Aštuoniolikmetės nusileido bendraamžėms iš Švedijos

2014-07-11 21:17

Lietuvos U18 merginų rinktinė Vilniuje sužaidė kontrolines rungtynes su Švedijos bendraamžėmis. Ramunės Kumpienės auklėtinės tik po permainingos 42:50 (17:15, 8:10, 7:9, 10:16) nusileido viešnioms.

Lietuvės aktyviai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį (10:5, 6 min.). Bet varžovės neleido įsismaginti šeimininkėms ir išlaikė intrigą. Po dešimties minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 17:15. Antrajame ketvirtyje toliau vyko atkakli kova, lietuvėms sunkiai sekėsi stabdyti greitas varžovių atakas.

Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus (21:21), o netrukus švedės jau buvo priekyje (23:21). Kibi varžovių gynyba sustabdė lietuvių puolimą (25:21, 5 min.), tačiau visų progų išnaudoti nepavyko ir viešnioms.  Iki didžiosios pertraukos šeimininkės pasivijo švedes – 25:25.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes rezultatas dar buvo lygus (29:29). Jam įpusėjus 2 taškais pirmavo Švedijos rinktinė (31:29), o lietuvėms trūko tikslumo atakuojant krepšį. Iki ketvirčio pabaigos puolime neblizgėjo abi komandos – 34:32 Švedijos komandos naudai.

Po tolimo metimo švedės paskutiniame ketvirtyje išlaikė pranašumą (37:34), tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir šeimininkės (37:37). Po dar vieno tolimo šūvio Lietuvos rinktinė jau buvo priekyje (40:37, 7 min.).

Švedijos krepšininkės neketino pasiduoti, įpusėjus kėliniui ekipas skyrė 1 taškas (42:41). Viešnios spurtavo 7:0 ir turėjo 6 taškų persvarą (48:42, 3 min.), o lietuvių žaidimas strigo. Per likusį laiką šeimininkės varžovių nepasivijo.

Šeštadienį (07.12) Vilniuje Lietuvos U18 merginų rinktinė sužais dar vienas kontrolines rungtynes su Švedijos komanda. Tai bus paskutinė repeticija prieš liepos 17-27 dienomis Matozinjuje (Portugalija) vyksiantį Europos čempionatą.