18:51 12 4-8 0-2 4-8 4 0 1 2 0 7
87 24-34 9-31 12-19 38 14 12 18 2 93
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas Šiaulių arenoje

Antanas Sireika į išlikimo mūšį meta stipresnes pajėgas – rungtynėms registruoti du praėjusiame mače nežaidę krepšininkai: Martynas Varnas ir Nemanja Bezbradica. Antrajame mače traumą patyręs Paulius Danusevičius aikštėje nepasirodys. Bezbradicai tai bus pirmasis mačas nuo gegužės 8 d. rungtynių su Jonavos „CBet“.

0:2, 1 min.: Normantas pelno pirmuosius rungtynių taškus.
3:2, 1 min.: Sabeckis smeigia tritaškį.
3:4, 2 min.: Kairio taškai iš po krepšio.
3:8, 4 min.: Butkevičius ir Buva renka taškus.
5:8, 5 min.: Baslykas įmeta du taškus.
7:8, 6 min.: Armwoodas krauna iš viršaus.
10:8, 6 min.: Armwoodas pataiko tritaškį ir išveda šeimininkus į priekį.

Per pirmąsias 3 minutes 4 klaidas padarę šiauliečiai sugebėjo stabilizuoti savo žaidimą. Nepasiteisino idėja startuoti su Armwoodu ir Urbučiu, bet išėjus Staniuliui ir Elmore'ui reikalai taisosi į šeimininkų pusę (10:8).

10:9, 7 min.: Buva realizuoja baudą.

Po trečiojo mačo Vilniuje „Rytas“ užsikūrė nuo per daug kalbančių varžovų. Dabar atvirkštinis variantas Šiauliuose: Buva prameta pirmąją baudą, o įsiaudrinusi minia prašo pakartoti. Kroatas realizuoja baudą ir, atsisukęs į tribūnas, prideda pirštą prie lūpų.

13:12, 8 min.: Sanonas ir Smithas apsikeičia taikliais tritaškiais.
15:13, 8 min.: Smithas ir Elmore'as keičiasi taškais.
17:15, 9 min.: Normanto ir Elmore'o taškai.
19:15, 9 min.: Elmore'as perima kamuolį ir krauna iš viršaus.
21:15, 9 min.: Stankevičius pataiko baudas.
24:15, 10 min.: Stankevičius smeigia tritaškį.
24:17, 10 min.: Williamsas atkovoja kamuolį puolime ir renka taškus.

„Šiauliai“: Jonas Elmore'as 6, Eimantas Stankevičius ir Isaiah Armwoodas – po 5, Donatas Sabeckis ir Issufas Sanonas – po 3.
„Rytas“: Margiris Normantas ir Speedy Smithas – po 4, Ivanas Buva 3, Jarvisas Williamsas, Evaldas Kairys ir Arnas Butkevičius – po 2.

„Rytas“ lipa vėl ant to pačio grėblio kaip ir antrajame mače. Tada 18 klaidų padarę vilniečiai per pirmąjį ketvirtį pametė jau 5 kamuolius. Be to, Giedriaus Žibėno frazė, kad „Rytas“ nori laimėti, o ne kalbėti, kol kas nėra tiesa – į kalbas su Issufu Sanonu jau spėjo įsivelti Margiris Normantas. Savo stichijoje – greitajame puolime – atsidūrę šiauliečiai suleido 4 tritaškius ir nurūko į priekį (24:17).

24:20, 11 min.: Smithas pelno tris taškus.
26:20, 12 min.: Bezbradica įmeta du taškus.
26:23, 12 min.: Smithas įmeta trečią tritaškį.
29:23, 12 min.: Sanonas atsako tuo pačiu.
29:25, 13 min.: Girdžiūnas pelno du taškus.
29:27, 14 min.: Kairys įmeta iš po krepšio.
31:29, 15 min.: Williamsas ir Varnas keičiasi taškais.
31:31, 16 min.: Williamsas įmeta iš po krepšio.
33:31, 17 min.: Staniulio du taškai.
35:33, 18 min.: Staniulis pataiko baudas, Radzevičius – iš po krepšio.
35:35, 18 min.: Smithas lygina rezultatą greitoje atakoje.
38:35, 19 min.: Stankevičius smeigia tritaškį per Buvą.
38:36, 19 min.: Buva įmeta baudą.
41:36, 20 min.: Elmore'as pataiko iš toli.
43:36, 20 min.: Staniulis įmeta iš po krepšio po juvelyrinio Elmore'o perdavimo. Žibėnas prašo minutės pertraukėlės.
43:39, 20 min.: Smithas įsmeigia trečią tritaškį per kėlinį.

„Šiauliai“: Jonas Elmore'as 9, Eimantas Stankevičius 8, Giedrius Staniulis ir Issufas Sanonas – po 6.
„Rytas“: Speedy Smithas 15 (4/8 trit.), Jarvisas Williamsas 6, Margiris Normantas, Evaldas Kairys ir Ivanas Buva – po 4.

Smithas (15 tšk., 4/8 trit.) kol kas laiko rungtynėse „Rytą“, kuris šiandien neatrodo geresnė komanda už šeimininkus. Energingai palaikomi šiauliečiai gavo bent po tašką iš devynių žaidėjų, o daugiausiai sumetė Stankevičius (8) ir Elmore'as (9). Vilniaus ekipa padarė 9 klaidas, bet dažnai gelbėjasi puikia kova po krepšiais – sugriebti 8 kamuoliai puolime.

Saulės miestas kuria dar galingesnę krepšinio šventę nei antrajame mače. Arenos lankomumas šoktelėjo nuo 4,172 iki 4,867. Tai – naujas šių „Betsafe-LKL“ atkrintamųjų rekordas. Prieš tai jis priklausė „Cido“ arenai, kuri mače tarp „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ sutalpino 4,256 žiūrovus.

43:41, 22 min.: Kairys pelno du taškus.
43:43, 22 min.: Kairys lygina rezultatą.
43:45, 23 min.: Normantas pelno du taškus su pražanga. Sireika prašo pasitarimo.
46:43, 23 min.: Sabeckis įmeta iš toli.
46:47, 24 min.: Normantas ir Buva renka taškus.
48:47, 24 min.: Armwoodas realizuoja baudas.
48:52, 25 min.: Smithas smeigia tritaškį, Buva prideda du taškus greitoje atakoje.
50:52, 25 min.: Urbutis įmeta iš po krepšio.
52:52, 26 min.: Varnas lygina rezultatą.
53:52, 27 min.: Sabeckis pataiko baudą.
56:54, 29 min.: Sanonas pelno tris taškus, Radzevičius – du.
56:56, 29 min.: Williamsas įmeta du taškus.
56:59, 30 min.: Butkevičius pataiko iš toli.
56:61, 30 min.: Girdžiūnas pelno du taškus.

„Šiauliai“: Issufas Sanonas ir Jonas Elmore'as – po 9, Eimantas Stankevičius 8, Donatas Sabeckis ir Isaiah Armwoodas – po 7.
„Rytas“: Speedy Smithas 18 (5/10 trit.), Jarvisas Williamsas, Evaldas Kairys ir Ivanas Buva – po 8, Margiris Normantas 6.

Sudėtingą dvitaškį įridenęs Girdžiūnas vainikuoja geriausią „Ryto“ kėlinį, kurį pavyko laimėti 22:13. Šiauliečių gretose pasižymėjo jau 10 žaidėjų, tačiau trūksta ryškaus lyderio – nė vienas nepelnė daugiau 10. Svečius toliau traukia Smithas (18 tšk., 5 atk. kam., 5 kld.), tačiau aktyviau į puolimą įsijungė ir aukštaūgiai Buva su Williamsu.

58:61, 31 min.: Staniulis įmeta du taškus.
58:63, 31 min.: Butkevičius atsako tuo pačiu.
58:65, 32 min.: Kariniauskas pelno du taškus su pražanga, baudos metimas skrieja pro šalį.
59:68, 33 min.: Leissneris pataiko iš toli.
59:71, 34 min.: Butkevičius pelno du taškus su pražanga.

Leissnerio tritaškis ir Butkevičiaus dvitaškis su pražanga deda rimtą pareiškimą ant stalo – „Rytas“ per 7 minutes nuo „Betsafe-LKL“ finalo (71:59). „Šiauliams-7bet“ verkiant reikia atsakymų, bet pagrindiniai kūrėjai Elmore'as ir Sabeckis jau atrodo išvargę.

59:74, 34 min.: Girdžiūnas smeigia tritaškį.
59:76, 35 min.: Buva pelno taškus iš po krepšio.
64:77, 36 min.: Sanonas ir Varnas mažina šeimininkų atsilikimą.
66:80, 37 min.: Smithas pataiko iš toli, Staniulis naudojasi antruoju šansu.
69:81, 38 min.: Armwoodas įmeta iš po krepšio, Žibėnas prašo pasitarimo.
71:81, 38 min.: Sanonas perima kamuolį ir greitai pelno taškus.
71:83, 39 min.: Girdžiūnas pataiko abi baudas.
73:85, 39 min.: Sanono ir Normanto taškai.