1000 gyventojų miestelis – ryškus krepšinio žemėlapyje

2016-04-15 18:29
Nuotr.: L.Šalkaičio
Nuotr. L.Šalkaičio

Stakliškių „Guostos“ krepšinio komandai šis sezonas tapo istoriniu. Nuo Lietuvos mažųjų miestelių lygos savo gyvavimą pradėjusi ekipa per dvejus metus pasiekė ir Regionų krepšinio lygos (RKL) apdovanojimų pakylą. Natural Pharmaceuticals-RKL čempionato B diviziono mažajame finale stakliškiečiai 2:1 parklupdė Ukmergės „Olimpą“ ir pasidabino bronzos medaliais.

„Sezonas pasiteisinęs. Mūsų tikslas buvo ketvertas, dabar dar užėmėme trečią vietą. Geras sezonas, gera pabaiga“, – jau kitą dieną po laimėtų kol kas svarbiausių istorijoje Stakliškių komandos rungtynių sakė jos vadovas Rimas Katukevičius.

7 pralaimėjimais ir vos 2 pergalėmis sezoną pradėjusi Stakliškių „Guostos“ komanda per atktrintamąsias nustebino visus. Nors jau antroje reguliariojo sezono dalyje ekipa ėmė kilti iš pelenų, tačiau užimta galutinė 5-ta vieta po pirmojo etapo varžovų akivaizdoje autoriteto nekėlė. Nepaisant to, kad sudėtis buvo vertinama kaip viena iš stipresnių.

„Pradžioje šiek tiek buksavome, bet gale viskas susitvarkė. Jau praėjęs sezonas parodė, kad jei gerai atrodai reguliariojo sezono metu, dar nereiškia, kad taip atrodysi ir per atkrintamąsias.

Mūsų tikslas buvo atvesti komandą į geriausią formą būtent per svarbiausias kovas. Ir tai pasiteisino. Ir ne tik mums – Kauno VDU taip pat reguliariajame sezone neatrodė favoritė, bet dabar pateko į A divizioną“, – kalbėjo Katukevičius.

Tikslas dar nepasiektas

Paklaustas, kokių konkrečiai pokyčių buvo imtasi po nesėkmingos sezono pradžios, stakliškietis jų įvardijo tris: „Treneris pasikeitė ir du žaidėjai atėjo nauji. Pasiėmėm tai, ko mum labiausiai reikėjo – įžaidėją Renaldą Simanavičių ir patyrusį vidurio puolėją Vytautą Vaišnį. Tie du žaidėjai daug davė, komanda praėjo į juos lygiuotis. Ir žaidimas solidesnis gavosi, ir atmosfera už aikštės ribų susitvarkė. Nes pradžioje buvo įtampa, komandai nesisekė, buvo lengvo pasimetimo, nežinojimo ką daryt“, – situaciją nupasakojo stakliškietis.

Pakrypus kalbai apie tolimesnius komandos planus, Katukevičius neįgyvendinamų tikslų nekėlė, tačiau pripažino, kad B divizionas tikrai nebus paskutinė stotelė komandos kelyje.

„Mes maždaug ir pernai kalbėjom, kad tas B divizionas nėra mūsų limitas. Norisi į A divizioną. Manau tą tikslą ir išsikelsime. Daug kas priklauso ir nuo nuo rėmimo. Nenorime žaisti A divizione tik tam, kad žaistume. Norime atrodyti solidžiai. Manome, kad artimiausiam sezonui dar nebūtume pasiruošę žengti į A divizioną. Ir net jei su Plunge būtume sukovoję sėkmingai, labai rimtai galvotume, ar eiti į A divizioną. Dar nesame finansiškai pasiruošę, o atrodyti bet kaip mes nenorime“.

Tobulėja kasmet

1000 gyventojų turintis miestelis gali didžiuotis savo krepšinio komanda. Net ir dabar, kuomet jau beldžiamasi į elitinį RKL A divizioną, ekipa gali save vadinti nepraradusia tikrųjų šaknų: personalas, treneriai, vadovai, yra tikri stakliškiečiai, komandoje taip pat žaidžia 5 iš šio miestelio kilę krepšininkai.

Šiemet „Guostos“ ekipa tapo ir oficialia Prienų-Birštono „Vytauto“ dublerių komanda. Vienas iš geriausių bendradarbiavimo pavyzdžių – Kajus Okmanas, kuris oficialiai rungtyniauja abiejose komandose. Stakliškiečiai taip pat turi galimybę treniruotis ir žaisti Prienų arenoje.  

2014 metais Stakliškių krepšinio komanda tapo Mažųjų miestelių lygos čempione ir nusprendė jėgas išmėginti RKL pirmenybėse. 2014-2015 m. sezone stakliškiečiai liko 8-oje vietoje, o šiemet pakilo iki 3-ios ir tik per plauką nepravėrė aukštesniojo A diviziono durų.

https://www.youtube.com/watch?v=HNy3A_e-uTQ

Rodyti komentarus


Rašyti komentarą

Vardas:      
  Iš viso: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.