Rungtynės
1 2 3 4
Šiauliai 16 18 19 18
Rytas 23 14 13 26
2022-02-20 15:45 / „Avia Solutions Group“ arena (10 000 vietų), Ozo g. 14, Vilnius

9 AS
31 MIN
24 MIN

Rungtynių eiga

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolys atitenka „Rytui“.
2:3, 1 min.: Radzevičiaus tritaškis, Urbučio dvitaškis.
4:3, 2 min.: Urbučio dvitaškis.
4:5, 2 min.: Radzevičiaus dvitaškis.
6:5, 3 min.: Varno dvitaškis.
6:7, 3 min.: Normanto dvitaškis.
8:7, 3 min.: Urbučio dvitaškis.
11:9, 4 min.: Williamso dvitaškis, Urbučio tritaškis.
11:10, 5 min.: Butkevičiaus bauda.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Avia Solutions Group“ arenoje.
Prieš KMT finalo ketvertą apskritai buvo neaišku, ar čiurnos traumą Šiaurės Europos krepšinio lygos rungtynėse Arminas Urbutis galės padėti komandai, tačiau panašu, jog iškritus Giedriui Staniuliui, neliko nieko kito, kaip tik mesti kapitoną į aikštelę. Ir kol kas tai pasiteisina. Jeigu mače su „Žalgiriu“ Urbutis pernelyg neišsiskyrė, tai bronzinio finalo pradžioje yra absoliutus lyderis. Kol kas Arminas pataikė visus 4 metimus iš žaidimo, surinko 9 iš 11 šiauliečių taškų, o Saulės miesto ekipa įpusėjus ketvirčiui pirmauja 11:10.

11:13, 7 min.: Normanto dvitaškis su pražanga.
11:16, 8 min.: Ulecko tritaškis.
11:18, 8 min.: Girdžiūno baudos.
13:21, 9 min.: Girdžiūno tolimas metimas, Urbučio dvitaškis.
13:23, 10 min.: Girdžiūno baudos.
16:23, 10 min.: Elmore'o dvitaškis su pražanga.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Avia Solutions Group“ arenoje
Iš pradžių pažaidę katės ir pelės žaidimą, vilniečiai ėmėsi darbo. „Rytą“ į priekį truktelėjo Mindaugas Girdžiūnas, pelnęs 7 taškus, o spurtu 13:5 pirmąjį kėlinį uždariusi sostinės ekipa susikrovė apčiuopiamą persvarą (23:16).

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Avia Solutions Group” arenoje
„Šiauliai” pirmajame kėlinyje laikėsi ant Armino Urbučio pečių. Puolėjas iki paskutinės Jono Elmore’o 2+1 atakos buvo surinkęs 11 iš 13 Sireikos auklėtinių taškų. Urbutis iš žaidimo pataikė penkis atliktus metimus, kai likusi komanda buvo realizavusi 1 iš 7.

„Šiauliai-7bet“: Arminas Urbutis 11 (4/4 dvit., 1/1 trit.).
„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 7, Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius po 5.

18:26, 11 min.: Ulecko tritaškis, Bezbradicos dvitaškis.
21:26, 13 min.: Bezbradicos tritaškis.

Girdžiūnas klupteli ir praranda kamuolį, bet tuoj pat reabilituojasi. „Ryto” gynėjas pavijo lengvus taškus iš po krepšio medžiojusį Stankevičių bei sutrukdė jam pasinaudoti proga. Girdžiūnui įrašytas blokas, tačiau Stankevičiaus paleistas kamuolys pirmiau atsitrenkė į lanką.

21:28, 15 min.: Girdžiūno dvitaškis.
22:28, 15 min.: Nesportinė pražanga Normantui, Sabeckio bauda.
24:28, 16 min.: Armwoodo dėjimas.

26:28, 17 min.: Urbučio dvitaškis.
26:31, 17 min.: Butkevičiaus tritaškis.
29:31, 18 min.: Elmore'o šūvis iš toli.
29:34, 18 min.: Kariniausko tritaškis.
31:37, 19 min.: Kariniausko bauda, Varno dėjimas, Ulecko dvitaškis.
34:37, 20 min.: Elmore'o tritaškis.

Tanneris Leissneris – vienintelis Vilniaus „Ryto” krepšininkas, nepakilęs nuo suolo pirmoje dvikovos dalyje. „Rytas” priekinėje linijoje neturi Ivano Buvos, kuris, pasak komandos pozicijos, yra susižeidęs ranką. Įdomu tai, jog kroato net nėra prie „Ryto” suolelio.Po Achilo sausgyslės traumos įsibėgėjantis Jarvisas Williamsas pirmoje mačo dalyje žaidė 14,5 minutės, pelnė 2 taškus (1/3 dvit.) ir atkovojo 4 kamuolius.Šeimininkų rotacijoje – 8 krepšininkai, iš kurių Arnas Adomavičius rungtyniavo 5 minutes.

Jonas Elmore'as šiandien rodo klasę. „Šiaulių“ puolimo variklis atliko du įspūdingo grožio perdavimus, kurie pasibaigė Isaiah Armwoodo ir Martyno Varno dėjimais pagavus kamuolį ore, o puolime jis vėl primena senąjį Elmore'ą. Amerikietis pataikė 3 iš 4 metimų iš žaidimo ir savo sąskaitoje jau turi 9 taškus bei 5 rezultatyvius perdavimus. Palyginimui, pusfinalyje su „Žalgiriu“ Elmore'as per visą mačą realizavo vos 2 iš 10.

„Šiauliai-7bet“: Arminas Urbutis 13, Jonas Elmore'as 9.
„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 9, Lukas Uleckas 8.

51:47, 29 min.: Danusevičiaus dėjimas.
53:47, 29 min.: Elmore'o dėjimas, Žibėno pertraukėlė.

„Šiauliams” pamažu įsisiautėjant sostinėje, svečiai iš Saulės miesto pelno ir susirinkusių arenoje simpatijas. Sėkmingi šiauliečių momentai palydimi kur kas audringesniais plojimais. Vaidui Kariniauskui prametus pirmą baudą, iš tribūnų aidėjo „Pakartok! Pakartok!“

53:50, 30 min.: Girdžiūno tritaškis.

Bręsta sensacija. „Šiauliai“ akivaizdžiai rodo didesnį norą nugalėti, plėšosi dėl kiekvieno kamuolio, tuo metu vilniečiai – sutrikę. Daug ką pasako paskutinės šiauliečių atakos. Paulius Danisevičius lipa ant lentos ir galingu dėjimu taiso komandos draugo metimą, vėliau greitesnis už visus yra Elmore'as, kuris greitoje atakoje deda kamuolį iš viršaus ir „Šiauliai“ trečiojo kėlinio pabaigoje turi 6 taškų pranašumą (53:47). Laukia itin intriguojanti atomazga ir jeigu vilniečiai neras savyje papildomų jėgų, gali likti be medalių.

„Šiauliai-7bet“: Jonas Elmore'as 19, Arminas Urbutis 13.
„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 15, Lukas Uleckas 9.

53:53, 31 min.: Girdžiūno tritaškis.
53:56, 32 min.: Girdžiūnas tempia vilniečius.
56:56, 32 min.: Sabeckio tritaškis.

Bene labiausiai „Ryto“ ekipoje šiandien išsiderinęs Arnas Butkevičius. Iš pradžių kapitonas prametė tris paeiliui baudas, o vėliau išleido tritaškį, kuris vos lietė lanką. Arnas šiandien pataikė 2 metimus iš 5, įmetė vos vieną baudą iš 5 ir yra surinkęs 6 taškus. Vienintelis vilniečių šviesulys – Girdžiūnas, baudos metimais išvedęs šeimininkus į priekį ir pelnęs savo 23-ąjį tašką. (60:59).

56:58, 33 min.: Williamso dvitaškis.
59:58, 34 min.: Varno du taškai su pražanga.
59:60, 34 min.: Girdžiūno baudos.
59:62, 35 min.: Normanto dvitaškis.
62:64, 35 min.: Ulecko baudos, Varno dvitaškis su pražanga.
62:67, 37 min.: Normanto tritaškis.
64:69, 37 min.: Normantas ir Danusevičius apsikeičia baudomis.
67:72, 38 min.: Ulecko ir Sabeckio tritaškiai.
69:75, 39 min.: Ulecko tritaškis, Elmore'o dvitaškis.