77 19-40 11-24 6-11 31 20 7 7 3 72
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Naujienos

Rungtynių eiga:

4:0, 1 min.: Rungtynes galingu dėjimu pradeda Valančiūnas. Metimą iš krašto prideda Grigonis.
4:2, 2 min.: Motiejūnas neatsilaiko prieš Printezį.
6:10, 3 min.: Calatheso ir Grigonio dvitaškiai ir Printezio tritaškis bei dvitaškis.
9:13, 4 min.: Kalnietis ir Calathes apsikeičia tritaškiais.
9:15, 5 min.: Po Papagiannio dvitaškio Adomaitis prašo pertraukėlės.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Stambule
Graikai pradėjo rungtynes grubia klaida gynyboje, kai Valančiūnas liko visiškai laisvas po krepšiu, tačiau po to kur kas daugiau skylių buvo lietuvių gynyboje. Georgios Printezis du kartus greitose atakose pelnė taškus, o jau yra surinkęs 8 taškus – beveik tiek pat, kiek visa Lietuvos rinktinė.

9:17, 6 min.: Papagionnio ketvirtasis taškas.
14:17, 7 min.: Penki iš eilės Valančiūno taškai.
14:22, 8 min.: Calathes ir Papanikoloau didina graikų persvarą.
14:25, 9 min.: Pappo dvitaškis su pražanga.

Vilius Stalgaitis, „BasketNews.lt“ žurnalistas Stambule
Graikų treneris Kostas Missas rungtynių pradžioje Jono Valančiūno stabdymą patikėjo Gianniui Papagianniui. Kukliai čempionate rungtyniaujantis 218 cm ūgio centras pirmosiomis minutėmis pakankamai sėkmingai tvarkėsi su JV, tačiau netrukus jį pakeitė Ioannis Bourousis ir lietuvis per graiką pelnė keturis taškus iš eilės. Iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės, keitimo pasiprašė ir pats JV

17:25, 10 min.: Ulanovo tolimas šūvis nutraukia Lietuvos taškų badą.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 7 (3 atk. kam.), Marius Grigonis 4.
Graikijos rinktinė: Georgios Printezis ir Nickas Calathes po 8.

17:28, 11 min.: Papanikolaou smeigia tolimą metimą.
19:28, 13 min.: Kuzminskas realizuoja baudų metimus.
21:28, 14 min.: Kuzminskas pelno ketvirtąjį tašką iš eilės, po kurio graikai prašo pertraukėlės.
23:28, 15 min.: Kuzminskas šįkart kala iš viršaus.
25:30, 17 min.: Calathes pelno 10-ąjį tašką. Mačiulis atsako dvitaškiu.
27:32, 18 min.: JV prideda dar du taškus. Pirmieji Slouko taškai.

Nesulaikomai pirmajame kėlinyje puolusi Graikija įstrigo antrojo kėlinio viduryje, kai prametė 6 metimus iš eilės. Tiesa, mūsiškiai per šią atkarpą tepelnė 6 taškus, bet tai padėjo skirtumą sumažinti nuo 11 iki 5 taškų.

29:35, 19 min.: Kalniečio reidas po krepšiu. Penktasis Slouko taškas paeiliui.
30:37, 20 min.: Motiejūnas pataiko vieną baudą. Calathes įmeta dvitaškį.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 9 (4/7 dvit., 6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 6, Mantas Kalnietis 5 (5 rez. perd.), Marius Grigonis 4.
Graikijos rinktinė: Nickas Calathes 12 (3/3 dvit.), Georgios Printezis 8, Kostas Papanikolaou ir Kostas Sloukas po 5.

Per pirmus du kėlinius mūsiškiai varžovų praktiškai nebaudė tritaškiais – tikslą pasiekė vos 2 tolimi metimai iš 12. Graikai pataikė 5 tritaškius iš 11 ir tai kol kas yra didžiausias skirtumas tarp komandų.

Nors pirmajame kėlinyje siautė puolėjas Printezis, pagrindinė Graikijos rinktinės ašis išlieka Nickas Calathes. Atakų organizatorius per du kėlinius pelnė 12 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit.) bei suskirstė 3 rezultatyvius perdavimus. Tiek aštriais reidais pjaustęs lietuvių gynybą, tiek ir iš toli baudęs gynėjas pirmąją rungtynių pusę sužaidė išties solidžiai.

Mačą tarp Lietuvos ir Graikijos Stambulo Sinan Erdem arenoje stebi 2144 žiūrovai, tarp jų – maždaug 500 Lietuvos sirgalių. Tai yra daugiausiai žiūrovų sutraukusios šios dienos rungtynės, bet jų, kaip ir kitų dvikovų, lankomumo skaičiai – labai nuviliantys.

Donatas Motiejūnas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau pirmoje mačo dalyje atrodė labai silpnai ir tai iliustruoja jo +/- rodiklis (-8). Antrąją mačo pusę starto penkete vietoje Motiejūno pradėjo Kuzminskas.

32:39, 22 min.: Sloukas pelno dvitaškį, Kuzminskas kala iš viršaus.

32:41, 24 min.: Papanikoloau pataiko dvi baudas iš trijų.

Jonas Valančiūnas pirmauja čempionate pagal puolime atkovojamus kamuolius (vid. 4,8), tačiau šiandien po graikų krepšiu jis nesugriebė dar nė vieno kamuolio. Visi 7 jo atkovoti kamuoliai – gynyboje.

36:44, 25 min.: Valančiūnas ima pirmąjį kamuolį puolime ir krauna iš viršaus. Kalniečio dvitaškis.
36:47, 26 min.: Sloukas tritaškiu graikams grąžina 11 taškų persvarą.

Kostas Sloukas trečiajame kėlinyje skaudžiai baudžia Lietuvos rinktinę. Graikijos rinktinės gynėjas kevirčio viduryje lietuviams sodina dvi tolimas bombas iš eilės, o už jo priežiūrą buvo atsakingas Adas Juškevičius. Lietuvis dar po pirmojo Slouko tritaškio sulaukia Dainiaus Adomaičio priekaištų lavinos, o netrukus Sloukas smeigė ir antrąjį. Adomaitis neapsikentęs paprašė minutės pertraukėlės, o po jos į Juškevičiaus vietą stojo Grigonis.

38:54, 27 min.: Dar vienas Slouko tritaškis didina graikų persvarą iki 14 taškų. Sloukas prideda ir dvi baudas. Kuzminskas pataiko baudų metimus, Papanikolaou atsako dvitaškiu.

Lietuvos rinktinė griūva. Kostas Sloukas pataiko tris tritaškius iš eilės, Grigonis užsidirba nesportinę pražangą, Sloukas prideda dar du taškus baudų metimais ir graikų persvara auga iki 16 taškų. Tokiu skirtumu šiame čempionate mūsiškiai dar neatsiliko.

45:57, 28 min.: Mačiulis ir Bourousis apsikeičia tritaškiais, Kalnietis pelno dvitaškį.
48:57, 29 min.: Kuzminskas pataiko tritaškį ir mažina deficitą iki vienženklio.
48:61, 30 min.: Bourousis kėlinio pabaigoje graikų persvarą didina iki 13 taškų.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas (5/9 trit., 3/3 baudos 10 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas (3/3 dvit., 4/4 baudos, 5 atk. kam.) po 13, Mantas Kalnietis 9 (7 rez. perd.).
Graikijos rinktinė: Kostas Sloukas 18 (4/6 trit.), Nickas Calathes 12 (5 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 11, Georgios Printezis 8.

50:63, 31 min.: Į varžovų išpuolį dvitaškiu atsako Kuzminskas.
54:63, 32 min.: Ulanovo dvitaškis.
54:63, 33 min.: Kalnietis realizuoja baudų metimus.
59:63, 35 min.: Grigonis smeigia tritaškį, o po krepšiu prieš Ulanovą prasižengia varžovai. Edgaras pataiko dvi baudas ir mažina deficitą iki 4 taškų.

Kai jau atrodė, kad viskas baigta, Lietuvos rinktinė pakyla. Marius Grigonis pataiko tritaškį ir tuo pat metu Ioannis Papapetrou prasižengia prieš Edgarą Ulanovą, kuris realizuoja abi baudas. Taip dar kėlinio pradžioje buvęs 15 taškų skirtumas sumenksta iki 4.

59:65, 36 min.: Bourousis nutraukia graikų taškų badą.
61:68, 37 min.: Antetokounmpo smeigia tritaškį, Kuzminskas atsako dvitaškiu.
61:73, 38 min.: Calathes įmeta metimą. Sloukas smeigia tritaškį ir didina savo komandos persvarą iki 12 taškų.

Lietuviai turėjo progą sumažinti atsilikimą iki 2 taškų, tačiau nesurengė atakos per 24 sek. Tada kitoje aikštės pusėje Bourousis pelnė du taškus ir emocijų svarstyklės vėl nukrypo graikų naudai. Po šio epizodo mūsiškiai nebeatsitiesė.

64:77, 40 min.: Antetokounmpo kala iš viršaus, Kuzminskas atsako tritaškiu.