67 14-37 11-24 6-9 36 15 8 22 0 61
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Rungtynių eiga

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas „Virtus Segafredo“ arenoje
Bolonijoje šį vakarą yra lietuviškų akcentų ir tribūnose. Už „Lietkabelio“ suolo įsitaisė fanai su Lietuvos vėliava, rungtynių atvyko pasižiūrėti ir buvę Panevėžio klubo atstovai Adas Juškevičius, Tomas Dimša. Aktyviausi „Virtus“ fanai susirinko gausiai, o išbėgęs į areną Danielis Hackettas demonstratyviai jiems paplojo. Kitose arenos vietose – galybė tuščių plotų.

2:3, 1 min.: Orelikas atidaro mačą tritaškiu, Šengelijos dėjimas.
2:8, 2 min.: Žemaičio tritaškis, Gagičiaus dvitaškis.
4:8, 3 min.: Teodosičiaus prasiveržimas.
8:8, 4 min.: Jaiteh ir Šengelijos dvitaškiai.
11:8, 4 min.: Weemso tritaškis.
14:8, 5 min.: Weemso dvitaškis su pražanga.

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas Bolonijoje
„Lietkabelio“ galinga pradžia 8:2 ir nuosmukis iki 8:14. Kai kurie žaidėjai atrodo dar kiek sutrikę tokios svarbos rungtynėse. Pavyzdžiui, panevėžiečiai vos neprarado kamuolio, kai teisėjas pradėjo skaičiuoti laiką, bet visi pamiršo išsimesti kamuolį iš užribio. Sudėtinga bus ir kova dėl kamuolių – „Virtus“ vienos atakos metu nuėmė tris kamuolius puolime.

16:8, 5 min.: Jaiteh dvitaškis.
16:11, 7 min.: Orelikas tritaškiu nutraukia panevėžiečių taškų badą.
18:11, 8 min.: Sampsono dėjimas.
18:14, 10 min.: Lipkevičius metimu per visą aikštę užbaigia kėlinį.

„Virtus“: Kyle'as Weemsas 6, Tornike Šengelija ir Mamas Jaiteh po 4.
„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 6, Vytenis Lipkevičius 3.

Slogų pirmąjį kėlinį praskaidrina neįtikėtinas Vytenio Lipkevičiaus epizodas. 32-ejų puolėjas atsikovojo kamuolį ir su sirena paleido taiklų metimą per visą aikštę. Tai leidžia po pirmojo kėlinio laikytis arti „Virtus“ (14:18).
Stebina aktyvus „Virtus“ fanų palaikymas. Kiekvienam žaidėjui plojama per kiekvieną keitimą, garsių aplodismentų sulaukia absoliučiai visi teigiami veiksmai aikštelėje. Kažką panašaus šį sezoną teko girdėti nebent per Pauliaus Jankūno atsisveikinimo su Eurolyga rungtynes „Žalgirio“ arenoje. Beje, italai kyla nuo kėdžių jau pirmajame kėlinyje, sakydami savo nuomonę teisėjams.

21:16, 11 min.: Sampsono taškai su pražanga, Maldūnas atsako dvitaškiu.
23:16, 12 min.: dar du Sampsono taškai.
25:18, 13 min.: Hervey šeimininkams sukuria rekordinę šeimininkų persvarą, bet Maldūnas netrukus ją mažina.
28:18, 13 min.: Belinelli realizuoja tris baudas.
30:20, 14 min.: Žemaičio ir Sampsono dvitaškiai.
30:25, 16 min.: Gagičius švelnina atsilikimą, Kalaitzakis prideda tritaškį.
30:28, 18 min.: Orelikas smeigia tritaškį.

Kaip dažnai kartodavo Šarūnas Jasikevičius, šalia galingesnių varžovų reikia laikytis arti, o smogti – pabaigoje. Kol kas „Lietkabelis“ šį uždavinį vykdo gan gerai – po Panagiočio Kalaitzakio ir Gedimino Oreliko tritaškių deficitas ištirpo iki 5 taškų. Be to, gan efektyviai sprendžiami varžovų tritaškiai – 1 taiklus iš 8.

31:30, 18 min.: Gagičius mažina atsilikimą iki minimumo.
36:32, 19 min.: Jaiteho dvitaškis su pražanga, Weemsas prideda dvitaškį, Giedraitis atsako tuo pačiu.
36:34, 20 min.: dar du Maldūno taškai.
39:34, 20 min.: Teodosičius tritaškiu užbaigia pirmą rungtnyių pusę.

„Virtus“: Jakarras Sampsonas 9, Kyle'as Weemsas ir Mamas Jaiteh po 8.
„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 9, Džordže Gagičius ir Gabrielius Maldūnas po 6.

Nepaisant neigiamo rezultato, „Lietkabelis“ kabinasi prieš fantastiškai talentingą komandą. „Lietkabelis“ pirmoje pusėje gyveno iš tritaškių – taiklūs 6 metimaiš iš 12. Varžovai nebuvo tokie taiklūs – 2 iš 9. Labai produktyvios pirmos 20 minučių buvo Gabrieliui Maldūnui, kuris sumetė 6 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Jei ne pirmųjų minučių stresas, galbūt būtų pavykę labiau nustebinti italus.

44:34, 21 min.: šeimininkai penkiais taškais pradeda trečiąjį kėlinį.

1 minutės ir 27 sekundžių atkarpa tik patvirtina, kokio lygio varžovą šiandien turi „Lietkabelis“. Bolonijos ekipa spurtuoja 9:0 ir susikuria dviženklį pranašumą (48:34).

48:37, 23 min.: Giedraitis tritaškiu nutraukia varžovų spurtą.
50:39, 24 min.: Radičevičiaus baudų metimai.

Nerimą „Lietkabeliui“ keliantis epizodas. Nikola Radičevičius įsiveržė po krepšiu ir skausmingai atsitrenkė į Šengeliją. Nuo KMT finalo ketverto su ta pačia čiurnos trauma kovojantis serbas pakyla nuo parketo, pašlubčioja, bet sumeta baudas ir toliau rungtyniauja.

50:43, 26 min.: Maldūnas pratęsia svečių spurtą iki 6:0.
52:50, 28 min.: Maldūno dvitaškis ir Radičevičiaus penki taškai dar labiau priartina panevėžiečius.

Neįmanoma nesižavėti, kaip Europos taurės mažylis „Lietkabelis“ kanda „Virtus“. Atrodo, kad jau šeimininkai periminėja iniciatyvą, bet panevėžiečiai spurtuoja 16:4 ir vėl yra visiškai arti (50:52). Itin svarbiu tapo Radičevičius, kuris per trečiąjį kėlinį jau surinko 7 taškus.

55:50, 29 min.: Hervey taškai su pražanga.
56:52, 30 min.: Kalaitzakis švelnina atsilikimą, Belinelli pataiko baudą.

„Virtus“: Mamas Jaiteh 14, Kyle'as Weemsas 10, Jakarras Sampsonas 9.
„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 10, Gediminas Orelikas 9, Panagiotis Kalaitzakis ir Nikola Radičevičius po 7.

„Lietkabelis“ Bolonijoje išgyveno tris kėlinius (52:56) ir turi realius šansus pakovoti dėl pergalės. Dar įspūdingiau, kad panevėžiečiai laikosi arti, nors padarė jau 16 klaidų. Lieka 10 minučių ir „Virtus“ milijonieriams dabar turėtų kilti įtampa.

56:55, 31 min.: Lipkevičius kėlinį pradeda tritaškiu.
58:55, 32 min.: Belinelli dvitaškis.
60:55, 33 min.: dar du Belinelli taškai.
62:56, 34 min.: Gagičius pataiko vieną baudą, Sampsonas atsako dvitaškiu.
64:59, 35 min.: Orelikas smeigia tritaškį, bet Jaiteh pelno du taškus.
68:59, 37 min.: Šengelija įmeta baudą, o Weemsas smeigia tritaškį ir šeimininkai pavojingai pabėga.

Arenos žiūrovai kyla iš savo vietų po Kyle'o Weemso tritaškio – „Virtus“ artėja link pergalės (68:59). Svarbiausiu metu panevėžiečiams labai sunku krapštyti taškus, o siunčiami kamuoliai Džordže Gagičiui dažniausiai virsta klaidomis. Pastarųjų susikaupė jau 21.

68:62, 38 min.: Kalaitzakio baudos metimas ir Lipkevičiaus du taškai išlaiko panevėžiečius kovoje.
71:62, 39 min.: Jaiteh krauna kamuolį iš viršaus.