Songaila žibėjo, tačiau Kalniečio vedama „Lokomotiv“ priartėjo prie ketvirtfinalio (statistika)

2013-05-02 15:57

Mantas Kalnietis vedė „Lokomotiv“ į pergalę
Nuotr. Fotodiena.lt
Krasnodaro „Lokomotiv“ žengė žingsnį link VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio. Pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse Europos taurės laimėtojai svečiuose 86:80 (18:21, 23:18, 25:23, 20:18) pranoko Donecko „Doneck“ ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

„Lokomotiv“ kontroliavo mačo eigą ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui pirmavo 79:66. Tačiau tada šeimininkai, vedini Dariaus Songailos, spurtavo 12:0 ir sumažino atsilikimą iki minumumo.

„Lokomotiv“ taškų badą nutraukė dvitaškį pataikęs Nickas Calathesas, o paskutinėmis dvikovos sekundėmis Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis realizavo baudas, taip įtvirtindami pergalę.

Abejose komandose pirmaisiais smuikais griežė lietuviai.

Beveik be keitimų (38 minutes) rungtyniavęs Kalnietis pelnė 22 taškus (7/11 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė ir 4 sykius suklydo.

Jo komandos draugas Jasaitis per 32 minutes pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius bei kartą prasižengė.

„Doneck“ komandos puolėjas Songaila per 27 minutes pelnė 24 taškus (11/18 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir du sykius prasižengė.

Antrosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Krasnodare. Šios poros laimėtojas ketvirtfinalyje kausis su Kazanės „Uniks“.

„Doneck“: Darius Songaila 24, Kyrylas Fesenka 14, Vojdanas Stojanovski 11, Ramelas Curry 10.

„Lokomotiv“: Mantas Kalnietis 22, Maksimas Grigorjevas 14, Aleksandras Maričius 11, Simas Jasaitis ir Richardas Hendrixas po 10.