Pirma „Atleto-LSU“ pergalė RKL – po dviejų pratęsimų

2015-10-31 16:33
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Pamažu įsibėgėjusiame Natural Pharmaceuticals-Regionų krepšinio lygos čempionate šį savaitgalį sužaistos 19 rungtynių. Įdomiausias mačas užfiksuotos Kauno komandų derbyje tarp lygos naujoko „Atleto-LSU“ ir „Omega-United“. Čia nugalėtojui išaiškinti prireikė net dviejų pratęsimų. Lygos favoritų susitikime tarp Tauragės krepšinio klubo ir Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto stipresni buvo tauragiškiai.

Visas mūsų šalies krepšinio lygas išbandžiusi Kauno „Atleto-LSU“ ekipa šį sezoną debiutavo ir trečiame pagal pajėgumą mūsų šalies čempionate. Tiesa, ilgą istoriją turinčio klubo startas RKL pirmenybėse buvo sunkus – pirmas dvejas rungtynes kauniečiai pralaimėjo. Šį savaitgalį trečias kartas „Atletui“ nemelavo, tačiau pergalė pasiekta po itin atkaklios ir dramatiškos kovos.

Rungtynės su Kauno rajono „Omega-United“  truko net 50 minučių, kol galiausiai „Atletas“ laimėjo rezultatu 89:84 (17:25, 17:19, 21:11, 14:14, 11:11, 9:4). Šis mačas lygos debiutantams galėjo reikšti ir dar vieną pralaimėjimą, jei ne pirmo pratęsimo pabaigoje pataikytas svarbus tritaškis. Likus kiek mažiau nei minutei iki pratęsimo pabaigos ir rezultatui esant 75:80, Simas Raupys ėmėsi iniciatyvos – pirma pataikęs du taškus, netrukus jis smeigė dar ir tritaškį ir išlygino rezultatą 80:80, kuris komandas privertė žaisti dar 5 papildomas minutes. Jų metu aikštės šeimininkai jau turėjo iniciatyvą ir iškovojo pergalę.

S.Raupys buvo rezultatyviausias šiame mače. Jis pelnė 29 taškus. Lukas Polekauskas pridėjo 14.

„Omega-United“ gretose trigubu dubliu pasižymėjo Evaldas Dainys, kurio sąskaitoje – 20 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir net 17 rezultatuvių perdavimų. Toks rezultatyvių perdavimų skaičius yra šio sezono rekordas.

Šį savaitgalį pečius surėmė ir praėjusios sezono antros ir trečios vietos laimėtojai – Tauragės krepšinio klubas ir Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas. Savo aikštėje rungtyniavę tauragiškiai pirmajame ketvirtyje paleido varžovus į priekį per 10 taškų, tačiau jau po pirmos pertraukėlės sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0 ir perėmė iniciatyvą. Nuo šio momento Tauragės ekipa pirmavo ir galiausiai iškovojo trečią pergalę rezultatu  92:81 (16:19, 30:17, 24:22, 22:23).

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Vilius Šumskis – 24, po 14 surinko Liudas Valantinas ir Paulius Žurna.

Pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo Matas Ragauskas – 14, ir Jsutas Grikštas – 13 taškų.