„Juventus“ sieks praverti Europos taurės duris (video)

Laurynas Butkauskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-06-12 12:41

Teisę dalyvauti Europos taurėje „Juventus“ komanda iškovojo LKL čempionate užėmusi trečiąją vietą
Teisę dalyvauti Europos taurėje „Juventus“ komanda iškovojo LKL čempionate užėmusi trečiąją vietą
Nuotr. Fotodiena.lt/E. Blaževičius

Po sėkmingiausio istorijoje sezono Utenos „Juventus“ krepšinio klubas aukštai pakeltos kartelės nuleisti neketina. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) bronzos medalius laimėję aukštaičiai kartu iškovojo ir kelialapį į Europos taurę, kur ketina debiutuoti ateinantį rudenį.

Šiame krepšinio sezone „Juventus“ pirmą kartą laimėjo LKL bronzą, tokios pat prabos medalius iškovojo ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate. Komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis buvo išrinktas geriausiu LKL strategu, o pats klubas – geriausia lygos organizacija, nors šioje nominacijoje neginčytinu favoritu buvo laikomas Kauno „Žalgiris“.

Pasibaigus LKL uždarymo šventei „BasketNews.lt“ kalbintas „Juventus“ prezidentas Žydrūnas Urbonas neslėpė, kad geresnio sezono negalėjo net įsivaizduoti.

„Pirmą kartą istorijoje „Juventus“ užlipo ant neįtikėtinai aukšto laiptelio. Vyrų krepšinis – elitinė sporto šaka Lietuvoje, kur investuojami didžiuliai pinigai, bandoma taikyti technologines naujoves, dirba vieni geriausių specialistų. Ne veltui mūsų rinktinė yra penketuke pasaulyje, todėl Lietuvoje užimti trečią vietą – nuostabus pasiekimas, – emocingai kalbėjo „Juventus“ prezidentas. – Tiesą sakant, mūsų svajonė buvo ketvertukas, o vėliau tyliai pradėjome svajoti, kad būtų neįtikėtina pasipuošti medaliais. Paaiškėjo, kad esame tos svajonės verti.“

LKL reguliariajame sezone „Juventus“ užėmė penktąją vietą, tačiau, net ir neturėdama namų aikštės pranašumo, atkrintamosiose varžybose Utenos komanda laimėjo dvi serijas iš trijų. Ketvirtfinalyje uteniškiai 3-2 pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o kovoje dėl bronzos 3-2 nugalėjo favoritu laikytą Klaipėdos „Neptūną“. Pralaimėjimas patirtas tik pusfinalyje, kur 0-3 nusileista „Žalgiriui“.

„Sėkmingą sezoną pirmiausia lėmė sėkmingas darbas praėjusią vasarą, kai komplektavome komandą ir neskubėjome to daryti, labai gerai apgalvojant kiekvieną sprendimą. Truputį rizikavome kai kuriose situacijose su tam tikrais žaidėjais ir labai džiaugiuosi, kad ta rizika pasiteisino, – sakė išskirtinio lygos įvertinimo sulaukęs Adomaitis. – Tiesiog fantastika, kaip už mūsų įdėtą darbą atsidėkojo Utenos žmonės. Po paskutinės pergalės prieš „Neptūną“ į namus grįžome puse trijų nakties, kur mus sutiko būrys sirgalių – dainavo, palaikė šūksniais, džiaugėsi kartu. Kiekviena komanda gali apie tai pasvajoti.“

Tarp ankstyvą rytą „Juventus“ krepšininkus pasitikusių gerbėjų buvo ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Pasak Urbono, palankus vietos valdžios požiūris taip pat buvo viena iš priežasčių, prisidėjusių prie sėkmingo ekipos pasirodymo.

„Utenoje sportiškumas pastaruoju metu labai padidėjęs, turbūt galėtume pretenduoti į sportiškiausio šalies miesto vardą. „Utenos“ krepšininkės laimėjo LMKL primenybes, jau turime ir aukščiausioje futbolo lygoje žaidžiančią „Utenio“ komandą, – priminė Urbonas. – Faktas, kad konkrečiai krepšinio sportui labai padeda miesto vadovai. Visų pirma, meras, turintis labai sveiką požiūrį į situaciją ir norintis, kad pagrindinė šalyje sporto šaka gyvuotų. Mums sąlyginai užtikrinamas finansavimas, o tai ir yra svarbiausia. Toliau stengiamės darbuotis patys.“

Trečioji vieta LKL reiškia, kad kitą sezoną „Juventus“ turi teisę išmėginti jėgas antrame pagal pajėgumą Senąjame žemyne Europos taurės turnyre. Šios progos aukštaičiai praleisti neketina.

„Vis dar norisi džiaugtis, tačiau tuoj reikės kibti į darbus. Kadangi rudenį norime debiutuoti Europos taurėje, namų darbai laukia nepaprastai rimti. Manau, kad mūsų arena turėtų atitikti varžybų reikalavimus, tačiau finansų srityje reikės stiebtis – dabartinį mūsų biudžetą tikrai reikėtų kelti. Laukia rimti pokalbiai su rėmėjais – liepos mėnesį situacija turėtų būti kur kas aiškesnė. Žinoma, pradžioje norime sulaukti ir būsimų Europos taurės rėmų, informacijos apie kito sezono turnyrą“, – tvirtino Urbonas.

Pašnekovas neslėpė, kad dabartinės komandos branduolį norėtų išlaikyti ir ateinančiam sezonui, tačiau po sėkmingo pasirodymo kai kurių žaidėjų ir, visų pirma, trenerio Adomaičio kaina rinkoje gerokai išaugo.

„Be abejo, labai norėtųsi su Dainiumi toliau lieti prakaitą petys į petį, girdėti, kaip puikiai jis valdo komandą ir kaip sugeba taktiniais sprendimais bei autoritetu išspausti maksimumą iš žaidėjų. Esame šiek tiek aptarę situaciją, tačiau jeigu treneris sulauks rimto finansinio pasiūlymo iš kito klubo, mums išlaikyti jį bus labai sunku“, – konstatavo klubo vadovas.

Pasak buvusio krepšininko, komandą tarpsezoniu teks lipdyti praktiškai iš naujo. „Pliusinius“ kontraktus su „Juventus“ turi tik keturi krepšininkai – Saulius Kulvietis, Edgaras StanionisNikita Barinovas ir Ovidijus Varanauskas. Tai reiškia, kad panorėjęs klubas sutartis su šiais žaidėjais gali pratęsti. Ilgalaikes sutartis su „Juventus“ turi ir du jauni žaidėjai – Arijus Pašakarnys ir Jaunius Davniukas, tačiau kol kas rimtesnio vaidmens ekipoje jie nevaidina.

„Kartelę iškėlėme aukštai, tačiau kartu su džiaugsmu sau ant pečių užsivertėme ir didžiulę atsakomybę. Nenuleisti tos kartelės bus sunkiausia. Sėsime prie stalo, derėsimes su žaidėjais, kurių sutartys jau baigėsi. Manau, kad žaidimas Europos taurėje daugeliu atveju derybas turėtų gerokai palengvinti“, – pažymėjo Urbonas.

Iki šiol geriausias uteniškių pasiekimas LKL čempionate buvo ketvirtoji pozicija, kurioje aukštaičiai čempionatą baigė 2010 ir 2011 metais.

Reportažas iš LKL uždarymo ceremonijos:

https://youtu.be/93bEHWt3V4M

Rodyti komentarus

to Kittciokas
Tai kad Utenos arenike kaikur raso kad 1800 vietu turi arb 2000. iki3000 padidinti butu sunku net jeigu ir 2500 dabar talpina, nes tuose pakraščiuose nelabai betilptų tribūnos, nebent pora eilių. Žodžiu sunku bus praplėst iki 3000 cia faktas, nebent balkonus darytų bet nemanau kad investuos į balkonus. Manau reliausia kas susitars su eurocupu kad leistu lošti mažesnėje.
2015-06-12
-1
Atsakyti
Gal jie galėtų tas europos duris praverti , ar labai jau čia reikia paverti ?
2015-06-12
+1
Atsakyti
888
Jei Utenoj neleis, galbūt žais Šiauliuose, nes nuo Šiaulių netoli Rygos oro uostas.
2015-06-12
Atsakyti
babaika
gi jau pries valanda paskelbe, kad oficialiai eurolyga juos pakviete!
2015-06-12
Atsakyti
Rondo3000 ziurovu arenos reikia visu pirma kad europos taurei atitikt :) juventus tik 2500 turi


Jei Mažeikiai mokyklos salėje sugebėjo įrengti apie 1000 vietų - truputį daugiau nei LKL minimumas, tai Juventus 2500 vietų areną iki 3000 vietų laisvai pavers, padarys arenos galuose tribūnas (kad nereiktų pristatyti kėdžių), bei dar galbūt tuose pačiuose arenos galuose įrengs balkonus, kaip kad pasidarė LRyto arena ir viskas puikiausiai atitiks. Juk Ryto salė praktiškai identiško dydžio, kaip Utenos, tik Vilniuje viena pusė beveik be vietų, tačiau ta vienintelė pusė, kur tų vietų turi, turi daugiau eilių nei Utenos tribūnos, o taip tai vietų skaičius panašus, bent jau iki LRyto arenos rekonstrukcijos buvo. Didesnė problema surasti remėjų, kad biudžetą padidinti bent nuo 640 tūkt. eur iki 1 mln. eur.
2015-06-12
+1
Atsakyti
smushas
To rondo

LR arena irgi 2,5k vietu, bet leido zaist, tai gal ir Utenai leis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-06-12
Atsakyti
Rondo
3000 ziurovu arenos reikia visu pirma kad europos taurei atitikt :) juventus tik 2500 turi
2015-06-12
Atsakyti
Na, jog, antros vietos esami verti neminėjau. Verti klubai tie, kurie dėsningai dirba ir demonstruoja solidžius rezultataus Europos taurėje. Nei Rytas, nei Neptūnas tokių rezultatų Europos taurėje neparodė. Žinoma, galima pagirti Neptūno vadybinį darbą, kuris paskutinius kelerius sezonus, manau, buvo teigiamas ir atgaivino krepšinį Klaipėdoje. Apie Ryto vadybinį darbą to pasakyt negalėčiau, turbūt ir argumentuoti nereikia.

Susidaro įspūdis, jog Rytas nori "peršokti" laiptelį ir iškart, be jokių rezultatų ar didesnių pasiekimų, atsidurti gauti vietą Eurolygoje. Toks vaizdas, jog vadovybė galvoja, kad Rytui atsidūrus Eurolygoje iškart viskas susitvarkys: atsiras rėmėjų, padidės biudžetas, bus geresni žaidėjai, grįš fanai. Žinoma, tai padėtų, bet, nemanau, jog toks kokybinis šuolis ką nors išspręstų ilgalaikėje perspektyvoje. Pati vadovybė turi "pribręsti" iki Eurolygos, klubas turi nukeliauti. Daug maloniau matyti dėsningai dirbantį klubą, kuris sisteminingai dirbdamas keliauja per Europos taurę (nebūtinai per pirmą sezoną ją laimėti), kuria komandą, ir po truputį siekia patekti į stipriausią lygą. Didesnis įdirbis ir patirtis, klubo pastangos, manau, atnešų rezultatų. O su rezultatais grįžtų ir sirgaliai. Toks kokybinis, "neparuoštas" šuolis Rytui būtų trumpa euforija, kuris pasibaigtų grupės varžybose. Neptūnui, analogiškai reiktų nužygiuoti tokį kelią :)
2015-06-12
+1
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
gerbiamasis, kokiais pagrindais teigiate, jog LKL vertas 2 vietu Eurolygoje? Na su Zalgiriu sutiksiu, bet kas 2ntri? LR kuriems dvieju pastaruju sezonu pasiekimas yra LKL sidabras ar Neptunas? O gal kazko mes nezinome?

Gal placiau sia minti isrutuliokite, gerbiamasis
2015-06-12
+1
Atsakyti
Džiugi naujiena. Daug kas nesutiko, jog LKL lygis kyla. Aš sutikčiau su teiginiu, jog LKL grandų (Žalgirio ir Ryto) lygis yra kritęs ir atotrūkis sumažėjęs su likusiomis komandomis, ypač Ryto. Tačiau, manau, reiktų pripažinti, jog tam tikrų klubų darbas tikrai kylą į aukštesnį lygį. Reiktų pagirti Juventusą, tą patį Neptūną, verti paminėjimo Pieno žvaigždės. Jei viskas susiklostys gerai, tai kitą sezoną galime turėti 2 komandos Eurologyjoje, o 2 Europos taurėje arba 1 Eurolygoje, o 3 Europos taurėje. Manyčiau, tai būtų puikūs rezultatai Lietuvos krepšiniui ir akivaizdus LKL lygos sustiprėjimas.

Žalgiris akivaizdžiai po truputį lipa iš finansinės duobės, vadovybė dėsningai dirba. Būtų smagu, jog ir Rytas pradėtų versti naują puslapį. Kalbama, jog grįš visa dublerių sistema, tačiau jos rezultatų reiks laukt ilgai. Sprendimų reikia Rytui jau dabar ir čia.
2015-06-12
+2
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
kai ant tokiu kaip Antirytas truputi uzstumi iskarto zmogus pradeda normaliai be izeidimu rasyti, dabar taip ir toliau ir nebeprovokuoji rytfaniu bei kitu atmatu :)
2015-06-12
+1
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzokiek cia kaip uzsikirtusi plokstele kartosi "nepykstu"? :D Esu zinok ne tik vidurine, bet ir magistra baiges, kai tau "treningas" ar ne? :/Esme ta, kad jeigu nori normaliai tai ir pats buk savo vietoje ir maziau lazdavokis is rytfaniu ar kitu, kurie per ausis uzvaziuoja ar uzstuma.O jeigu jau eini iki galo tai suprask, pats elgdamasis kaip "treningas" neturi teises prasyti BN'o adminu tvarkos daryti visomis prasmemis... Nesizemink saves


tikrai zinok nepykstu as ant taves :) as nematau nieko blogo del tavo komentaru - kaip jau sakiau, nebaigus vidurines sunku parasyt kazka kito negu tu :) taika, nematau del ko ant taves pykt - uz tai kad kazkas kases tinklapyje bando kazka uzstumt? atleisk, bet yra svarbesniu dalyku nei tokios "diskusijos" kaip cia
2015-06-12
-1
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
kiek cia kaip uzsikirtusi plokstele kartosi "nepykstu"? :D Esu zinok ne tik vidurine, bet ir magistra baiges, kai tau "treningas" ar ne? :/

Esme ta, kad jeigu nori normaliai tai ir pats buk savo vietoje ir maziau lazdavokis is rytfaniu ar kitu, kurie per ausis uzvaziuoja ar uzstuma.

O jeigu jau eini iki galo tai suprask, pats elgdamasis kaip "treningas" neturi teises prasyti BN'o adminu tvarkos daryti visomis prasmemis... Nesizemink saves
2015-06-12
+1
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_GryzoAntirytas, gali vartyti kiek nori bet tokie kaip as tokius loxus kaip tu visada engdavo ir duxindavo :)


as tikrai nepykstu ant taves del tokiu zodziu :) nera del ko - paprasciausia demesio trukuma ir zemas issilavinimas - ne visiem pasiseka baigt vidurine :) as tikrai nepykstu ant taves :)
2015-06-12
-2
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
Antirytas, gali vartyti kiek nori bet tokie kaip as tokius loxus kaip tu visada engdavo ir duxindavo :)
2015-06-12
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
esme dabar tokia:

1) Antirytas, kadangi esi duxas ir budamas zemesnes kastos kaunieciu (kitaiop tariant ne baxuras) ir zalgirio fanu turi manes VIESAI ATSIPRASYTI

2) Daddy, iki sekmadienio susimoki 1000 euru (kaip nori, man vienodai - prasyk mociutes, uzdarbiauk stoty, imki paskolas) uz 3000 galunes pavogima ir mano sukurto personazo idejos plagijavima, o tai poto teks kaip Byronui kokiam naujininku gezu alubaryje slapstytis :D
2015-06-12
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_GryzoAntirytas tai rimtas "baxuras", neatlaike spaudimo tai zonos bazaru "lominasi is xatos pas ozius" ir kviecia priziuretojus "BN", kad jo vierxai nebeskriaustu :D


eik geriau darbo ieskotis vasarai, ne nesamones komentuok :)
2015-06-12
-1
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzoka tu cia ciesini dar apie kazkokius lygius, kai net mano kulturinis, moralinis trolio subrendimas yra aukstesniame lygmenyje negu tavo iskrypeliskos fantazijos apie veido nardynima i suda, pastovius zaginimus ir kitas homoseko lygio nesamones?Tu, SPQR, MrVycka, JD ir kiti panasios naturos personos yra visiskas dugnas ir atmatos Zalgirio gerbeju kastoje, del ko yra tik geda.Negalima ant savos komandos fanu stumti, bet ant tokiu kaip tu reikia. Tokie kaip jus niekuo nesiskyriate nuo profkiniu Ryto Ultru, Vakaru bangos ir kitu :)O tu cia apie policija is patirties savo verkiant? Tokiu lavonu kaip tu net krimams lauzyti nereiktu, pagrasintu su bananu ir giedotum laimingas, dar primoketum, o tokie kaip as - normalus baxurai su panetkem ir rimtom varkem atsedetu ir oziais nebutu, dar visgi yra zmoniu kuriems zodziai GARBE, ORUMAS, DUOTAS ZODIS yra daugiau negu raides


tu esi niekas :) tikri kaunieciai nera tokie kaip tu - jie normalus vyrukai, ne apgailetini interneto ereliai kaip tu.. mates tokiu kaip tu simtus - treninguoti, bemoksliai, bedarbiai, ieskantys sau demesio.. ant taves nepykstu, tikrai :) paprasciausiai nori demesio ir tiek
2015-06-12
-2
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
Antirytas tai rimtas "baxuras", neatlaike spaudimo tai zonos bazaru "lominasi is xatos pas ozius" ir kviecia priziuretojus "BN", kad jo vierxai nebeskriaustu :D
2015-06-12
Atsakyti
TIKRASIS_Donce_3000_Gryzo
ka tu cia ciesini dar apie kazkokius lygius, kai net mano kulturinis, moralinis trolio subrendimas yra aukstesniame lygmenyje negu tavo iskrypeliskos fantazijos apie veido nardynima i suda, pastovius zaginimus ir kitas homoseko lygio nesamones?

Tu, SPQR, MrVycka, JD ir kiti panasios naturos personos yra visiskas dugnas ir atmatos Zalgirio gerbeju kastoje, del ko yra tik geda.

Negalima ant savos komandos fanu stumti, bet ant tokiu kaip tu reikia. Tokie kaip jus niekuo nesiskyriate nuo profkiniu Ryto Ultru, Vakaru bangos ir kitu :)

O tu cia apie policija is patirties savo verkiant? Tokiu lavonu kaip tu net krimams lauzyti nereiktu, pagrasintu su bananu ir giedotum laimingas, dar primoketum, o tokie kaip as - normalus baxurai su panetkem ir rimtom varkem atsedetu ir oziais nebutu, dar visgi yra zmoniu kuriems zodziai GARBE, ORUMAS, DUOTAS ZODIS yra daugiau negu raides
2015-06-12
Atsakyti

Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 44

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.