0:3, 1 min.: Freemano dvitaškis ir baudos metimas.
4:5, 3 min.: Freemano dvitaškis.
4:9, 4 min.: Freemano dar vienas metimas.
7:9, 5 min.: Brazdeikio tritaškis.

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas Kėdainiuose
Nors šiandien Prienuose didžioji dalis sporto centro yra užpildyta žaliai baltais marškinėliais, saujelė iš Kėdainių atvykusių fanų aplygina triukšmo lygį. Per 10 „Nevėžio“ sirgalių rimtai pasiruošę – du būgnai ir garsiakalbis mažoje erdvėje sukuria tokį triukšmą, kad „Žalgiris“ negali jaustis visaverčiais šeimininkais.

10:11, 6 min.: Brazdeikio tolimas metimas. Freemano atsakymas.
13:11, 7 min.: Trečias Brazdeikio tritaškis.

„Žalgiriui“ gynyboje sunkiai sekasi tvarkytis su Deshawnu Freemanu, kuris jau pelnė 9 taškus, bet Ignas Brazdeikis per trumpą atkarpą smeigia tris tritaškius ir kauniečiai veržiasi į priekį – 13:11.

15:14, 7 min.: Davisono baudos. Brazdeikio dvitaškis.
16:16, 8 min.: Lambrechto metimas atšokus. Dimšos baudos.
18:18, 9 min.: Biručio baudos. Cooko atsakymas.
20:22, 10 min.: Freemano dėjimas. Butkevičiaus ir Cooko baudos.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 11, Kevarriusas Hayesas, Edgaras Ulanovas, Laurynas Birutis ir Arnas Butkevičius po 2.
„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 11, Aaronas Cookas 4, Bradley Davisonas 3.

Pirmajame kėlinyje Kėdainių klubas niekuo nenusileido tituluotiems varžovams, o svečių ambicijos jaučiasi ir šalia aikštės. Praktiškai į kiekvieną teisėjų sprendimą tiek „Nevėžio“ fanai, tiek atsarginių žaidėjų suolas reaguoja emocingai, o karščiausias iš jų – Jonas Mačiulis. Klubo sporto direktorius negaili replikų į arbitrų pusę, prašydamas savo komandai daugiau pagarbos.

22:22, 11 min.: Birutis lygina rezultatą.
26:24, 12 min.: Biručio dėjimas. Sargiūno dvitaškis. Biručio atsakymas.
26:26, 13 min.: Lambrechtas lygina rezultatą.
27:28, 14 min.: Biručio baudos metimas. Cooko dvitaškis.
27:31, 15 min.: Lavrinovičiaus dvitaškis su pražanga.
32:31, 16 min.: Giedraičio tritaškis. Šmito dėjimas.
34:34, 17 min.: Brazdeikio metimas. Lamberchto tritaškis.
36:34, 18 min.: Ulanovo dvitaškis.
38:36, 19 min.: Freemanas lygina rezultatą. Biručio baudos.
43:39, 20 min.: Dimšos tritaškis. Freemano tritaškis. Biručio metimas.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis ir Ignas Brazdeikis po 13, Tomas Dimša ir Edgaras Ulanovas po 4.
„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 16, Timas Lambrechtas 7, Aaronas Cookas 6.

Žalgiriečiams pabėgti toli į priekį per pirmus du kėlinius nepavyko, o didžiausias jų laimėjimas – Deshawno Freemano trys pražangos. Amerikietis yra pelnęs 16 taškų, bet antrajame kėlinyje jam gera atsvara tapo Laurynas Birutis, jau įmetęs 13 taškų.

43:42, 22 min.: Lamberchto dvitaškis su pražanga.
43:43, 23 min.: Freemano baudos metimas.
45:45, 24 min.: Freemano dvitaškis. Biručio dėjimas.

Ignas Brazdeikis po netaiklaus komandos draugo metimo užsikabino ant lanko ir teisėjai sustabdė žaidimą. Nepatenkintas Iggy tuomet praeidamas pro arbitrus pasakė kelis žodžius ir iškart buvo nubaustas technine pražanga. Žalgiriečiai toliau stipriai vargsta.

45:46, 25 min.: Techninė pražanga Brazdeikiui. Douallos baudos.
48:48, 26 min.: Dimšos tritaškis. Douallos dvitaškis.
51:50, 27 min.: Valinsko dvitaškis. Lukošiūno tritaškis.
54:50, 28 min.: Lukošiūno tolimas šūvis.
56:51, 29 min.: Davisono baudos metimas. Šmito metimas.
61:53, 30 min.: Freemano dvitaškis su pražanga. Lukošiūno tritaškis. Hayeso dvitaškis.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 15, Ignas Brazdeikis 13, Karolis Lukošiūnas 9.
„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 21, Timas Lamberchtas 10, Aarokas Cookas 6.

Tris tritaškius per paskutines tris kėlinio minutes įmetęs Karolis Lukošiūnas leidžia „Žalgiriui“ šiek tiek lengviau kvėpuoti. Lukošiūno įkvėpti kauniečiai prieš lemiamą ketvirtį įgijo rekordinį pranašumą – 61:53.

63:55, 31 min.: Ulanovo taškai. Davisono atsakymas.
65:58, 32 min.: Tayloro dvitaškis. Cooko tritaškis.
65:62, 33 min.: Cooko ir Sargiūno baudos.
71:64, 34 min.: Freemano dvitaškis. Ulanovo ir Lukošiūno tritaškiai.
80:65, 35 min.: Cooko baudos. Ulanovo ir Dimšos tritaškiai.
83:65, 37 min.: Lekavičiaus ir Ulanovo tritaškiai.
88:65, 38 min.: Brazdeikio tritaškis.

Atrodė, kad sėkmingai ketvirtąjį kėlinį pradėjęs „Žalgiris“ netrukus uždarys rungtynes. Nieko panašaus. Laurynas Birutis neprieina prie tritaškio linijos stovinčio Deshawno Freemano, o šis sudvejojęs paleidžia metimą, kuris skrodžia tinklelį. Įskaityti du taškai, kurie mažina svečių atsilikimą iki minimumo – 64:65. „Nevėžis“ spurtuoja 11:0.

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ neregistravo Tylerio Cavanaugh.

Reguliariajame sezone tarpusavio susitikimuose abi pergales iškovojo žalgiriečiai (93:75, 97:69)

Dėl „Žalgirio“ arenos užimtumo ketvirtfinalio rungtynes žalgiriečiai bus priversti žaisti ne sau įprastoje aplinkoje. Jau šį penktadienį „Žalgirio“ arena yra pradedama ruošti kitą savaitgalį Kaune vyksiančiam Eurolygos finalo ketverto renginiui.

Antrosios rungtynės įvyks gegužės 15 d. išvykoje, o jei prireiktų, trečiosios rungtynės būtų žaidžiamos gegužės 18 d.