16:17 8 4-4 0-3 0-1 4 1 1 0 0 10
79 19-37 11-27 8-15 29 17 3 8 3 76
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas Vitorijoje
Janis Strelnieks ir Marekas Blaževičius prieš kelionę į Vitoriją susirgo ir neišvyko su „Žalgiriu“ į Ispaniją, tačiau šį vakarą Lietuvos čempionams jau padės Lukas Lekavičius. Taip pat rungtynėms bus pasiruošęs koją Vilniuje susimušęs Edgaras Ulanovas.

Ne stipriausios sudėties šį vakarą bus ir Vitorijos „Baskonia“. Baskai prieš pat rungtynes paskelbė, jog dėl jaučiamo dešinio peties skausmo rungtynes praleis Wade‘as Baldwinas. Komandos lyderis daro apšilimą, tačiau metimus atlieka tik kaire ranka. Šį sezoną amerikietis Eurolygoje fiksuoja 14,1 taško ir 15,5 naudingumo balo statistiką.

2:0, 1 min.: Costello pelno pirmuosius taškus.
5:2, 2 min.: Giedraitis įmeta tritaškį, Lauvergne'as – dvitaškį.
9:2, 3 min.: Costello ir Grangerio dvitaškiai.
11:2, 4 min.: Pirmieji Peterso taškai.

„Žalgiris“ rungtynes pradeda 2:11 ir po 200 sekundžių pasirodymo Jure Zdovcas neapsikentęs keičia Tai Websterį. Zelandas ne tik, kad nieko nesukūrė puolime, bet ir gynyboje pražiopsojo išsikeitimą. Lietuvos čempionų puolimas dabar patikėtas Lukui Lekavičiui.

17:4, 6 min.: Fontecchio greitoje atakoje krauna į krepšį. Enochas sumeta baudas. Prastą „Žalgirio“ atkarpą dvitaškiu nutraukia Lekavičiaus. Enocho lengvi taškai.
19:8, 7 min.: Giffey pataiso Lekavičiaus metimą. Peterso dvitaškis ir Lauvergne'o dvitaškis.
25:10, 8 min.: Enochas ir Giedraitis pataiko ir iš toli. Lauvergne'o dvitaškis.
31:10, 9 min.: Peterso du taškai ir Fontecchio tritaškis. Italas įmeta vieną baudą.
35:15, 10 min.: Cavanaugh tritaškis. Taiklios Peterso baudos ir dvitaškis. Giffey pelno ketvirtąjį tašką.

Pirmasis kėlinys sugrąžino į 2005-uosius, kuomet Arvydo Macijausko vedama tuometinė „Tau Ceramica“ per 10 minučių įgijo 20 taškų persvarą (37:17). Šį vakarą po pirmojo kėlinio žalgiriečiai vėl atsilieka 20 taškų (15:35), o skirtumas tik tas, kad arenos pranešėjas nebešaukia „Maci, Maci“, o „Žalgiryje“ nėra galvą purtančio Tanoka Beardo. 2005-aisiais „Žalgiris“ minėtas rungtynes pralaimėjo 69:100.

„Baskonia“: Alecas Petersas 10 (4/4 dvit., 2/2 baudų), Stevenas Enochas 7, Simone Fontecchio ir Rokas Giedraitis po 6.
„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 6, Nielsas Giffey 4.

38:15, 11 min.: Marinkovičiaus tolimas šūvis.
38:17, 12 min.: Lekavičiaus dvitaškis.
43:17, 13 min.: Tritaškiu pasižymi ir Sedekerskis. Fontecchio sumeta baudas.
46:22, 14 min.: Lukošiūnas įmeta dvitaškį, Fontecchio įmeta penkis taškus. Websterio dvitaškis.
50:22, 15 min.: Enochas realizuoja baudų metimus ir dvitaškį.
54:24, 17 min.: Du Sedekerskio dvitaškiai ir Lauvergne'o metimas.
54:28, 18 min.: Lekavičius įmeta abi baudas, Ulanovas – dvitaškį.
54:32, 19 min.: Milaknis baudų metimais pelno pirmuosius taškus. Lauvergne'as taip pat neklysta metant baudas.
57:40, 20 min.: Kurucs įmeta vieną baudą, Lukošiūnas – tritaškį. Enocho dvitaškis ir Lekavičiaus tolimas šūvis. Nebo kėlinį baigia dvitaškiu.

„Baskonia“: Stevenas Enochas 13 (3/3 dvit., 1/1 trit., 4/4 baudų), Simone Fontecchio 11 (6 rez. perd.), Alecas Petersas 10 (4/4 dvit.), Tadas Sedekerskis 7, Rokas Giedraitis 6.
„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 10, Lukas Lekavičius 9.

59:40, 21 min.: Antrąją mačo pusę Giedraitis pradeda dvitaškiu.
63:42, 22 min.: Costello ir Lekavičiaus dvitaškiai.
63:45, 23 min.: Milaknio tritaškis.
66:48, 24 min.: Giedraičio dvitaškis su pražanga ir Lukošiūno tritaškis.
66:50, 25 min.: Lekavičius deficitą mažina iki 16 taškų.

Žalgiriečiai antrąjį kėlinį užbaigė atkarpa 18:5 (40:57) ir tai įpūtė pozityvo prieš trečiąjį kėlinį. Vis dėlto po pertraukos darsyk spurtuoti „Žalgiriui“ nepavyksta ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui komandas skiria 16 taškų – 66:50.

71:50, 26 min.: Costello dvitaškis su pražanga. Greitoje atakoje Costello kala į krepšį.
73:50, 27 min.: Septintasis Costello taškas iš eilės.
77:50, 30 min.: Marinkovičiaus du taškai ir taiklios baudos.

„Baskonia“: Matthew Costello 15 (7/8 dvit.), Stevenas Enochas 13 (3/3 dvit., 1/1 trit., 4/4 baudų), Simone Fontecchio (6 rez. perd.) ir Rokas Giedraitis po 11, Alecas Petersas 10.
„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 13, Joffrey Lauvergne'as 10, Karolis Lukošiūnas 9.

78:51, 31 min.: Sedekerskis ir Nebo įmeta po vieną baudą.
81:55, 32 min.: Giedraičio tritaškis ir du Lekavičiaus dvitaškiai.
83:58, 33 min.: Milaknio tritaškis ir Sedekerskio dvitaškis.
84:63, 34 min.: Lekavičiaus tritaškis.
84:66, 35 min.: Ulanovo tolimas šūvis.

„Žalgirio“ atkarpa 8:0 (66:84) ketvirtajame kėlinyje privertė Neveną Spahiją paprašyti minutės pertraukėlės, tačiau jausmas „Fernando Buesa“ arenoje toks, kad tiek susirinkę sirgaliai, tiek žaidėjai laukia rungtynių pabaigos jau nuo antrojo kėlinio starto.

89:69, 36 min.: Marinkovičiaus ir Lukošiūno tritaškiai.
95:69, 37 min.: Giedraičio tritaškis ir Enocho trys taškai.
96:79, 40 min.: „Žalgiris“ pralaimi 79:96.