Jono Valančiūno sugrįžimas pažymėtas nesėkme

2015-12-29 06:08
Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas grįžo į aikštę po 17 praleistų rungtynių, bet pergalės Toronto „Raptors“ (19-13) komandai tai neatnešė. Kanados klubas išvykoje 97:104 (32:23, 20:26, 21:29, 24:26) nusileido Čikagos „Bulls“ (17-12).

Nuo suolo pakilęs Valančiūnas per 21 minutę pelnė 9 taškus (4/7 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 sykius suklydo ir prasižengė.

Tony  Snell
PTS 22 | REB 7 | AS 1 | BS 1
Aukštaūgis daugiau nei mėnesį nerungtyniavo dėl lūžusios kairės rankos bevardžio piršto kaulo. Šią ranką kol kas Valančiūnas saugo įtvaru ir per rungtynes.

Pasirodęs aikštėje pirmo kėlinio viduryje, Valančiūnas netrukus surengė savo mini spurtą. Per minutės atkarpą jis pelnė 6 taškus iš eilės, pradėdamas metimu prasiveržus link krepšio ir suklaidinus Pau Gasolį, paskui pataikydamas iš vidutinio nuotolio, ir galiausiai dar kartą įmesdamas iš baudos aikštelės.

Visus savo taškus „Raptors“ vidurio puolėjas surinko pirmoje mačo dalyje.

Ketvirtą kėlinį lietuvis pradėjo būdamas ant suolo, o būtent tada „Bulls“ surezgė pergalingą spurtą. Šeimininkai ketvirtį pradėjo spurtu 9:3 ir įgijo dviženklę persvarą (87:76), kurią išlaikė praktiškai iki mačo pabaigos.

Per paskutines 17 minučių nesulaikomai „Bulls“ gretose žaidė Tony Snellas, sugrįžęs į rotaciją dėl Dougo McDermotto traumos. Gynėjas per šią atkarpą pelnė 19 iš savo 22 taškų.

„Bulls“ atsarginiai oponentus iš „Raptors“ pranoko 51:27.

„Raptors“ po šios nesėkmės Rytų konferencijoje smuktelėjo į šeštąją vietą.

„Bulls“: Pau Gasolis ir Tony Snellas po 22, Derrickas Rose'as 20, Aaronas Brooksas 17, Bobby Portis 12 (9 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle'as Lowry 28 (9 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 19 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Luisas Scola 12, DeMarre'as Carrollas 10.