1 2 3 4
Žalgiris 18 20 19 29
Real 15 19 26 13
2019-10-17 20:00 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Marius  Grigonis
32 MIN
Sergio  Llull
16 MIN

Jonas Lekšas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną dvikovą pradeda su Luku Lekavičiumi aikštėje. Iš prieš tai septynių žaistų rungtynių šešerias startiniame penkete pradėjo Alexas Perezas ir vienerias Thomasas Walkupas.

3:0, 1 min.: Hayesas pasižymi iš toli. Per pirmąsias 50 sekundžių Campazzo prasižengia du sykius.
7:2, 2 min.: Penktasis Hayeso taškas ir Tayloro dvitaškis. Dar du Hayeso taškai.
10:4, 3 min.: Dešimtasis Hayeso taškas ir Randolpho dvitaškis.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Nigelis Hayesas per pirmas tris rungtynių minutes pataikė po du dvitaškius ir tritaškius ir taip surinko 10 taškų. Per pirmas dvejas rungtynes jis iš viso buvo pelnęs 5 taškus.

14:7, 5 min.: Walkupo dvitaškis. Randolpho tritaškis ir 12-asis Hayeso taškas.
14:9, 6 min.: Laprovittolos du taškai.
18:13, 8 min.: Laprovittola smeigia tritaškį, Ulanovas atsako dvitaškiu. LeDay krauna į krepšį.

18:15, 9 min.: Deckas pataiko abi baudas.
18:15, 10 min.: Komandos paskutines 90 pirmojo kėlinio sekundžių nepasižymi.

Tiek startavęs Lekavičius, tiek jį pakeitęs Walkupas per 3 su puse min. gavo po 2 pražangas ir buvo priversti sėstis ant suolo anksčiau laiko. Trečias įžaidėjas šiandien yra Perezas.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 12 (3/5 dvit., 2/2 trit.).
„Real“: Anthony Randolphas ir Nicolas Laprovittola po 5.

20:15, 12 min.: LeDay nutraukia 3 minutes trukusį abiejų komandų taškų badą.
22:17, 13 min.: Jankūno ir Mickey dvitaškiai. Milaknis prasižengia trečiąjį kartą.
31:24, 15 min.: Mickey dvitaškis bei Grigonio penki taškai. Carrollas taip pat įmeta tritaškį, LeDay atsako dvitaškiu.
31:26, 16 min.: Llullas realizuoja baudų metimus.

33:28, 17 min.: Decko ir Walkupo dvitaškiai.
33:30, 18 min.: Carrollo dvitaškis „Žalgirio“ deficitą mažina iki 3 taškų.
35:32, 19 min.: Fernandezas ir LeDay taškus renka baudų metimais.
38:32, 20 min.: Landale'as smeigia tolimą šūvį.

Domas Kamandulis, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Antrojo ketvirčio pabaigoje Zachas LeDay išprovokavo Gabielio Decko klaidą, po kurios iškėlęs galvą į arenos palubes užsivedimą demonstravo riksmais, adresuotais „Real“ ekipai. Jau kitoje atakoje Jockas Landale‘as sviedė tolimą metimą, atstatė 6 taškų „Žalgirio“ pranašumą ir nusilenkė susirinkusiems Kauno klubo sirgaliams. Po šio epizodo Pablo Laso buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

38:34, 20 min.: Deckas krauna į krepšį.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 12 (3/5 dvit., 2/3 trit.), Zachas LeDay 8 (5 atk. kam.), Marius Grigonis 5.
„Real“: Jaycee Carrollas ir Gabrielis Deckas po 7, Anthony Randolphas ir Nicolas Laprovittola po 5.

Kol kas solidžiausi pirmieji du kėliniai „Žalgiriui“ šį sezoną: vos 3 klaidos, solidi gynyba ir laisvas žaidimas puolime. Jeigu ne bent 3-4 iš po krepšio pramesti metimai ir didžiulis pražangų skirtumas (14 „Žalgirio“, 9 „Real“), persvara galėjo būti dar didesnė. Kita vertus, „Real“ yra toks žvėris, kad džiaugtis žaidimu per pirmus du kėlinius prieš šią komandą niekada nereikia.

„Žalgiris“ pirmąjį kėlinį laimėjo 18:15, antrajame „Real“ pranoko 20:19 ir tai – pirmasis kartas šio sezono Eurolygoje, kai Kauno klubas laimi abu pirmuosius rungtynių ketvirčius.

41:34, 21 min.: Hayeso tritaškis.

Nigelis Hayesas per 21 minutę pataikė 3 iš 4 tolimų metimų, o tai – tiek pat sunkiojo krašto puolėjo tritaškių, kiek per pirmąsias dvejas Eurolygos ir penkerias LKL rungtynes kartu sudėjus. Antroje pagal pajėgumą Senojo žemyno lygoje Hayesas tritaškį įmetė prieš Milano komandą, o Lietuvoje – po tolimą metimą prieš „Neptūną“ ir „Nevėžį“.

43:38, 22 min.: Causeur keturi taškai ir Grigonio dvitaškis prasiveržus po krepšiu.
47:43, 23 min.: Dar du Grigonio taškai. Dvitaškį įmeta Mickey, tritaškį – Tayloras. Landale'as atlieka įspūdingą dėjimą:

47:45, 25 min.: Šeštasis Causeur taškas trečiajame kėlinyje.

Tomas Vanagas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Fabienas Causeur pirmoje rungtynių pusėje prasėdėjo ant suolo, o trečiajame kėlinyje pasirodė startiniame penkete ir per 5 minutes jau surinko 6 taškus (3/3 dvit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų. Tokį krepšininką išleisdama tik trečiajame kėlinyje „Real“ turi prabangą, kurią Eurolygoje gali džiaugtis tik kelios komandos.

47:50, 26 min.: Campazzo tritaškis ir Randolpho dvitaškis.

Po reklaminės minutės pertraukėlės sugrįžęs „Žalgiris“ lyg antausį gavo „Real“ spurtą 5:0, todėl, nuo pirmojo pasitarimo praėjus lygiai 30 sekundžių, Šarūnas Jasikevičius paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Kauno klubas po 5 svečių taškų paeiliui atsilieka 47:50.

52:52, 27 min.: Perezo dvitaškis. Ulanovas pataiko tris baudos metimus, Campazzo – du.

Alexas Perezas įsiveržė į baudos aikštelę, išmetė kamuolį, šis pašokinėjo ant lanko ir galiausiai skrodė tinklelį. Perezas tuomet iškėlė rankas į dangų, taip tarsi padėkodamas aukščiausiajam, kad pavyko atsidaryti Eurolygoje. Iki tol jis buvo prametęs visus 6 savo metimus.

55:54, 28 min.: Perezo tritaškis ir Randolpho dvitaškis.
55:57, 29 min.: Randolpho tritaškis. Puolėjas turi 12 taškų.
57:60, 30 min.: LeDay lygina rezultatą. Kėlinys baigiasi Llulo tritaškiu.

„Real“: Anthony Randolphas 12, Jaycee Carrollas ir Gabrielis Deckas po 7.

57:62, 31 min.: Campazzo „Real“ pranašumą didina iki 5 taškų.
69:62, 32 min.: LeDay dvitaškis su pražanga.
62:64, 33 min.: Lengvi Llullo taškai ir dar vienas LeDay dvitaškis.
64:64, 34 min.: Jankūno dvitaškis iš vidutinio nuotolio.
69:67, 35 min.: Randolphas ir LeDay keičiasi tritaškiais. Grigonis pasižymi greitoje atakoje ir „Žalgiriui“ grąžina persvarą.
71:67, 36 min.: Perezas išprovokuoja Llullo pražangą puolime, Laso skiriama techninė pražanga. Ulanovas baudą prameta. Walkupo du taškai.
73:69, 37 min.: Llullas pataiko abi baudas. LeDay neklysta nuo baudų metimų linijos.

Zachas LeDay ketvirtajame kėlinyje tempia „Žalgirį“ puolime – per šį ketvirtį jis jau surinko 9 iš komandos 16 taškų. Iš viso amerikiečio sąskaitoje – 19 taškų.

75:71, 38 min.: Taiklios Grigonio baudos. Tayloras kala į krepšį.
80:73, 39 min.: LeDay įmeta dar du taškus. Campazzo taiklios baudos. Ulanovas pataiko iš toli.
86:73, 40 min.: „Žalgirio“ pergalę įtvirtina Ulanovo baudos metimai ir LeDay keturi taškai.