Aštuoniolikmečiai sutriuškino Anglijos rinktinę (statistika)

2014-07-27 00:55

Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį
Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys
Domantas Sabonis ir Tautvydas Paliukėnas surinko daugiau nei pusę komandos taškų, o Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) rinktinė Europos čempionato trečiose B grupės rungtynėse Turkijoje 77:61 (15:15, 21:13, 23:19,18:15) nugalėjo Anglijos bendraamžius.

Lietuvos komanda blokavo 6 varžovų metimus (3 iš jų Laurynas Birutis), atliko dukart daugiau rezultatyvių perdavimų (20-9) ir dominavo kovoje dėl kamuolių (43:32). Sabonis surinko dvigubą dublį (21 tšk., 14 atk. kam.), 18 taškų įmetė Paliukėnas (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

Beje, Anglijos rinktinės gretas gina iš Druskininkų kilęs lietuvis Justas Muzikevičius. Puolėjas rungtynėse su Lietuvos komanda žaidė 15 minučių ir pelnė 1 tašką.

Gynėjas Justas Vazalis tolimu metimu pradėjo šį mačą, po to į krepšį įkrovė D.Sabonis ir Lietuvos rinktinė pirmavo 5:0. Įpusėjus kėliniui lietuviai toliau išlaikė pranašumą (8:4) ir kontroliavo situaciją. Anglai spurtavo tik ketvirčio pabaigoje bei sugebėjo išlyginti rezultatą (15:15).

Antrajame kėlinyje kurį laiką anglai kovojo taškas į tašką ir nenusileido lietuviams, tačiau vėliau Lietuvos krepšininkai įsibėgėjo ir po Paliukėno tolimo metimo turėjo 6 taškų persvarą (27:21). 4 taškus iš eilės pelnęs

D.Sabonis Lietuvos komandos pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus (31:21, 4 min.). Per likusį laiką varžovai tik nežymiai priartėjo (36:28). Skirtumas iki didžiosios pertraukos galėjo būti ir didesnis, tačiau lietuviams koją kišo klaidos. Sabonis jau po 20 minučių buvo surinkęs dvigubą dublį (11 tšk., 10 atk. kam.).

Po 4 iš eilės pelnytų Sabonio taškų Lietuvos komanda turėjo dviženklę persvarą (46:35, 6 min.), įpusėjus trečiajam kėliniui lietuviai atotrūkį padidino iki 15 taškų (50:35). Lietuvos ekipa dominavo po varžovų krepšiu, tiksliai atakavo krepšį, o varžovai nerado priešnuodžių tokiam žaidimui (54:37, 3 min.). Anglai iki ketvirčio pabaigos priartėjo tik nežymiai (59:46).

Paskutinėje rungtynių dalyje Anglijos atstovai niekaip negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję lietuviai spurtavo (64:46,6 min.). Gerą gynybą demonstravusi Lietuvos ekipa įpusėjus ketvirčiui turėjo saugią persvarą  (66:50) ir leido varžovams įmesti tik 4 taškus. Per likusį laiką patikimai žaidę lietuviai išlaikė solidų pranašumą.

Lietuvos rinktinė B grupėje užėmė antrąją vietą ir į antrąjį etapą pateko su viena įskaitine pergale.