Rannikko metimas palaidojo „Maccabi“ komandą

2007-01-26 00:22

Liublianos „Union Olimpija“ vadovai praėjusią savaitę kategoriškai atsisakė išleisti Teemu Rannikko į Tel Avivo „Maccabi“ klubą. Šiuo sprendimu slovėnai turi būti patenkinti – suomio metimas mačo pabaigoje lėmė piniginę krizę išgyvenančios „Union Olimpija“ ekipos pergalę.

Rannikko pataikė dvitaškį metimą likus žaisti 1,1 sekundės iki rungtynių pabaigos ir galimybes į kitą etapą prasimušti praradusi Liublianos ekipa ketvirtadienį namie 77:75 (18:20, 14:22, 24:16, 21:17) nugalėjo „Maccabi“ krepšininkus.

Per kiek daugiau nei sekundę rezultatyvios atakos Izraelio komandai surengti nepavyko – Simo Jasaičio metimas iš aikštės vidurio skriejo pro šalį ir „Maccabi“ patyrė šeštą pralaimėjimą šį sezoną.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Tel Avivo komanda pirmavo 60:56, tačiau netrukus sulaukė tritaškių lietaus. Domenas Lorbekas, Goranas Jurakas ir Rannikko pataikė iš toli, Manucharas Markoišvili įmetė dvitaškį ir per kitą ataką pataikė dar vieną tritaškį, o atkarpą 14:0 laimėję šeimininkai atitrūko 70:60.

Likus 17 sekundžių iki dvikovos pabaigos tritaškį pataikęs Nikola Vujčičius išlygino rezultatą, tačiau paskutinės „Union Olimpija“ atakos vieni Eurolygos favoritų sustabdyti nesugebėjo.

Jasaitis žaidė 35 minutes ir pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 4/4 baudų). Snaiperis taip pat atkovojo 10 atšokusių kamuolių, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė. Liublianos klubo lietuvis Saulius Kuzminskas nerungtyniavo.

„Union Olimpija“: Domenas Lorbekas 17 taškų, Teemu Rannikko 16, Manucharas Markoišvili ir Ivica Jurkovičius po 13, Goranas Jurakas 12.

„Maccabi“: Derrickas Sharpas 18 (7 atk. kam.), Nikola Vujčičius 13 (11 atk. kam.), Lioras Eliyahu 12, Jamie Arnoldas, Talis Buršteinas ir Simas Jasaitis (10 atk. kam.) po 9.