19:42 8 4-6 0-1 0-0 2 1 1 1 0 6
72 18-34 8-22 12-16 29 11 6 11 1 72
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas
Nors šiandien yra mirk gyvenk rungtynės, „Palau Blaugrana“ neatrodo pilna. Gal kaltas futbolas? Viljarealio ekipa Čempionų lygos pusfinalyje kovoja prieš Liverpulį, o Ispanijoje futbolas yra sportas numeris vienas. Reikia tikėtis, kad dalis fanų vėluoja ir arena bėgant laikui užsipildys sausakimšai.

Rungtynių eiga:

2:2, 1 min.: Daviesas ir Weileris-Babbas keičiasi taškais.
5:2, 2 min.: Laprovittolos tolimas šūvis.
7:2, 3 min.: Mirotičiaus dvitaškis.
7:4, 3 min.: Weilerio-Babbo tolimas dvitaškis.|
9:7, 5 min.: Davieso piruetas nuo kranto iki kranto. Jaramazo tritaškis.
9:9, 5 min.: Jaramazo dėjimas.
9:11, 6 min.: Hunterio taškai.
9:15, 7 min.: Hunterio dėjimas. Hunterio dar vienas dėjimas su pražanga.

Per pirmąsias rungtynių minutes „Barcai“ ne tik, kad nesugebėjo susikurti pranašumo, bet ir tenka likviduoti deficitą. Bavarus timptelėjo Ognjenas Jaramazas, kuris smeigė tritaškį, perėmė kamuolį iš Nicolaso Laprovittolos ir įdėjo iš viršaus. Netrukus 6 taškus peiliui pridėjo Othello Hunteris, kuris dėjimu su pražanga padidino svečių spurtą iki 12:0 ir persvarą iki 6 taškų (15:9).

11:15, 8 min.: Šmito dvitaškis.
11:17, 8 min.: Šiško prasiveržimas.
14:17, 9 min.: Jokubaičio tritaškis.
16:17, 9 min.: Miro taškai.
16:19, 10 min.: Jaramazas sumeta baudas.
18:19, 10 min.: Exumo prasiveržimas.

„Barca“: Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius po 4, Rokas Jokubaitis ir Nicolasas Laprovittola po 3.

„Bayern“: Ognjenas Jaramazas 7, Othello Hunteris 6, Nickas Weileris-Babbas 4.

Per vieną minutės pertraukėlę Šaras pasakė savo auklėtiniams: „Ko jūs į mane taip žiūrite? Darykite tai, ką susitarėme.“ Ir „Barca“ pradėjo daryti. Į aikštelę mestas Rokas Jokubaitis įsmeigė tritaškį, po dvitaškį pridėjo Rolands Šmits ir Nikola Mirotičius, o Exumas prasiveržimu uždarė kėlinį bei katalonų spurtas 9:4 leido priartėti iki minimumo (18:19).

21:21, 11 min.: Bavarų baudos, Mirotičiaus tritaškis.
21:23, 12 min.: Obsto taškai greitoje atakoje.
24:23, 14 min.: Laprovittolos tritaškis.
24:25, 15 min.: Weilerio-Babbo taškai.
24:27, 16 min.: Lučičiaus taškai.
27:27, 17 min.: Abrineso tritaškis.
29:29, 18 min.: Šiško ir Mirotičius keičiasi dviatškiais.
31:34, 19 min.: Šiško ir Jokubaičio dvitaškiai, Weilerio-Babbo tritaškis.
31:37, 20 min.: Jaramazo tritaškis nuo lentos.

„Barca“: Nikola Mirotičius 9, Nicolasas Laprovittola 6, Rokas Jokubaitis 5, Brandonas Daviesas 4.

„Bayern“: Ognjenas Jaramazas 10, Nickas Weileris-Babbas 9, Othello Hunteris ir Žanas Šiško po 6.

Antrojo ketvirčio metu kova visiškai išsilygino, tačiau prieš pat pertrauką bavarai šiek tiek susigrąžino pusiausvyrą, turėtą rungtynių pradžioje. Nickas Weileris-Babbas smeigė tritaškį, tolimą šūvį nuo lentos pridėjo Jaramazas ir į rūbinę vokiečiai išėjo turėdami 6 taškų pranašumą (37:31).

Katalonus tempia Mirotičius, pelnęs 9 taškus, o svečius – Jaramazas, savo sąskaitoje turintis 10 taškų.

34:37, 22 min.: Calatheso tritaškis.
36:37, 22 min.: Mirotičiaus taškai.
38:37, 22 min.: Mirotičiaus dvitaškis.
41:39, 23 min.: Jaramazo dvitaškis, Abrineso tritaškis.
41:42, 24 min.: Jaramazo kosminis tritaškis.
43:42, 24 min.: Laprovittolos baudos.
45:42, 25 min.: Mirotičiaus dvitaškis.
45:45, 25 min.: Obsto tritaškis.
49:45, 26 min.: Laprovittolos tritaškis su pražanga.
51:45, 26 min.: Calatheso dvitaškis.
53:45, 28 min.: Laprovittolos baudos.
56:48, 28 min.: Thomaso tritaškis. Laprovittolos tolimas šūvis.
58:48, 29 min.: Davieso baudos.
58:50, 30 min.: Hunterio baudos.
60:50, 30 min.: Laprovittolos baudos.
60:52, 30 min.: Jaramazo dvitaškis.

„Barca“: Nicolasas Laprovittola 17, Nikola Mirotičius 15, Brandonas Daviesas ir Alexas Abrinesas po 6.

„Bayern“: Ognjenas Jaramazas 17, Othello Hunteris 8, Žanas Šiško 6.

63:52, 32 min.: Miro tritaškis.
63:55, 33 min.: Hunterio dvitaškis, Šaro techninė, Weilerio-Babbo bauda.
66:55, 34 min.: Calatheso tritaškis.
68:55, 34 min.: Laprovittolos dvitaškis.
68:57, 34 min.: Hunterio baudos.
70:57, 35 min.: Davieso baudos.
70:59, 35 min.: Šiško taškai.
70:62, 36 min.: Hunterio tritaškis.
72:65, 37 min.: Komandos keičiasi taškais.
74:65, 37 min.: Mirotičiaus dvitaškis.
76:67, 38 min.: Abrineso baudos, Babbo taškai.

„Bayern“ negalės padėti traumuoti Corey Waldenas ir Darrunas Hilliardas, o ispanai versis be Cory Higginso.

Tai nėra pirmas kartas, kuomet laimėjusi Eurolygos reguliarųjį sezoną, „Barca“ turi problemų su aštuntos vietos komanda. Praėjusiame sezone Šaro kariauna ketvirtfinalyje tik po atkaklios kovos 3-2 sugebėjo palaužti Sankt Peterburgo „Zenit“.

„Barca“ turėjo progą uždaryti seriją Miunchene, tačiau ketvirtosiose rungtynėse katalonai tragiškai atakavo iš žaidimo (35 proc.) ir pakartoję moderniosios Eurolygos antirekordą krito prieš bavarus 52:59. Taip serijos rezultatas tapo lygus 2-2.

„Man labai sunku suvokti, kaip ši komanda gali taip pasikeisti per 48 valandas. Kaip ji taip pasikeičia iš tos nuostabų krepšinį žaidžiančios komandos, į visiškai neatpažįstamą, – po ketvirtojo mačo kalbėjo Jasikevičius. – Aš jau minėjau, kad su šiuo kolektyvu mes turime daug bangavimų. Bet mes privalome tai praeiti ir žaisti geresnį krepšinį.“

Prieš lemiamas rungtynes Šaras pabrėžė, jog klysti nebegalima.

„Manau, kad „Bayern“ bandys taikyti savo gynybos sistemą ir mėgins spaustis baudos aikštelėje, – „Mundo Deportivo“ citavo Jasikevičių. – Bus labai svarbu pataikyti iš tritaškio zonos.“

Vietos siurprizams – mažai, o laiko treniruotis nėra. Mūsų dėmesys į žaidėjų psichologinį ir fizinį šviežumą.

Negalime abejoti dėl metimų iš toli. Tie, kurie gali pataikyti, turi mesti. Nebuvau patenkintas ketvirtose rungtynėse, kai buvome laisvi, bet suabejojome ir nemetėme.“