7:02 0 0-0 0-1 0-0 0 0 0 0 0 -4
70 16-32 8-23 14-17 35 11 4 13 3 74
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Laura Ivaškaitė, „BasketNews.lt“ žurnalistė „Siemens“ arenoje
Prieš finalą abiejų komandų žaidėjai didžiuliame arenos kube pristatomi ypatingai - jų pavardes vardija Lietuvos kariai.

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi šeimininkai.
0:2, 1 min.: Butkevičius pelno pirmuosius rungtynių taškus.
2:2, 2 min.: White'as krauna kamuolį iš viršaus.
4:2, 3 min.: Woltersas išveda svečius į priekį.
6:2, 4 min.: Ulanovas naudojasi antruoju šansu.
6:4, 4 min.: Parachouskis atlieka dėjimą.

Tomas Vanagas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Siemens“ arenoje
„Žalgiris“ per pirmąsias keturias minutes jau perėmė keturis kamuolius. „Rytas“ kol kas iš žalgiriečių nepavogė nė vieno kamuolio.

6:7, 6 min.: Parachouskis pelno du taškus su pražanga.
6:9, 7 min.: Butkevičius pratęsia vilniečių spurtą iki 7:0.
8:9, 8 min.: Davieso pirmieji taškai.
11:9, 9 min.: Westermannas smeigia tritaškį.
11:11, 10 min.: Seeley lygina rezultatą.

11:13, 10 min.: Seeley realizuoja abi baudas.

„Žalgiris“: Leo Westermannas 3, Brandonas Daviesas, Nate'as Woltersas, Aaronas White'as ir Edgaras Ulanovas – po 2.
„Rytas“: Arciomas Parachouskis 5, Arnas Butkevičius (4 atk. kam.) ir D.J. Seeley – po 4.

Pusfinalyje „Rytas“ per pirmąjį kėlinį pataikė 9 tritaškius iš 11. Šįkart per pirmąsias 10 minučių tikslo nepasiekė nė vienas iš keturių tolimų metimų. Taiklumu iš tritaškio zonos nepasižymi ir „Žalgiris“ – 1 iš 6.

13:13, 11 min.: Milaknis prasiveržia ir pelno taškus.
13:15, 11 min.: Butkevičius realizuoja abi baudas.
16:15, 12 min.: White'as pelno tris taškus.
19:15, 12 min.: Woltersas smeigia tritaškį, „Rytas“ prašo minutės pertraukėlės.

Arnas Butkevičius iš starto penketo narių aikštėje be keitimo praleido daugiausiai laiko – 11 minučių ir 49 sekundes. Per jas puolėjas pelnė 6 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus. Kol kas visi trys šie skaičiai yra geriausi tarp visų rungtynių krepšininkų.

21:15, 13 min.: Milaknis didina žalgiriečių persvarą.
21:17, 14 min.: Butkevičius varžovo pražangą verčia dviem taškais.
23:17, 15 min.: Westermannas realizuoja baudas.
23:19, 16 min.: Parachouskis atkovoja kamuolį puolime ir pataiko iš po krepšio. Šaras prašo minutės pertraukėlės.
25:19, 16 min.: Grigonis taikliai atakuoja krepšį iš vidutinio nuotolio.
27:25, 17 min.: Krameris pataiko du tolimus metimus iš eilės, Grigonis atsako dvitaškiu.

16 minučių „Ryto“ komandoje taškus rinko tik trys krepšininkai: Arnas Butkevičius (8), Arciomas Parachouskis (7) ir D.J. Seeley (4). Tuomet savo žodį dviem tritaškiais tarė Chrisas Krameris.

27:26, 17 min.: Parachouskis pataiko baudą.
29:26, 18 min.: Jankūno taškai.
29:28, 18 min.: Krameris atsako dvitaškiu.
31:28, 18 min.: Grigonis realizuoja baudas.
33:28, 19 min.: Grigonis kėlinyje pelno 8-ą tašką.
33:30, 19 min.: 10-as Kramerio taškas.
35:30, 20 min.: Jankūnas pelno du taškus, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 8, Aaronas White'as (4 atk. kam.), Nate'as Woltersas ir Leo Westermannas – po 5., Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis – po 4.
„Rytas“: Chrisas Krameris 10 (2/3 trit., 3 rez. perd., 3 kld.), Arciomas Parachouskis (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius – po 8, D.J. Seeley 4 (4 atk. kam.).

Pirmajame kėlinyje taškų nepelniusio Chriso Kramerio riešas pagaliau apšilo. „Ryto“ kapitonas antrajame ketvirtyje iš viso surinko 10 taškų, iš kurių – du tritaškiai. „Viskas dėl pasitikėjimo savimi“, – per ilgąją pertrauką sakė Krameris.

„Žalgirio“ atsarginiai krepšininkai pelnė 15 taškų, o „Ryto“ – nė vieno. Kauniečiai taip pat įmetė 7 taškus po „Ryto“ klaidų, o „Rytas“ po Kauno ekipos prarastų kamuolių taškais nepasižymėjo.

Jonas Lekšas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Siemens“ arenoje
Per pirmuosius du kėlinius Arciomas Parachouskis laimi tiesioginę dvikovą prieš Brandoną Daviesą. Baltarusis yra pelnęs 8 taskus, atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 11 naudingumo balų. Tuo metu amerikietis rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o pasirodęs aikštėje atliko keletą skubotų metimų ir iš viso pataikė vos vieną mestą dvitaškį iš šešių bandymų.

35:32, 21 min.: Parachouskis pataiko atsilošęs.
37:32, 23 min.: Grigonis pelno taškus.
39:32, 24 min.: White'as didina žalgiriečių persvarą iki rekordinės atžymos.
39:35, 24 min.: Krameris smeigia trečią savo tritaškį.
41:35, 25 min.: Ulanovas krauna kamuolį iš viršaus abiem rankomis.

41:37, 25 min.: Įsibėgėjusį Butkevičių korpusu stabdęs Grigonis baudžiamas nesportine pražanga. Butkevičius realizuoja abi baudas.
41:39, 26 min.: Echodas pataiko abi baudas.
44:39, 27 min.: Grigonis smeigia tritaškį.

Sužaidus 26 minutes taškus pelno pirmasis „Ryto“ žaidėjas, mačą pradėjęs nuo suolo. Juo tampa Martynas Echodas, pataikęs abu baudos metimus.

44:41, 28 min.: Seeley pataiko dvitaškį.
48:41, 29 min.: White'as pelno keturis taškus iš eilės.
50:43, 29 min.: Grigonis ir Stipčevičius keičiasi taškais.

„Rytas“ per 53 sekundes užsidirbo keturias pražangas. Dukart taisykles pažeidė Mindaugas Girdžiūnas, po vieną – Eimantas Bendžius ir Martyno Echodas. „Žalgiris“ tuo pasinaudojo įmesdamas keturis baudos metimus.

51:43, 30 min.: Westermannas pataiko baudą.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Aaronas White'as 11 (6 atk. kam.), Leo Westermannas 6.
„Rytas“: Chrisas Krameris 13 (5 kld.), Arnas Butkevičius (2/7 metimai) ir Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.) – po 10.

Šiųmetiniame Karaliaus Mindaugo taurės finale užfiksuotas turnyro lankomumo rekordas – „Siemens“ arenoje susirinko 9350 žiūrovų. Iki tol KMT rekordas buvo 9100 žmonių.

52:43, 31 min.: Daviesas pataiko baudą.
52:46, 32 min.: Seeley smeigia tritaškį.
56:50, 33 min.: Jankūnas ir Parachouskis pelno po keturis taškus.
59:50, 34 min.: Milaknis pataiko iš toli, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.
59:53, 35 min.: Stipčevičius pelno tris taškus.
62:55, 36 min.: Westermannas smeigia tritaškį, Echodas atsako dviem taškais.
62:58, 37 min.: Stipčevičius pataiko iš toli.
62:61, 38 min.: Stipčevičius smeigia antrą tritaškį paeiliui, „Žalgiris“ prašo minutės pertraukėlės.
62:63, 39 min.: Seeley pratęsia „Ryto“ spurtą iki 10:0.
62:66, 40 min.: Bendžius smeigia tritaškį.
65:66, 40 min.: Milaknis pelno tris taškus.
65:68, 40 min.: Stipčevičius atsikovoja kamuolį po savo netaiklaus metimo ir pelno du taškus.
65:68, 40 min.: Westermannas išprovoka Parachouskio pražangą atakuodamas krepšį iš toli.