„Pieno žvaigždes“ į pergalę FIBA Europos taurėje ištempė Moore'as

2016-01-13 17:56
Nuotr.: V.Mikaitis

Ramone'as Moore'as pataisė netaiklų Stepo Babrausko metimą iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 16 sekundžių ir jo vedama Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda iškovojo pirmąją pergalę FIBA Europos taurės S grupėje.

Pasvaliečiai savo aikštėje 95:93 (25:23, 21:15, 23:18, 14:27, 12:10) nugalėjo Targu Žiu „Energia“ (1-2) komandą.

„Pieno žvaigždės“ prieš tai iššvaistė 19 taškų persvarą ir turėjo gelbėtis pratęsimo pabaigoje, kai netaiklų Babrausko tritaškį pataisė kamuolį po krepšiu sugavęs Moore'as. Amerikietis iš viso pelnė 22 taškus.

Pasvališkiai atitrūko antrojo kėlinio viduryje, kai keturi iš eilės Dovydo Rediko taškai ir Ramone'o Moore'o dvitaškis padidino šeimininkų persvarą iki 41:32.

Netrukus Osvaldas Olisevičius pataikė iš toli ir „Pieno žvaigždės“ pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą, tačiau įpusėjus mačui rumunai sumažino atsilikimą iki 38:46.

10 taškų per trečiąjį kėlinį pelnęs Ramone'as Moore'as padėjo „Pieno žvaigždėms“ įgyti 19 taškų persvarą (67:48), tačiau pasvaliečiai greitai beveik visą persvarą iššvaistė – rumunai laimėjo atkarpą 15:2 ir priartėjo iki 63:69.

„Pieno žvaigždės“ po Derricko Low ir Ramone'o Moore'o dvitaškių susigrąžino dviženklę persvarą (73:63), tačiau rumunai nenuleido rankų ir po Jamaro Diggso tritaškio priartėjo iki 70:75.

Nors pasvaliečių puolimą atgaivino Derrickas Low, tačiau penki iš eilės Callistuso Eziukwu taškai nukirpo skirtumą tarp komandų iki 75:78.

Giedrius Staniulis dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki 80:75, tačiau Lamontas Mackas realizavo baudas, o Porteris Troupe'as smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus – 80:80, likus žaisti 1 minutę ir 55 sekundes.

Po minutės pertraukėlės Pasvalio komandą į priekį timptelėjo vidurio puolėjas Andrejus Agafonovas, pataikęs iš toli.

Eziukwu tada išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudą, o pratęsimą išplėšė Mackas, pataikęs dvitaškį likus žaisti 26 sekundes.

„Pieno žvaigždės“ dar surengė paskutinę ataką, bet sudėtingas Low metimas prieš ketvirto kėlinio finalinę sireną tikslo nepasiekė.

„Pieno žvaigždės“: Ramone'as Moore'as 22 (6 rez. perd.), Andrejus Agafonovas 17 (9 atk. kam.), Giedrius Staniulis 15, Osvaldas Olisevičius 12, Derrickas Low 11 (5 rez. perd.).

„Energia“: Porteris Troupe 21, Lamontas Mackas 19, Jamaras Diggsas 18, Callistus Eziukwu 14, Lazaras Radosavljevičius 11.