Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

Lukas Katilius, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Likus valandai iki rungtynių dar neužpildytas tribūnas persmelkė baimė. Po avarinio signalo buvo pranešta, kad visi turi evakuotis iš arenos. Po minutės pranešėjas paskelbė, kad tai buvo tik įrangos testavimas.
„Cido“ arena šiandien taikosi į visų laikų rekordą. BasketNews žiniomis, į rungtynes sugūžėti turėtų daugiau nei 7 tūkst. sirgalių. Arenos rekordas yra užfiksuotas 2017 m. finalo serijos mače su „Žalgiriu“ (6,969).

„Žalgiris“ nuo istorinės kapituliacijos bandys gelbėtis su Edgaru Ulanovu. Žalgirietis atlieka apšilimą ir yra registruotas rungtynėms. Puolėjas nerungtyniavo nuo ketvirtfinalio serijos antrojo mačo.

Istorinis mačas Panevėžyje į tribūnas pritraukė ir vieną iš garsiausių Lietuvos krepšininkų Joną Valančiūną. Naujojo Orleano „Pelicans“ vidurio puolėjas prisijungs prie komentatorių dueto televizinėje transliacijoje. Rungtynes stebės ir Antanas Kavaliauskas, Artūras Jomantas.

Edgaras Ulanovas ne tik sugrįžta, bet ir metamas į startinį penketą. Kartu su juo mačą pradeda Mantas Kalnietis, Janis Strelnieks, Nielsas Giffey ir Joshas Nebo. Šeimininkai rungtynes tradiciškai pradeda su Kristupu Žemaičiu, Panagiočiu Kalaitzakiu, Vyteniu Lipkevičiumi, Gediminu Oreliku ir Džordže Gagičiumi.

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi „Lietkabelis“.
0:2, 1 min.: Ulanovo baudos.
0:4, 2 min.: Kalniečio baudos.
0:6, 3 min.: Strelnieko dvitaškis.
0:8, 4 min.: Ulanovas pelno taškus.
2:8, 5 min.: Žemaitis atidaro panevėžiečių taškų sąskaitą.
4:8, 5 min.: Gagičiaus dėjimas.
4:8, 6 min.: Reklaminė pertraukėlė.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Cido” arenoje
„Lietkabelis” pirmuosius taškus medžiojo kiek daugiau nei keturias minutes. Joshas Nebo aktyviai stūmė Džordže Gagičių iš baudos aikštelės ir vertė vargti dėl pirmųjų metimų. Galop pramušė Kristupas Žemaitis, kuris pirmuosius taškus galėjo pelnyti ir ankščiau, bet po perimto kamuolio nesugraibė sviedinio greitoje atakoje. „Lietkabelio” žaidėjai iki pirmojo taiklaus metimo prametė penkis dvitaškius ir du tritaškius.

7:8, 7 min.: Oreliko tritaškis.
9:10, 7 min.: Gagičiaus dvitaškis, Lekavičiaus atsakymas.
12:10, 9 min.: Berzinio tritaškis.
12:12, 9 min.: Lekavičiaus baudos.
12:14, 9 min.: Lauvergne'o dėjimas.
15:17, 10 min.: Radičevičiaus tritaškis, tuo pačiu atsako Lukošiūnas.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 4, Kaspars Berzinš, Gediminas Orelikas ir Nikola Radičevičius po 3.
„Žalgiris“: Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas po 4, Karolis Lukošiūnas 3.

15:19, 11 min.: Lauvergne'o dvitaškis.
18:19, 11 min.: D. Giedraičio tolimas metimas.
18:21, 12 min.: Jankūno dvitaškis.
21:21, 12 min.: Berzinio tritaškis.

Panevėžiečiai gyvena iš tritaškių, kurių pataikė 5 iš 8 ir tokiu būdu surinko 15 iš 21 taško. „Žalgiris” 21 tašką sumetė įmetęs 6 iš 9 dvitaškių, 1 iš 6 tritaškių ir 6 iš 6 baudų, „Lietkabelis” dar nemetė nė vienos baudos.

23:21, 13 min.: Maldūno dėjimas.
25:21, 13 min.: Kalaitzakio prasiveržimas.

Dar vienas Kazio Maksvyčio ėjimas. Rungtynes nuo suolo pradėjęs Tyleris Cavanaugh į aikštę pakeliamas tik įsibėgėjus antrajam kėliniui. Puolėjo minutes kol kas dalinosi Ulanovas ir Giffey.

25:24, 14 min.: Lauvergne'o bauda, dar dvi prideda Cavanaugh.
27:24, 14 min.: Oreliko baudos.
27:26, 15 min.: Ulanovo dvitaškis.
30:28, 15 min.: Žemaičio tolimas metimas, Cavanaugh dvitaškis.
30:28, 16 min.: Reklaminė pertraukėlė.
33:28, 16 min.: Gagičiaus dvitaškis su pražanga.
36:28, 17 min.: Lipkevičiaus tritaškis, Maksvyčio pertraukėlė.
39:28, 17 min.: Lipkevičiaus tritaškis, Maksvytis vėl griebiasi pertraukėlės.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Kazys Maksvytis per 36 sekundes ima dvi minutės pertraukėles – abi po Vytenio Lipkevičiaus taiklių tritaškių. Jie didina panevėžiečių persvarą iki rekordinės – 17-ąją minutę laimi 11 taškų pranašumu (39:28).

41:28, 18 min.: Gagičiaus dvitaškis.
41:30, 19 min.: Lauvergne'o metimas.
42:30, 20 min.: Oreliko bauda.
43:30, 20 min.: Kalaitzakio bauda.
43:32, 20 min.: Cavanaugh dvitaškis.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 9, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas ir Kaspars Berzinš po 6.
„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 7, Edgaras Ulanovas ir Tyleris Cavanaugh po 6.

Panevėžiečiai siautėja liedami tritaškius – per pirmuosius du kėlinius įmetė 8 iš 15 (53,3 proc.) ir šiais metimais surinko 24 iš 43 taškų. Penkis tritaškius „Lietkabelis“ realizavo per antrąjį kėlinį, kurį šeimininkai laimėjo beveik dvigubai 28:15. Penkių minučių atkarpą Čanako kariauna laimėjo 13:4 ir yra priekyje 43:30. „Žalgiris“ realizavęs 1 iš 9 tolimų metimų (11,1 proc.).

43:34, 21 min.: Ulanovo dvitaškis.
44:34, 21 min.: D. Giedraičio bauda.
47:34, 22 min.: Kalaitzakio tritaškis.
47:37, 22 min.: Strelnieko taškai su pražanga.
47:40, 23 min.: Cavanaugh verčia taškus su pražanga.
49:40, 23 min.: D. Giedraičio prasiveržimas.
51:43, 24 min.: Oreliko dvitaškis, Lekavičius atsako tritaškiu.
54:43, 25 min.: Žemaičio tolimas metimas.
55:43, 25 min.: Maldūno bauda.

Pavojaus signalas žaliai baltiems. Neįpusėjus trečiajam kėliniui svečiai jau turi 5 komandines pražangas. Tritaškius liejantys panevėžiečiai, kaip ir visą sezoną, užtikrintai laiko susikurtą pranašumą.

58:46, 26 min.: Giffey ir Orelikas keičiasi tritaškiais.
58:48, 26 min.: Cavanaugh dvitaškis.
58:48, 26 min.: Techninė pražanga Maksvyčiui, reklaminė pertraukėlė.
61:48, 26 min.: Orelikas sumeta tris baudas.
61:51, 26 min.: Giffey tritaškis.
63:51, 27 min.: D. Giedraičio dvitaškis.
65:53, 27 min.: Kalnietis ir Orelikas keičiasi baudomis.
65:54, 27 min.: Jankūno bauda.
67:54, 28 min.: Radičevičius neria po krepšiu.

„Cido” arenos tribūnose – ir Vilniaus „Ryto” štabas su Giedriumi Žibėnu priešakyje. Sostinės klubas penktadienį užbaigė pusfinalio seriją 3-1 prieš „Šiaulius” ir laukia savo varžovų.

67:57, 29 min.: Lekavičiaus tritaškis.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16, Džordže Gagičius 9, Kristupas Žemaitis ir Dovydas Giedraitis po 8.
„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 11, Lukas Lekavičius 10, Edgaras Ulanovas 8.

„Cido“ arenoje šiandien ošia 6,480 sirgalių. Tai nėra visų laikų arenos rekordas, tačiau stipriai pagerina buvusį šių „Betsafe-LKL“ atkrintamųjų aukščiausią rezultatą Šiauliuose (4,867).

10 minučių ir 10 taškų persvara. Iš tokios padėties „Lietkabelis” žengia į kėlinį, po kurio istorijoje gali būti įrašytas dar nefiksuotas rezultatas – „Žalgiris” pirmąkart lygos lieka už finalo borto.

70:59, 31 min.: Oreliko dvitaškis su pražanga, Lauvergne'o dėjimas.
70:61, 31 min.: Giffey baudos.
72:63, 32 min.: Strelnieko baudos, Kalaitzakio dvitaškis.
73:65, 33 min.: Gagičius įmeta vieną baudą, Lekavičius – abi.

„Žalgiriui” svyruojant ant prarajos krašto, iniciatyvos vėl imasi Lukas Lekavičius, bandydamas aštrinti komandos puolimą. Kauniečių mažylis triskart iš eilės provokuoja „Lietkabelio” žaidėjų pražangas ir pasiunčia šeimininkus į bonuso situaciją. Lekavičius realizuoja baudas ir „Žalgirio” deficitas mažėja iki septynių taškų (65:72).

73:67, 34 min.: Lauvergne'o dvitaškis žalgiriečių deficitą mažina iki šešių.
75:70, 35 min.: Giedraičio dvitaškis ir Strelnieko tritaškis.
80:70, 36 min.: Jankūnui skiriama nesportinė pražanga. Lipkevičius įmeta abi baudas. Radičevičius įmeta iš toli.

Neramios minutės „Lietkabeliui“, nes koją nikstelėjo kapitonas Vytenis Lipkevičius. Jį aikštėje keičia Orelikas. Netrukus „Cido“ arena kyla iš savo vietų, nes Radičevičiaus tritaškis pastato šeimininkus per 4 minutes nuo finalo (80:70).

82:72, 37 min.: Lekavičiaus ir Giedraičio dvitaškiai.
84:72, 38 min.: Radičevičiaus dvitaškis.
86:75, 40 min.: „Lietkabelis“ serijoje triumfuoja 3-1.