Teismo verdiktas: „Žalgiris“ Rakovičiui turės sumokėti beveik 800 tūkst. litų

2013-12-16 15:55
Nuotr.:

Milovanas Rakovičius iš „Žalgirio“ ekipos prisiteisė apie 770 tūkst. litų negauto atlyginimo bei premijų
Milovanas Rakovičius iš „Žalgirio“ ekipos prisiteisė apie 770 tūkst. litų negauto atlyginimo bei premijų
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Kauno „Žalgirio“ klubo pečius netrukus užguls dar vienas skausmingas ieškinys. FIBA Arbitražo teismas buvusiam Lietuvos čempionų komandos legionieriui Milovanui Rakovičiui priteisė 207 tūkst. eurų (apie 714 tūkst. litų) nesumokėto atlyginimo bei premijų už 2011-2012 metų sezoną. 

„Žalgirio“ klubas taip pat turės padengti 16,245 tūkst. eurų (apie 56 tūkst. litų) siekusias teismo išlaidas bei sumokėti 5 proc. metinių palūkanų nuo bendros ieškinio sumos. Bendras Rakovičiaus pateiktas ieškinys siekė per 223 tūkst. eurų (apie 770 tūkst. litų). 

Rakovičiaus kontrakte numatytos premijos
Pasiekimas Premija
LKF taurė 5 tūkst. eurų
BBL čempionas 7 tūkst. eurų
LKL čempionas 10 tūkst. eurų
VTB čempionas 10 tūkst. eurų
Eurolygos „Top 16“ etapas 10 tūkst. eurų
Eurolygos finalo ketvertas 15 tūkst. eurų
Eurolygos čempionas 30 tūkst. eurų
28 metų 208 cm ūgio serbas dėl nesumokėto atlyginimo į FIBA Arbitražo teismą kreipėsi beveik prieš metus. Vienų metų sutartį su „Žalgirio“ klubu 2011 m. liepą sudaręs aukštaūgis per mėnesį turėjo uždirbti po 70 tūkst. eurų (apie 241,7 tūkst. litų). 

Teismo nutartyje skelbiama, kad „Žalgirio“ klubas mokėti Rakovičiui atlyginimą nustojo 2012 metų balandį. Teigiama, kad balandžio mėnesį serbas gavo tik pusę jam priklausiusios algos – 35 tūkst. eurų (apie 121 tūkst. litų), o gegužę ir birželį į Rakovičiaus banko sąskaitą neįplaukė nė centas. Klubas serbui taip pat neišmokėjo ir premijų. 

Iš pradžių Rakovičius su buvusia darboviete bandė susitarti gražiuoju, kad „Žalgirio“ klubas iki 2012 m. rugsėjo 27 d. skolos serbui nesumokėjo, todėl 2013 m. sausį šis kreipėsi į teismą.

Kauno klubo atstovai FIBA Arbitražo teismui atsiųstame paaiškinime teigė, kad atlyginimas Rakovičiui ėmė vėluoti, kai finansiniai sunkumai ištiko pagrindinį komandos rėmėją „Ūkio banką“. 

Serbo ieškinį išnagrinėjęs FIBA Arbitražo teismas priteisė Rakovičiui 175 tūkst. eurų nesumokėto atlyginimo bei 32 tūkst. eurų premijų. 

Rakovičiaus ir „Žalgirio“ klubo sutartyje premijos buvo numatytos už per sezoną iškovotus pasiekimus. Už iškovotą LKF taurę Rakovičiaus sąskaitą turėjo papildyti 5 tūkst. eurų (apie 17,2 tūkst. litų), BBL čempiono titulas buvo įvertintas 7 tūkst. eurų premija (apie 24,2 tūkst. litų), o už iškovotą LKL čempionato auksą Rakovičiaus sąskaitą turėjo papildyti 10 tūkst. eurų (apie 34,5 tūkst. litų). 

Tokio pat dydžio premija krepšininkui buvo pažadėta už iškopimą į Eurolygos „Top 16“ etapą bei VTB Vieningosios lygos čempiono titulą. Patekimas į Eurolygos finalo ketverto turnyrą Rakovičiui būtų atnešęs 15 tūkst. eurų (apie 51,7 tūkst. litų) premiją, o Eurolygos čempiono titulas serbo kišenę būtų papildęs net 30 tūkst. eurų (apie 103 tūkst. litų).

Atstovaudamas Lietuvos čempionų komandai Rakovičius Eurolygoje vidutiniškai rinkdavo po 7,1 taško ir atkovodavo po 2,6 kamuolio. Aikštelėje serbas praleisdavo tik po 15,6 minutės.

Po 2011-2012 m. sezono „Žalgirio“ klubą palikęs Rakovičius persikėlė į Bilbao „Basket“ ekipą, su kuria pasiekė Europos taurės finalą. Šį sezoną aukštaūgis vilki Liubercų „Triumph“ ekipos marškinėlius ir per rungtynes VTB Vieningoje lygoje vidutiniškai renka po 14,9 taško, atkovoja po 6,1 kamuolio bei atlieka po 2,4 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

Serbas Lietuvos čempionų klube rungtyniavo, kai šiam dar vadovavo liūdnai pagarsėjęs verslininkas, žlugusio „Ūkio banko“ savininkas Vladimiras Romanovas.

Artimiausiu metu Lietuvos čempionus gali pasiekti dar keletas finansinių ieškinių. Kreiptis į teismą dėl neteisėto atleidimo viešojoje erdvėje grasino spalį darbo netekęs „Žalgirio“ vyriausiasis treneris graikas Ilias Zouras.Komentarai:

PRIDIRBO ANKSTESNI NESAMONIU IR TIEK..IR VARVARU PRIPIRKO..UŽ ŽALGIRINI UŽ lIETUVA..
2013-12-31
-2
Atsakyti
sdf
DzekesasAr iki naujų metų spes Žalgiris skolas grąžinti ar juos visgi slėgs juodu finansų šleifas..--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


tu ziurek kad tavo rytukas tik neuzsilenktu ;) vainauskas jau ne pirmi metai bando prastumt rytuka bet niekas jo neperka
2013-12-17
-2
Atsakyti
DzekesasAr iki naujų metų spes Žalgiris skolas grąžinti ar juos visgi slėgs juodu finansų šleifas..--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Zalgiri dar ne vienus metus slegs skolos.
2013-12-17
Atsakyti
Ar iki naujų metų spes Žalgiris skolas grąžinti ar juos visgi slėgs juodu finansų šleifas..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-12-17
-1
Atsakyti
hmz
Tai cia Romkos deka blyn, dar ir teismo islaidas teks Zalgiriui padengti.
2013-12-17
-2
Atsakyti
Taip sakant skola ne zaizda neuzgis
2013-12-17
+1
Atsakyti
AlikasEiline pamoka kad reikia ziuret i savo darza pirma paskuj i kitu. pries mazdaug menesi kai pasirode Ryto skola kulvieciui.Visi zalgirio fanai cia pradejo stumt rekt. O ka dabar turim ka? Va jum dar viena pamoka !!!


Eik akinius nusivalyk,visi zalfaniai sutinka,kad skola reikia grazinti.
2013-12-17
-13
Atsakyti
Esme tokia , Rytfaniai stumia del to nes nepripazysta kad Rytas levesne komanda nei Zalgiris , daugiau zodziu nebeturiu...
2013-12-17
+3
Atsakyti
sdf
kYosdfAyeDabar mokat savo lizinginės komandos sąskaitą. :)snorui lizinga jau atidavei? o kulvieciui 250k? jomantui 500k ir daugeliui kitu atidavei jau?Prie ko cia jomantas ? su juo baigesi kontraktas ir jis susirado kita komanda. Rytas jam nieko neskolingas.


http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kre...
2013-12-16
+3
Atsakyti
kYo
sdfAyeDabar mokat savo lizinginės komandos sąskaitą. :)snorui lizinga jau atidavei? o kulvieciui 250k? jomantui 500k ir daugeliui kitu atidavei jau?


Prie ko cia jomantas ? su juo baigesi kontraktas ir jis susirado kita komanda. Rytas jam nieko neskolingas.
2013-12-16
+5
Atsakyti
Eiline pamoka kad reikia ziuret i savo darza pirma paskuj i kitu. pries mazdaug menesi kai pasirode Ryto skola kulvieciui.Visi zalgirio fanai cia pradejo stumt rekt. O ka dabar turim ka? Va jum dar viena pamoka !!!
2013-12-16
-6
Atsakyti
Sakyciau nebloga sumele kas menesi gaudavo, atsizvelgiant i tai, kad nieko gero is sito zaidejo nebuvo..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-12-16
-2
Atsakyti
sdf
Vilnius_RytasTu žalskūri, duosiu tau šiek tiek info - Rytas paskutines skolas Snorui sumokėjo praėjusį sezoną, Jomantui niekada nebuvo skoligi (totali antis buvo), Kulviečiui šiais metais bu sumokėta. Rytos skolos be Kulviečio šiai dienai lygios DIDELIAM NULIUI. Tuo tarpu lizingo skolos po šio sezono bus didesnės nei sezono pradžioje, nes jau šiai dienai lizingas vėl be babkių sėdi. Viską ką gavo iš remėjų jau išmokėjio žaidėjams ir nesugebėjo nė lito iš tų babkių skirti skoloms dengti.


praeito sezono gale vainauskas kitaip sake ;DD pasiskaityk jo interviu pienburni
2013-12-16
-1
Atsakyti
Rytas unikali komanda, netik skolu neturi, beviltiskai zaidzia, bet dar ir BeoBasket remia ir islaiko ;D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-12-16
+1
Atsakyti
sdf
AyeDabar mokat savo lizinginės komandos sąskaitą. :)


snorui lizinga jau atidavei? o kulvieciui 250k? jomantui 500k ir daugeliui kitu atidavei jau?
2013-12-16
-1
Atsakyti
Aye
Dabar mokat savo lizinginės komandos sąskaitą. :)
2013-12-16
-1
Atsakyti
Markaszo tu nemąstai, kad atleist jį galima būtų tiesiog? čia tau ne nba, kad atleidus vistiek pinigus reiktų mokėt arba būtų galima išmainyt


Vat tas ir yra, kad atleidus, matyt, reiktu sumoket visus pinigus. Ar tu manai, kad ji atleidus siaip sau be uzmokescio graikas dar butu komandoj? Nezinau, kas per gudrocius atsakingas uz kotrakta, taciau aisku, kad finansiskai neapsimoka ji atleist. Juk Tepiciaus kontrakta su visais isipareigojimais pereme Partizan. O kas sito perims? Jei nera galimybes atleisti neismokejus algos, tegul buna komandoje, zais LKL, ar pries kitas silpnesnes komandas, nafik Songailai, ar Palacios arti po 30 minuciu.
2013-12-16
-2
Atsakyti
Tikėkimės Kauno Žalgiris išpręs šitas problemas
2013-12-16
+3
Atsakyti
AKA_BossMarkaszAKA_BossO esme yra tame,kad is krepsinio uzdirbti yra neimanoma,geriausiu atveju likti ant nulio po sezono yra geras dalykas,o LT komandos konkuruodamos viena su kita(rytas vs zalgiris) prisiperka zaideju kurie ne ju kiseniai,nu jai surenki 15 mln litu biudzeta,is remeju ir pan, 5 mln visom islaidom,10 mln litu ant zaideju algu,bet LT klubai turedami 15 mln litu biudzeta,renka komanda uz 25 mln litu :PP ir poto stebisi kaip cia su skolom baige sezona :PPPįmanoma, dar ir kaip, tik nereikia turėt tokių begalvių savininkų kaip romanovas ar vainauskas kurie nei velnio nesupranta nei apie krepšinį, nei apie versląeuropoja krepsinis yra hobis,futbolas yra biznis....Partizanas ir tas kiek isparduoda zaideju,o Danilovicius sneka ,kad klubas yra gilioje financineja duobeja....niekas neinvestuoja i krepsini dideliu pinigu,o ir tos zaideju pardavimu kainos yra labai mazos


žaidėjų kainos žymiai europoje pigesnės, išparduodamas nieko negausi
2013-12-16
-4
Atsakyti
visas tas grajoku pirkimas"i kredita" uz nereales sumas ,dabar ilgai ir nuobodziai lys per gerkle.
2013-12-16
+13
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.