13:09 6 1-3 0-0 4-4 1 1 0 0 1 4
77 20-42 7-18 16-19 30 14 11 9 4 70
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas Kiolne (Vokietija)
Likus 10 minučių iki mačo pradžios jausmas toks, kad Lietuvos sirgalių bus dar daugiau nei rungtynėse su Slovėnija. Pagrindinė mūsiškių tribūna ir vėl sausakimša, o išsibarsčiusių po visą areną, atrodo, yra gerokai daugiau. Asmeninis spėjimas – lietuvių gali būti 5 tūkstančiai.

Du pokyčiai starto penkete lyginant su maču prieš Slovėniją – Arną Butkevičių ir Marių Grigonį pakeitė Ignas Brazdeikis ir Rokas Giedraitis. Šalia jų – Valančiūnas, Sabonis ir Jokubaitis.

Prancūzų penketukas: Thomasas Heurtelis, Evanas Fournier, Terry Tarpey, Guerschonas Yabusele ir Rudy Gobertas.

Mačo eiga:

4:0, 1 min.: Sabonis atidaro rungtynes. Giedraičio dvitaškis.
4:4, 2 min.: Fournier ir Yabusele lygina rezultatą.
11:4, 3 min.: Valančiūno tritaškis. Jokubaičio dvitaškis. JV baudos.
13:4, 4 min.: Jokubaičio prasiveržimas. Fournier atsakymas.
18:6, 5 min.: Valančiūno dėjimas. Brazdeikio tolimas metimas. Prancūzų pertraukėlė.

Uraganinis Lietuvos starto penketo puolimas – per 5 minutes jau surinkta 18 taškų. Kol kas Jonas Valančiūnas dominuoja prieš Rudy Gobertą – pataikė ne tik tritaškį, bet ir jau surinko 7 taškus, kai Gobertas spėjo tik pramesti dvitaškį ir prasižengti. Sabonis kaskart stengiasi bėgti į greitą puolimą ir taip Lietuva greitai atranka laisvus metimus. Kol kas – 7 metimai iš 9.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas Kiolne
Puikus Roko Jokubaičio startas – 4 taškai (2/4 dvit., 0/1 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai ir 2 atkovoti kamuoliai. Lietuviai iš baudos aikštelės sumetė 8 taškus, o po dviejų atkovotų kamuolių puolime dar pridėjo 5 taškus, ir per pirmąsias penkias minutes dominuoja 18:6.

21:8, 6 min.: Fallo baudos ir Brazdeikio dvitaškis su pražanga.
21:12, 7 min.: Fallo dėjimas ir  Poirier dvitaškis.

Pirmose rungtynėse nežaidęs Moustapha Fallas įpusėjus pirmajam kėliniui žengė į aikštelę ir greitai surinko 4 taškus, pridėdamas ir įspūdingą dėjimą suklaidinus Valančiūną. Po traumos atsigavęs Fallas Prancūzijos rinktinėje išsiskiria tuo, kad yra kone vienintelis centras, galintis žaisti po krepšiu nugara į krepšį.

21:17, 8 min.: Fournier tritaškis. Lietuvių pertraukėlė. Fournier baudos.
23:21, 9 min.: Fournier ir Grigonis apsimaino taškais. Cabarroto atsakymas.

Trankiai startavę lietuviai kiek išsibalansavo po keitimų, pralaimėjo atkarpą 2:13 ir išsvaistė turėtą dviženklį pranašumą (21:23).

25:23, 10 min.: Lekavičiaus baudos ir Okobo dvitaškis.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 7, Ignas Brazdeikis 6.
Prancūzija: Evanas Fournier 11, Moustapha Fallas 4.

Didžiausias skirtumas lietuvių žaidime įvyko atlikus keitimą įžaidėjo pozicijoje. Startavus Rokui Jokubaičiui, rinktinė pelnė 11 taškų daugiau nei varžovai, tuo metu Luko Lekavičiaus +/- rodiklis siekia –9.

Lietuviai nesustabdo Evano Fournier – be keitimų pirmajame kėlinyje žaidęs varžovų vedlys surinko 11 taškų (3/3 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Čempionato starte su vokiečiais Fournier iš viso įmetė 2 metimus iš 10 ir surinko 7 taškus. Antrajame kėlinyje Fournier ir toliau yra aikštėje.

28:23, 11 min.: Grigonio ir Kuzminsko tritaškiai.
31:28, 12 min.: Fournier atsako tuo pačiu. Poirier dėjimas. Kuzminsko baudos.
31:31, 13 min.: Fournier lygina rezultatą.
33:31, 14 min.: Valančiūno dvitaškis.

Prancūzų lyderis Evanas Fournier be keitimo sužaidė pusantro kėlinio – 14 minučių ir 53 sekundes. Jis surinko 17 taškų, pataikęs 6 iš 10 metimų (3/3 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė 17 naudingumo balų. Visa komanda surinko 27 naudingumo balus ir 31 tašką.

36:31, 16 min.: Grigonio dvitaškis su pražanga.
36:33, 17 min.: Fallo baudos.
39:35, 18 min.: Grigonis smeigia tritaškį. Tarpey pelno taškus.

Europos čempionate debiutuoja Eigirdas Žukauskas. Jis išleistas po antrosios Valančiūno pražangos. Pirmojo kėlinio pabaigoje trumpai aikštėje pasirodė ir Martynas Echodas, kuris buvo pakeltas dėl pražangų – tada gynyboje mūsiškiai dar galėjo pažeisti taisykles.

39:37, 19 min.: Albicy prasiveržimas.
41:40, 20 min.: Brazdeikio dvitaškis. Fournier ir Goberto baudos.

Lietuva: Marius Grigonis 11, Jonas Valančiūnas 9, Ignas Brazdeikis 8.
Prancūzija: Evanas Fournier 18, Moustapha Fallas 6.

Lietuviai prieš rungtynes baiminosi, kaip seksis kovoje dėl kamuolių, mat prancūzai – itin atletiški. Per pirmuosius du kėlinius mūsiškiai sugriebė 16 kamuolių, kai prancūzai – 15.
Abiejose komandose du žaidėjai rungtyniauja beveik be keitimų. Fournier (18 tšk.) aikštėje praleido 18 minučių ir 14 sekundžių, o Domantas Sabonis – 17 minučių ir 52 sekundes, per kurias pelnė 2 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Abiejų komandų statistika yra beveik identiška. Lietuvių dvitaškiai – 10/17, prancūzų – 11/20. Lietuvių tritaškiai – 4/12, prancūzų – 3/9. Abi komandos metė po 10 baudų ir pataikė po 9.

44:42, 21 min.: Brazdeikio tritaškis. Yabusele atsakymas.
46:42, 22 min.: Jokubaičio metimas.

Rokas Jokubaitis pataikė savo firminį metimą iš vidutinio nuotolio, o tuomet iškart pasiprašė keitimo. Netrukus prie kiek šlubavusio įžaidėjo pribėgo lietuvių medicinos personalas – Jokubaičiui sutraukė mėšlungis.

46:48, 24 min.: Yasubele ir Tarpey tritaškiai. Lietuvių pertrauka.
48:48, 26 min.: Giedraičio dėjimas.
50:50, 27 min.: Cabarroto dvitaškis. Sabonis lygina rezultatą.

Į rungtynes išparduoti visi bilietai. Mačo pranešėjas pranešė, kad arenoje susirinko 18 tūkst. 17 aistruolių.

54:50, 28 min.: Valančiūno ir Jokubaičio taškai.
56:50, 29 min.: Valančiūno baudos.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 13, Marius Grigonis ir Ignas Brazdeikis po 11.
Prancūzija: Evanas Fournier 18, Guerschonas Yabusele 7, Moustapha Fallas 6.

58:54, 31 min.: Goberto baudos. Lekavičiaus atsakymas. Poirier dvitaškis.
60:57, 33 min.: Lekavičiaus aukštos trajektorijos metimas. Fournier dvitaškis su pražanga.
62:60, 35 min.: Tarpey tritaškis. Grigonio baudos.
64:62, 36 min.: Sabonis ir Fournier apsimaino taškais.
64:67, 37 min.: Yasubele lygina rezultatą. Fournier tritaškis. Lietuvių pertraukėlė.
64:71, 38 min.: Heurtelio 4 taškai paeiliui.

Lietuviai pirmosiose B grupės rungtynėse nusileido Slovėnijai (85:92), o prancūzai turėjo pripažinti Vokietijos pranašumą (63:76).

„Pirmiausia, prancūzai visada išsiskiria tuo, kad yra viena fiziškiausių ir atletiškiausių komandų, – BasketNews tinklalapiui sakė Lietuvos rinktinės treneris Evaldas Beržininkaitis. – Tiek dydžiu, tiek kūnais. Tai leidžia jiems dominuoti dėl kamuolių, gynyboje žaisti gana kietai, o greitajame puolime susirinkti daug taškų. Jų rankų dydis, antropometriniai duomenys yra tikrai įspūdingi. Tokie dalykai jiems leidžia būti aukštumoje.“