Čeponio atsakas: „Komentuoti „Žalgirio“ rungtynių Pačėso nebekviesiu“

2016-02-26 21:42
Vaidas Čeponis, „Viasat Sport Baltic“ komentatorius
Nuotr.: Fotodiena.lt/A.Pliadis
Nuotr. Fotodiena.lt/A.Pliadis

Penktadienio popietę tinklalapio „BasketNews.lt“ redakciją pasiekė krepšinio sirgaliaus Tomo Pagirio laiškas, kuriame jis kritikavo „Viasat Sport Baltic“ komentatorių Vaidą Čeponį. Pastarasis nusprendė atsakyti skaitytojui. Pateikiame neredaguotą Čeponio laišką.


Ačiū krepšinio sirgaliui Tomui Pagiriui už laišką ir išsakytą kritiką. Tiesa, negaliu sutikti su daugeliu jo teiginių. Straipsnis persmelktas mintimi, kad aš labai nemėgstu „Žalgirio“. Tai visiška netiesa.

„Žalgiris“ man yra įaugęs į kraują. Pamenu, kai sovietiniais laikais stebėdavau legendines kauniečių kovas su Maskvos CSKA. Po žalgiriečių pralaimėjimų verkdavau ir mėtydavau šlepetes į nespalvotą „Horizont“ televizorių.

Tai, kad kritikuoju „Žalgirio“ žaidimą, nereiškia, kad man ši komanda nemiela. Kauniečiams Eurolygos rungtynėse ne kartą atsiliekant 30 taškų skirtumu ir demonstruojant prastą žaidimą, žarstyti ekipai komplimentus, nuolat kurti pozityvą arba tylėti tarsi nieko blogo nevyksta, manau, būtų kvaila. Tai traktuočiau kaip žemo lygio pataikavimą. Jei komanda beviltiškai atsiliktų nuo varžovų, o aš visa gerkle šaukčiau „Luuukas Lekavičius tryyyyys taškai!“, turbūt daugelis žiūrovų pagalvotų, kad man reikia apilankyti pas psichiatrą.

Tiesa, pripažįstu, kad kartais galbūt perlenkiu lazdą kritikuodamas „Žalgirio“ krepšininkus, tačiau tuo tikrai nesimėgauju.

Visiška nesąmonė, kad Vilniaus „Lietuvos rytas“ man labiau prie širdies nei „Žalgiris“. Mano simpatijos stipriausiems šalies klubams yra vienodos. Kai vilniečiai pastarąjį kartą rungtyniavo Eurolygoje, komentavau jų mačus.

Tada „Lietuvos rytas“ per daugelį dvikovų atrodė tragiškai, negatyviai atsiliepiau apie komandos žaidimą, komplektavimą, patraukiau per dantį vieną blogiausių žaidėjų per visą Vilniaus ekipos istoriją Andrea Glyniadakį. Apie tai rašiau straipsnius portaluose.

Be to, sostinės klubo vadovams nepatiko, kad tuometis strategas Virginijus Šeškus man pasiguodė, kad jam buvo skirta per mažai laiko įrodyti savo vertę ir buvo per greitai atleistas. Viskas baigėsi tuo, kad nebegaunu žurnalisto akreditacijos į „Lietuvos ryto“ namų rungtynes. Klubo atstovas spaudai Remigijus Kazilionis pareiškė, jog Gedvydas Vainauskas liepė man akreditacijos neduoti. Tai va, kokia „artima“ mano ir „Lietuvos ryto“ draugystė.

Apskritai tokia kritika krepšininkams, kokia yra Lietuvoje, yra katino ašaros, palyginti su Turkijos, Italijos, ypač Graikijos žiniasklaida. Manau, kad mūsų šalies klubų vadovai be reikalo taip jautriai reaguoja į jiems nepatinkančias žurnalistų įžvalgas.

Dažnai išgirstu ir paskaitau tokius krepšinio gerbėjų priekaištus: „Tu, storuli, nieko nesupranti apie žaidimą. Juk nesi žaidęs krepšinio“. Nenoriu ir nemėgstu girtis, bet pasakysiu, kad krepšinį esu žaidęs profesionaliai, ne vienus metus rungtyniavau stipriausioje šalies lygoje, kuri tada tiesiog vadinosi Lietuvos čempionatu (prieš LKL įsikūrimą).

Teko ne kartą žaisti ir prieš tą patį „Žalgirį“, kuriam tada atstovavo Gintaras Einikis, Saulius Štombergas, Darius Lukminas, amžiną atilsį Tauras Stumbrys, kiti garsūs žaidėjai. Rungtynėse Vilniuje į „Žalgirio“ krepšį netyčia pavyko įmesti 26 taškus. Rungtyniavau ir prieš Žydrūną Ilgauską, Darių Sirtautą, Kęstutį Kemzūrą. Studentų lygoje – T. Pačėsą, moksleivių pirmenybėse – Darių Maskoliūną, Virginijų Sirvydį, Nerijų Zabarauską, draugiškuose mačuose – prieš Artūrą Karnišovą, Alvydą Pazdrazdį, Dainių Adomaitį.

Esu dėkingas likimui, kad ne vienus metus mane treniravo tokie kvalifikuoti treneriai kaip Raimundas Sargūnas, Vytautas Bimba, Linas Šalkus. Pastaruoju metu žinias bandau gilinti nuolat susitikdamas su įvairiais treneriais prie derinių lentos. Dabar neretai vykstu į Kauną pas Kęstutį Kemzūrą, kartu nagrinėjame įvairių komandų taktiką. Kai galiu, dalyvauju trenerių seminaruose (pvz., buvau praėjusiame).

Vis dėlto tikrai nenoriu pasakyti, kad neklystu vertindamas situacijas aikštėje, nelaikau savęs labai geru komentatoriumi. Vienam komentuoti ir kartu paanalizuoti žaidimą, kai viskas vyksta uraganiniu greičiu, yra velniškai sudėtinga. Beveik visada antrą kartą peržiūriu rungtynes, pastebiu ne tik krepšininkų, bet ir savo klaidas.

Jei komentatorius nė kiek neanalizuoja rungtynių, lieka tik sakyti, kuris žaidėjas meta, kuris pataiko, kuris atkovoja kamuolį, kokia vieno ar kito krepšininko statistika ir koks rezultatas. Viskas. Bet ar visiems tai bus įdomu? O dėl emocijų tai vieniems mano komentavime jų per daug, o kitiems – per mažai.

Nemaniau, kad „Žalgirio“ sirgaliai taip jautriai ir piktai sureaguos į tai, kad kauniečių Eurolygos rungtynes su Vitorijos „Laboral Kutxa“ komentavau su Tomu Pačėsu. Jis prieš mačą pareiškė, kad nė trupučio nekritikuos žalgiriečių, net jei jie žais labai prastai. Aš tam pritariau. Kaip ten bebūtų, pažadu, kad kol T. Pačėsas bus „Lietuvos ryto“ treneris, jo kartu komentuoti „Žalgirio“ rungtynių nekviesiu. Taip pat ir kitų Vilniaus klubo atstovų.

Seniai asmeniškai pažįstu ir T. Pačėsą, ir Šarūną Jasikevičių, ir daug kitų trenerių, bet jie nėra mano draugai. Su treneriais ir žaidėjais į artimas draugystes stengiuosi nesivelti. Kitu atveju tektų rungtynių metu liaupsinti komandą, kuri pralaimi 30 taškų skirtumu.Komentarai:

Albina
Thank you a bunch for sharing this with all of us you actually realize what you are talking about! Bookmarked. Please also seek advice from my site =). We could have a hyperlink change contract between us!

This Site http://paradaisgh.com
2018-03-28
+1
Atsakyti
kailassa
This is the recent tool that is working really for gems and gold at http://clashroyalehacker.com/ and this is really special.
2016-10-15
+3
Atsakyti
Anonimas
This is the real place to get clash royale at http://clashroyalefreehack.com online and you would have gems and gold.
2016-10-15
Atsakyti
asas
Nuostabus komentatorius , geriausias is geriausiu ir pasijuokti galima ir zmogus matosi kad ismano krepsini..Nekenciu petrausko nors visi cia vaikai myza i kelnes koks jis geras..nors zmogus visiskai neismano krepsinio o yra istorikas. Kunigelis budavo geras komentatorius bet dabar man ceponis yra geriausias aciu jam..uz tai kad neidomias varzybas jis padaro jas idomiom:)
2016-03-02
+4
Atsakyti
apie zalgiri reikia kalbeti, kaip apie numireli arba tik gerai arba isvis nieko.
2016-03-01
-6
Atsakyti
Litas
Laiškas neblogas ir daug kas parašyta taip. Tik kaip komentuoji savo šalies komanda,kuri žaidžia su kitos šalies komanda? Kuria komanda turi palaikyt komentatorius? Taip savo šalies,nieks nesako kad nereikia kritikuot,bet tai reikia daryt,laiku ir vietoi. Nes kartais klausyt neimanoma,lygis kartais komentavimo labai žemas. Tobulu nera,bet progresas turi but,nesvarbu ka tu dyrbi...
2016-02-29
-2
Atsakyti
ATI
Zalgirio rungtynes turi komentuot Zalgirio fanas o ne toks 50/50 neapsisprendelis.
2016-02-29
-3
Atsakyti
AA
Esmė ne Pačėsas, esmė, kad Čeponis "sofos lygio" komentatorius
2016-02-29
+2
Atsakyti
Www
Susimovė Čeponis provokuodamas Pačėsa kâ nors netinkamo pasakyti.
2016-02-29
-5
Atsakyti
Good
Vaidas Ceponis turi toki rafinuota humoro jausma ir bande patrolinti. Pacesas turbūt geresnis komentatorius nei treneris ir geriau komentuoja uz pati Ceponi, bet Vaidui su tokia patirtimi reiktu zinoti laika ir vieta ka kur kviesti, cia panasi morale kaip pakviesti pe dofila komentuoti dainu dainele...
2016-02-29
+1
Atsakyti
Nuomone
Mekenimas ir tiek. Nenorejau, nezinojau, galvojau... Kviesk Sara komentuot LR zaidimo, galvoju butum pasiustas ''toleliau''
2016-02-28
Atsakyti
bet Randle'as mldc, greitai gaudosi situacijoje
2016-02-28
+2
Atsakyti
AnonimasPačėso nebekvies, bet tarkim gali pakviesti Vainauską, Purlį ir pan.


zvairy , Taip pat ir kitų Vilniaus klubo atstovų.
2016-02-28
-1
Atsakyti
Anonimas
Pačėso nebekvies, bet tarkim gali pakviesti Vainauską, Purlį ir pan.
2016-02-28
-2
Atsakyti
rytas sudas yra raudonas krepsinis 24eu gaidziu menedzeris su gaidziu eidsonu
2016-02-28
-1
Atsakyti
smirnofftai taip ir nesupratau kame tas skirtumas?


Tuomet paaiškinu:

1. tada Žalgiris buvo UŽ LIETUVĄ KOVOJANTI KOMANDA ir jai nereikėjo niekam Lietuvoje įrodinėti, kad ji - geriausia Lietuvos atstovė;

2. dabar jau ne tas Žalgiris

- tikslas ne tas - nėra kovos už Lietuvą, o darbas už pinigus;

- sudėtis - ne vien lietuviai ;

- ima pirmas vietas Lietuvoje ne kaip tikrai geriausia, kad buvo tarybmečiu, o prisiskolinusi, už svetimus pinigus, skolų neatiduodanti, t.y. pirmas vietas ima žulikiškai.
2016-02-28
-5
Atsakyti
PirmaatskyrininkisViskas būtų gerai Čeponio pasisakyme, bet ...Tarybinis Žalgiris ir dabartinis, ypač po Kalmanovičiaus, yra visiškai ne tas pats - tai yra visiškai skirtingos komandos su visiškai skirtinga reikšme Lietuvai:jei tarybiniam laike Žalgiris, kuris po karo laimėjo TSRS čempionų medalius ir kitus medalius, tuo primindami mūsų krepšinio lygį, jei Paulausko laikais Žalgiris, nors turėdamas nelabai kokią, kad ir tik lietuvišką, sudėtį, bet kovojo už Lietuvą, jei Sabonio laikais Žalgiris, kovodamas už Lietuvą, parodė sovietams, kur kukūrbezdaliai žiemoja, tai po Kalmanovičiaus komanda Žalgiris išsilaikė pirmose Lietuvos vietose, ir tai ne visada, TIK prisiskolinusi daugiau nei 70 mln lt ir iki šiol skolų negrąžinusi, nors nei vienai komandai LKL nėra leidžiama būti su skolomis.Vienžo,skirtumas tarp tarybinio ir dabartinio Žalgirio, kaip skirtumas tarp dangaus ir žemės.


tai taip ir nesupratau kame tas skirtumas? Kad klubas turi skolu? O tada tarybu sajungoje visi zaisdavo nemokamai? Nepamirsk, kad tada visi eilese laukdavome butu, "automobiliu", net sumautos duonos tekdavo stoveti eileje! Dabartiniam pasulyje zmones kurie neuzdirba milijonu ima paskolas ir isigija butu ar pradeda verslus is skolintu pinigu. Tu negyvenk praitim zmogau ir neskiesk, kad va tada Kaunas tai buvo Kaunas o db duobes gatves tai jau ne toks Kaunas kaip buvo tada. Judek i prieki zablas zmogeli. Lietuvos legendinis klubas buvo bus ir yra Kauno Zalgiris!!! Ir tavo skiedalai skamba panasiai kaip dieduko is antros laiptines (pusiau lenko pusiau ruso) kad prie ruso buvo geriau! Dabartiniam pasulyje visi turi skolu ir tai nieko nestebina.
2016-02-28
-2
Atsakyti
vicka
Nu negali zmogus vienodai sirgti uz abi komandas kazkuri labiau prie sirdies ir aisku kuri, meluoja reiskia kaip ir visi politikai.
2016-02-27
-6
Atsakyti
Viskas tvarkoj.
2016-02-27
-1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 83

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.