetė rūbus ir kažko norėjo. Sako, ten sportininkai būdavo populiarūs. Jautėte populiarumą?
– Amerikoje tai įprasta, ypač, jei krepšininkui sekasi geriau nei vidutiniškai. Merginos prisigalvoja, kad gal toks krepšininkas pateks į NBA, uždirbs daug pinigų ir bus žvaigždė. Tokių merginų turbūt yra ne tik ten. Bet man tokių incidentų nebuvo.

– O draugams?
– Porai draugų teko patirti nemalonių nuotykių. Nežinau, ar galima tai pasakoti. (Jei užsiminėte, tai pirmyn) Būdavo, kad vaikinai pradeda draugauti su merginomis, o po kurio laiko jos iškvietė policiją ir pareiškė, kad buvo išprievartautos. Taip įvyko dviem draugams. Per laiką buvo išaiškinta tikra situacija, bet buvo per vėlu. Abu jie buvo išmesti iš universiteto ir krepšinio komandos. Universitetai nenori turėtų problemų su policiją ir nenori gadinti vardo, todėl paprasčiausias pasirinkimas – išmesti studentus iš universitetų.

Kiežos karjeros vingiai

2002-2006: Hofstra (NCAA) 
2006-2008: Šiauliai (LKL) 
2008-2009: Poltava (Ukraina) 
2009-2010: Marijampolės Sūduva (LKL) 
2010-2011: Utenos Juventus (LKL) 
2011-2012: Pasvalio Pieno žvaigždės (LKL)
2012-2013: Šiauliai (LKL)

– Jei jau kalbame apie moteris, kokią įsivaizduojate tobulą Valentino dieną?
– Mano situacija sudėtinga, nes turiu du vaikus. Arba juos reiktų nusiųsti pas močiutę ir tada su žmona nueiti į restoraną ar kino teatrą, o namie grįžus romantiškai praleisti laiką.

– Praėjusią savaitę „Manchester United“ ir Madrido „Real“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Kas laimės šią UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio dvikovą?
– Atvirai pasakius, likus maždaug 10 minučių iki rungtynių pabaigos užmigau (šypsosi). Tikiuosi, kad laimės Mančesterio klubas, nes esu jų gerbėjas.

– Esate gerbėjas, bet užmigote?
– Žinote, vaikai...

– Taip, taip, kaltė visada ant jaunesnių. Kodėl palaikote „Manchester United“?
– Palaikau jau seniai, nes patinka jų organizacija, kuri nelaido daug pinigų pirkiniams, o augina savus žaidėjus, treneris jau velnias žino kiek metų dirba. Palyginti su „Manchester City“, kurie keičia, perka, parduoda, „Manchester United“ organizacija geresnė. Ir jos fanai patys geriausi.

– Ar teko būti „Old Trafford“ stadione?
– Gaila, bet ne. Manau, kada nors pavyks ten nuvykti, turbūt kai baigsiu karjerą, nuvyksiu.

– Aurimai, kai buvote vaikas, kokios dovanos labiausiai norėjote ir tėvai nenupirko?
– Aš augau vienintelis šeimoje, todėl tėvai dažniausiai viską nupirkdavo. Esu sugadintas vaikas (juokiasi). Mano labiausiai mėgstami būdavo žaisliniai dideli automobiliai. Tais laikais nebūdavo daug pasirinkimo, kartą mama iš Japonijos parvežė BMW 850, valdomu nuotoliniu pultu. Automobilis važiuodavo net 50 metrų nuo pulto, tai kieme valdydavau automobilį, o kiti vaikai bėgiodavo paskui. Tai buvo geriausia dovana.

Naudingiausi LKL žaidėjai
  Žaidėjas Komanda EFF GM
1. G.Orelikas Prienai 23,93 14
2. M.Kuzminskas Žalgiris 21,14 7
3. A.Kieža Šiauliai 20,73 11
4. K.Lavrinovičius Žalgiris 17,71 7
5. V.Šarakauskas Neptūnas 16,80 10
6. D.Gailius Neptūnas 16,79 14
7. T.Hughes Pieno žvaigždės 15,85 13
8. S.S.Vene Prienai 15,54 13
9. A.Butkevičius Lietkabelis 15,30 10
10. T.Urbonas LSU-Baltai 14,92 12
– Kas yra įžymiausias žmogus jūsų telefono adresų knygelėje?
– Yra tų žmonių, bet visi krepšininkai. Tai ir Jonas Mačiulis, ir Paulius Jankūnas. Nežinau, kuris labiau įžymus.

– Kurį muzikinį albumą pirkote pastarąjį kartą?
– Šiais laikais viską visi siunčia iš interneto. Kitaip sakant, vagia (šypsosi). Paskutinis albumas – Eminemo „Recovery“, kur yra jo kartu su Rihanna įrašyta daina.

– Kaip sekasi su komandos draugais varžytis kompiuteriniais žaidimais?
– Su jais nežaidžiu, nes jie rungiasi „Xbox“ ir „Playstation“ žaidimų konsolėmis. Aš žaidžiu žaidimus ant personalinio kompiuterio. Pastaruoju metu nuolat žaidžiu „Call of Duty“.

– Turbūt vaikai pyksta, kai nustumiate juos nuo kompiuterio?
– Auginu dvi mergaites, todėl joms tokie žaidimai neįdomus. Jos žaidžia su telefonu ar planšetiniu kompiuteriu.

– Jei numirtumėte, į ką norėtumėte reinkarnuotis?
– Jėzau, kaip sunku. Turbūt į kokį Everesto kalno viršūnę, kad galėčiau daug matyti.

– Bet kai kurie užlipę ant aukščiausios kalno vietos galbūt nusišlapintų.
– Na, jei šlapinasi, tai to varianto nebesirenku.

– Tebūnie, niekas nesišlapins. Koks jūsų mėgstamiausias filmas?
– Anksčiau mėgstamiausiu laikydavau filmą „Bėgantis žmogus“ (The Running Man), kuriame vaidino Arnoldas Schwarzeneggeris. O dabar man labai patinka dramos.

– „Be kaklaraiščio“ giliai įkvepia ir pateikia tradicinį rubrikos klausimą: kas laimės kovą tarp raganosio ir beg...
– Raganosis! Esu skaitęs jūsų rubriką. Raganosis laimėtų, nes turi daugiau ragų, o begemotas, atrodo, negalėtų nieko nuskriausti. Jis man asocijuojasi su animaciniu filmuku apie begemotą, kuris bijo skiepų.

– Ar pas jus ant pilvo – toks pat six-pack‘as kaip pas Cristiano Ronaldo?
– Ne, tikrai ne, pas mane jo nėra ir niekada nebuvo. Gal ir turiu du pack‘us, bet tikrai ne šešis.

– Kuris jūsų sutiktas krepšininkas turi geriausią humoro jausmą?
– Daug tokių yra. Iš dabartinių komandos draugų Rolandas Alijevas turi puikų humoro jausmą, aštrų liežuvį, smagu su juo pajuokauti. Ir Lewiso Jacksono humoro jausmas geras, tik jis mažiau kalba. Bet kai tai daro, būna linksma.

– Ką veiksite dabar po pokalbio?
– Dabar esu vienas namie, tai eisiu pažaisti kompiuterinį žaidimą, o kai grįš žmona, važiuosime dukrą pasiimti iš darželio.

– Ačiū už pokalbį ir gražios dienos.
– Ačiū, „Be kaklaraiščio“.

Rodyti komentarus

Komandos draugai vel juokiasi is Jono Valanciuno .! http://house-mu.eu/index.php?ref=Zuzulis
2013-02-26
Atsakyti
Kieza mano, kad Alijevas turi geriausia humoro jausma. Matyt apie jo zaidima rinktineje turejo omeny :)
2013-02-19
+1
Atsakyti
Anonimas
Tai kad jis yra trumpai zaides LRyte. Bet bbs gavos :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
Atsakyti
Lukas
esat puikus portalas imetat ivairiu interviu ir naujienu, labai prasau jusu sugrazinti nba pulsa
2013-02-18
Atsakyti
Nematau jokios svarios priežasties, kodėl jis negalėtų Ryte pakeisti Vanios. Apmaudu, kai tokie lietuviai kaip Varnelis, Dimša, Kieža negauna progos pasireikšti aukštesniame lygyje. Ir tikrai ne jų kaina čia esminis faktorius. Iš serijos vat nėr teisybės : ]
2013-02-18
+1
Atsakyti
kieaz
kur tas jo gamewineris?
2013-02-18
Atsakyti
as
„Bėgantis žmogus“ (The Running Man), apgailetina...
2013-02-18
Atsakyti
x
smagiai paskaiciau,aciu
2013-02-18
Atsakyti
Anonimas
O KAZINT AR DONIE MC GRATHU ZALGERIS BESUDARIS SUTARTY SY VAKAR ARBA SU J GREER IS MARIUPOLIO AZOKMAS

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-18
Atsakyti
djgaffer
tikrai geras interviu.patiko,kad Kieža atviras ir nebijo papasakoti,kas nutikdavo sudijų metais.:-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-18
Atsakyti
Anonimas
pagarba Aurimui, geras zaidejas bei asmenybe :)
2013-02-18
Atsakyti
pieno zvaigzdes
saunuolis Aurimai :)
2013-02-18
Atsakyti
Jeremy
Siauliu kapitons. Pabandykit zalgirio neuzwerst, tada zinokites

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-18
Atsakyti
Maladec Kieza,puikus interviu. Paprastas kaip dvi kapeikos,tokia susidariau nuomuone paskaites interviu. Grazu ziuret ir jo zaidima,Siauliu lyderis paliubomu. Sekmes!
2013-02-18
+1
Atsakyti
NKL
Graziai atlieka verpste...
2013-02-18
-1
Atsakyti
:)
Mldc Aurimai ;)
2013-02-18
Atsakyti
Maladiec BasketNews :). Esate pats geriausias krepšinio portalas Lietuvoje. Imate gerų interviu iš ivairių krepšininkų, ar sportininkų. Taip pat labai įdomios Protų kovos, bei Be kaklaraščio. Niekad nepavedat, dėl to turite pagarbą visoje Lietuvoje. Visada parašotr naujausias naujienas, tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis. Be to imate interviu iš JAV esančio Valančiūbo, ir kitose šalyse esančių Lietuvos krepšininkų ar sportininkų visada stengiatės. Tik nepasigadinkit, ir toliau būkite geriausiu Lietuvos krepšinio portalu Lietuvoje :).
2013-02-18
+2
Atsakyti
Anonimas
perskaitės antrašte nepamačiau dvitaškio tai pagalvojau,kad pats Kieža išmetė savo draugus iš univero
2013-02-18
-1
Atsakyti
Žalgiris_Forever
beg...

;d

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-18
-1
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.