„Petrochema-Dextera“ laimėjo trilerį su pratęsimu Jonavoje

2015-11-20 20:27
Nuotr.: Petrochema-Dextera

Pergale pirmojo rato kovas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate pažymėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (8-5) klubas namuose per pratęsimą 89:85 (20:12, 22:20, 17:25, 17:19, 13:9) įveikęs Raseinių „Rasų“ (3-10) krepšininkus.

Henriko Vorotnikovo vedami šeimininkai jau įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui Jonavoje tvirtai pirmavo 12:2. „Rasų“ puolimą kiek atgaivino sėkmingas Airido Giedraičio ir Augustino Jankaičio žaidimas ir svečiai priartėjo 9:15 (7 min). Tiesa, iki ketvirčio pabaigos jonaviečiai išlaikė saugų pranašumą 20:12.

Antrąjį kėlinį Jonavos klubas pradėjo dviem tritaškiais ir susikrovė 12 taškų pranašumą 26:14 (13 min). Netrukus Raseinių komandoje iššovė Edvino Šeškaus ir Dariaus Griciaus tandemas, padėjęs sumažinti atsilikimą iki šešių taškų 24:30 (15 min). Pajutę pavojų, šeimininkai ėmė žaisti agresyviau ir stabilizavo situaciją 42:32.

Po didžiosios pertraukos scenarijus aikštelėje nesikeitė ir likus žaisti 2:40 min. trečiajame kėlinyje šeimininkai pirmavo 57:46. Kaip bebūtų, Giedriaus Kurtinačio auklėtiniai ketvirtį užbaigė galingu spurtu 11:2 ir prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė tik du taškai 59:57.

Du taškai ekipas skyrė ir paskutinę permainingo ketvirtojo kėlinio minutę 76:74. Laikui spaudžiant, raseiniškiai ėmė naudoti pražangų taktiką. Henrikas Vorotnikovas nepataikė baudos metimų, o kitoje aikštės pusėje, likus žaisti 12 sekundžių, Šeškus išlygino rezultatą 76:76, o likęs laikas nugalėtojo neišsprendė.

Pratęsimo metu Tado Sebežiovo 5 taškai iš eilės išvedė šeimininkus į priekį 81:76. „Rasai“ bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau Jonavos ekipa atlaikė spaudimą ir paskutinę minutę pirmavo 85:80. Dar sykį prasižengti bandę raseiniškiai liko nieko nepešę – jonaviečiai pataikė baudų metimus ir pergalės iš rankų nepaleido – 89:85.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 20, Ričardas Verbickas 17, Henrikas Vorotnikovas 14, Lukas Grabauskas ir Vytautas Kružikas po 11.

„Rasai“: Edvinas Šeškus 22, Darius Gricius 15, Augustinas Jankaitis 14 (16 atk. kam.), Airidas Giedraitis 10.