Scotto tritaškis lėmė „Šiaulių“ pergalę per antrąjį pratęsimą

2016-04-20 20:41
Nuotr.: Fotodiena.lt

„Šiauliai“ (17-18) suteikė net tris progas Utenos „Juventus“ (18-17) progai užsikabinti bei iškovoti svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), tačiau galiausiai po dviejų pratęsimų triumfavo šiauliečiai.

Gedimino Petrausko auklėtiniai „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse namuose triumfavo 109:105 (17:23, 16:17, 29:16, 20:26, 14:14, 13:9).

Assem  Marei
PTS 18 | REB 9 | AS 1 | ST 2 | BS 1
Prieš tai visas tris tarpusavio dvikovas laimėjo „Juventus“ krepšininkai. „Šiauliai“ turnyrinėje lentelėje liko 6-oje vietoje, o „Juventus“ nukrito į penktąją poziciją.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei „Šiauliai“ po trijų Assemo Marei taškų pirmavo 82:76, tačiau per likusias 45 sekundes Petrausko auklėtiniai sustojo. Chavaughnas Lewisas įkrovė iš viršaus, Spenceris Butterfieldas realizavo baudų metimus, o paskutinėmis sekundėmis Saulius Kulvietis išplėšė pratęsimą.

Pirmąjį pratęsimą dviem tritaškiais pradėjo Butterfieldas, o po jų „Juventus“ pirmavo 88:84. „Šiauliai neketino“ pasiduoti ir po Mike‘o Scotto tritaškio išlygino rezultatą – 91:91.

Prasidėjus paskutinei minutei Davidas Dudzinskis pataikė baudų metimus ir išvedė šiauliečius į priekį (96:94). Visgi netrukus Lewisas išlygino rezultatą (96:96), o po paskutinių netaiklių metimų ekipos buvo priverstos žaisti dar vieną pratęsimą.

Antrajame pratęsime ir vėl vyko atkakli kova, o likus 42 sekundėms vieno taško persvara pirmavo „Juventus“ (105:104). Visgi tuomet likus 22 sekundėms Scottas smeigė tritaškį, Davidas Dudzinskis pridėjo baudų metimus ir pergalę šventė „Šiauliai“.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 20, Davidas Dudzinskis 19 (9/10 baudos, 8 atk. kam.), Mike‘as Scottas ir Assemas Marei (9 atk. kam.) po 18, Cameronas Ayersas 14.

„Juventus“: Spenceris Butterfieldas 32 (5/9 trit.), Chavaughnas Lewisas 25 (6 rez. perd.), Egidijus Dimša 14 (7 atk. kam.), Saulius Kulvietis 11.