Aštuoniolikmetės nutraukė pralaimėjimų seriją

2014-07-26 20:26

Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) merginų rinktinė nutraukė nesėkmių seriją Portugalijoje vykstančiame Europos čempionate. Po krepšiu dominavusios Ramunės Kumpienės auklėtinės 72:61 (17:18, 17:12, 21:9, 17:22) įveikė Turkijos bendraamžes.

Nors Turkijos ekipa geriau pradėjo rungtynes (8:1), tačiau lietuvės po truputį įsibėgėjo ir pirmajame ketvirtyje likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes  jau buvo priekyje (13:12). Per likusį laiką vyko atkakli kova ir minimalų pranašumą susigrąžino turkės (18:17). Antrajame kėlinyje nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, skirtumas tarp jų svyravo nuo 1 iki 2 taškų. Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė buvo priekyje (25:24), o iki didžiosios pertraukos dar kiek padidino persvarą (34:30).

Itin sėkmingas lietuvėms buvo trečiasis kėlinys, kuriame jos gerai gynėsi ir tiksliai atakavo. Lietuvos komanda kontroliavo situaciją ir nuolat pirmavo. Per ketvirtį Turkijos krepšininkėms lietuvės leido pelnyti tik 9 taškus, pačios įmetė 21 ir prieš lemiamą mačo dalį turėjo dviženklį pranašumą  (55:39).

Paskutiniame kėlinyje Lietuvos rinktinė demonstravo užtikrintą žaidimą ir neleido varžovėms priartėti. Turkijos atstovės buvo priartėjusios iki 6 taškų (51:57, 7 min.), bet tai buvo geriausia, ką joms pavyko padaryti.

Lietuvos rinktinė  šiose rungtynėse užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (51:34) ir tiksliau atakavo krepšį.

Šarūnė Melinauskaitė buvo rezultatyviausia Lietuvos ekipoje. Gynėja pelnė 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Daugilė Šarauskaitė atliko dvigubą dublį – įmetė 14 taškų ir atkovojo 16 kamuolių.