Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilę Lietuvos šešiolikmečiai nusileido turkams (foto, statistika)

2015-08-12 15:45

Europos jaunučių čempionate antrąją nesėkmę paeiliui patyrė Lietuvos šešiolikmečių rinktinė. Gedimino Petrausko auklėtiniai 64:67 (7:19, 22:17, 12:15, 23:16) nusileido turkams ir nepasinaudojo proga E grupėje užimti pirmą vietą.

Lietuvos šešiolikmečiams tris kėlinius koją kišo tragiškas pataikymas iš toli. Per tris ketvirčius aikštės šeimininkai pataikė vos 1 tritaškį iš 20 (5 proc.). O turkai po trisdešimties minučių pirmavo 51:41.

Ketvirtajame kėlinyje Arno Veličkos ir Tado Vaičiūno vedami lietuviai surengė spurtą ir rezultatą išlygino (61:61) likus žaisti dvi minutes.

Per paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pataikė penkis tolimus metimus, tačiau rungtynių pabaigoje rezultatyvių atakų suregzti nesugebėjo ir turkai laimėjo 67:64.

Lietuviai iš toli atakavo 19,4 proc. taiklumu (6/31).

Lietuvos rinktinės varžovas Kaune vykstančio Europos čempionato ketvirtfinalyje spręsis kitose E grupės rungtynėse. Jei Ispanijos šešiolikmečiai įveiks anglus, lietuviai grupėje liks ketvirti ir žais su suomiais. Jei ispanai patirs nesėkmę, Petrausko auklėtiniai liks trečioje vietoje.

Lietuvos jaunučių rinktinė: Arnas Velička 17 (2/11 tritaškiai, 8 klaid.), Tadas Vaičiūnas 16, Ignas Sargiūnas 7, Grantas Vasiliauskas, Lukas Uleckas ir Lukas Kišūnas po 5.

Turkijos jaunučių rinktinė: Onuraplas Bitimas 15 (11 atk. kam.), Ahmetas Duranas 13 (15 atk. kam.), Muhayminas Mustafa 11.