Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Antrąsias ir trečiąsias LKL finalo serijos rungtynes dėl sveikatos problemų praleidęs Ivanas Buva apšilinėja kartu su komanda ir yra registruotas mačui.

Akivaizdu, jog paskutinio mačo „Jeep“ arenoje panevėžiečiai nepamiršo. „Rytas“ buvo sutiktas kaip niekada priešiškai. Buvo ir du plakatai. Viename iš jų rašoma: „Žaidėjai krepšinyje, aktoriai – teatre.“ Fanai leidžia suprasti, jog trečiosiose rungtynėse Nenado Čanako kliudytas Giedrius Žibėnas suvaidino kritimą. Tai „Lietkabelio“ sirgaliai atvaizdavo dar vienu plakatu, kur vilniečių strategas laiko oskarą – kino apdovanojimą.

Po pokalbio su LKL vadovais imtasi ir papildomų saugumo priemonių. Likus 9 minutėms iki rungtynių arenoje šalia apsaugos darbuotojų išsirikiavo policijos pareigūnai, kurie malšins įkaitusią atmosferą. Panevėžio „Cido“ arena – vėl sausakimša, o iš Vilniaus atvažiavo du dviaukščiai „B tribūnos“ autobusai. Atmosfera kaip reikiant įsielektrinusi.

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolys „Ryto“ rankose.
3:3, 1 min.: Leissnerio tritaškis, D. Giedraičio atsakymas.
3:5, 2 min.: Leissnerio dvitaškis.
5:5, 2 min.: Gagičiaus metimas.
5:8, 3 min.: Normanto tolimas metimas.
8:8, 4 min.: Radičevičiaus tritaškis.

Gustavas Klikna, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Nors Buva sugrįžo į rikiuotę, kaip ir buvo galima tikėtis, Giedrius Žibėnas remiasi antrosiose ir trečiosiose rungtynėse naudota priekine linija. Po krepšiu stovi Tanneris Leissneris ir Evaldas Kairys. „Ryto“ specialistas praėjus trims minutėms pakeitė Kairį, tačiau ne Buva, o Radzevičiumi, taip mažindamas penketą.

8:10, 4 min.: Butkevičiaus metimas.
11:10, 5 min.: Oreliko tritaškis.

Pagaliau. Gediminas Orelikas pataikė pirmą tritaškį šioje finalo serijoje. Iki tol puolėjas per tris pirmuosius mačus buvo prametęs 10 paeiliui.

14:10, 5 min.: Orelikas sumeta tris baudas.
14:13, 6 min.: Smitho tritaškis.
14:15, 7 min.: Leissnerio metimas iš po krepšio.
16:15, 7 min.: Kalaitzakio prasiveržimas.
17:15, 8 min.: Kalaitzakio bauda.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Cido“ arenoje
Arenoje tvyranti įtampa veikia žaidėjus. Mindaugas Girdžiūnas nuo baudų metimų linijos prametė abukart – gynėjas šį sezoną LKL baudas realizuoja net 91,9 proc. taiklumu ir yra taikliausias visoje lygoje. 33-ejų gynėjas iki šio mačo per 37 rungtynes realizavo 68 iš 74 baudų.

19:15, 9 min.: Gagičiaus dvitaškis, Žibėno pertraukėlė.
19:17, 9 min.: Butkevičiaus baudos.
20:19, 10 min.: Gagičiaus bauda, Williamso dėjimas.

22:19, 10 min.: Žemaičio dvitaškis.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 6, Džordže Gagičius 5.
„Rytas“: Tanneris Leissneris 7, Arnas Butkevičius 4.

Nors dar nesulaukė savojo šanso žengti ant parketo, Ivanas Buva itin aktyviai palaiko savo komandą nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Kroatas po kiekvieno epizodo ploja atsistojęs ir apeliuoja į bet kurį teisėjo sprendimą.

22:21, 11 min.: Radzevičiaus dvitaškis.
24:21, 11 min.: Gagičiaus metimas.
26:21, 12 min.: Radičevičiaus prasiveržimas.
26:22, 12 min.: Kariniausko bauda.
26:24, 13 min.: Kairio dvitaškis.
26:27, 13 min.: Ulecko tolimas metimas, Čanako pertraukėlė.
26:29, 14 min.: Butkevičiaus prasiveržimas.
26:31, 15 min.: Butkevičiaus dar du taškai.

Džordže Gagičiui atsisėdus ant suolo 12-ą minutę „Lietkabelis“ pirmavo 26:22. Vilniečiai per pustrečios minutės pelnė šešis taškus iš baudos aikštelės, Lukas Uleckas pridėjo taiklų tritaškį ir svečiai po spurto 9:0 išsiveržė į priekį 31:26. Čanakas po paskutinių „Ryto” taškų iškart pakėlė Gagičių nuo suolo.

26:33, 15 min.: Williamso dvitaškis.

Pirmąsias 13 minučių besivejančių vaidmenyje buvęs „Rytas“ laužia rungtynes. Vilniečiai, turėję 5 taškų deficitą (21:26), surengė spurtą 12:0, o likus 5 minutėms iki pertraukos po Jarvio Williamso dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (33:26). Pirmasis aliarmas Čanakui ir kompanijai.

28:33, 16 min.: Oreliko dvitaškis.
29:35, 17 min.: Gagičiaus bauda, Normanto dvitaškis.
30:35, 17 min.: Gagičiaus bauda.
33:38, 18 min.: Normanto tolimas metimas, Žemaitis atsako tuo pačiu.
33:40, 18 min.: Kairio dvitaškis.
35:42, 19 min.: Oreliko dvitaškis, Williamso baudos.

Pavojaus signalas „Lietkabeliui“. Likus vos 2 minutėms iki pertraukos Džordže Gagičius užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą ir yra priverstas sėstis ant atsarginių suolelio. Panašu, jog serbui ten pasėdėti teks ilgiau, nes ketvirtoji nuobauda visiškai apribotų centrą.

38:42, 20 min.: Žemaičio tritaškis, Žibėno pertraukėlė.
38:45, 20 min.: Radzevičiaus tritaškis, Čanako pertraukėlė.
38:47, 20 min.: Smithas dvitaškiu užbaigia kėlinį.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 10 (3/4 met.), Džordže Gagičius 9.
„Rytas“: Margiris Normantas ir Arnas Butkevičius po 8, Tanneris Leissneris 7.

Kartu su komanda išėjimo link judėjęs vienas iš „Ryto“ savininkų Darius Gudelis stabtelėjo šalia Nenado Čanako. Abu vyrai pasikalbėjo gana emocingai, bet sukirto rankomis. Jiedu trečiose rungtynėse „Jeep“ sukonfliktavo stipriai, kai Gudelis pasitiko po išvarymo koridoriaus link ėjusį „Lietkabelio“ specialistą.

„Lietkabelis“ per antrą kėlinį atkovojo tik VIENĄ kamuolį – gynyboje. Panevėžiečių sąskaitoje 4 atkovoti kamuoliai (3 – gynyboje, 1 – puolime), o „Ryto“ – 17 (13 gynyboje, 4 – puolime).

49:52, 27 min.: Lipkevičiaus tritaškis.
51:52, 28 min.: Radičevičiaus dvitaškis.
53:52, 29 min.: Kalaitzakio dvitaškis.
54:52, 29 min.: Techninė pražanga Normantui, Lipkevičiaus bauda.
56:52, 29 min.: Kalaitzakio baudos.

Nuo keturių Gedimino Oreliko taškų iš eilės užsikūręs „Lietkabelis”“ spurtuoja 15:0 ir dominuoja įsiaudrinusioje „Cido“ arenoje. Susirinkę panevėžiečiai savo komandai kuria fantastišką palaikymą.

56:54, 30 min.: Ulecko baudos.
58:54, 30 min.: Kalaitzakio dvitaškis.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 14, Panagiotis Kalaitzakis 13.
„Rytas“: Margiris Normantas ir Kennethas Smithas po 9, Arnas Butkevičius 8.

Paradoksas, kas vyksta „Cido“ arenoje. Jeigu „Lietkabelis“ per antrą kėlinį atkovojo tik vieną kamuolį, tai „Rytas“ per trečią ketvirtį nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo – pro šalį skriejo devyni metimai: trys dvitaškiai ir šeši tritaškiai. Vilniečiai septynis taškus per 10 minučių pelnė įmetę 7 iš 8 baudų.

58:56, 31 min.: Leissnerio dvitaškis.
61:56, 32 min.: Kalaitzakio tolimas metimas.
61:59, 33 min.: Smitho tritaškis.

Speedy Smitho pataikytas tritaškis iš nelengvos padėties aidint sirenai – pirmasis taiklus „Ryto“ metimas iš žaidimo po kiek daugiau nei 12 minučių gryno žaidimo. Paskutinio taiklaus šūvio autorius irgi buvo Smithas, įmetęs dvitaškį besibaigiant antrajam kėliniui.

61:61, 33 min.: Williamso baudos.
64:61, 34 min.: D. Giedraičio tritaškis.
66:61, 34 min.: Lipkevičiaus baudos.
66:63, 35 min.: Smitho dvitaškis.
69:63, 35 min.: Žemaičio tritaškis.
71:65, 36 min.: Normanto baudos, Maldūno dvitaškis.
71:67, 37 min.: Smitho dvitaškis.
71:69, 37 min.: Smitho prasiveržimas, Čanako pertraukėlė.

Speedy Smithas – vienintelis „Ryto” krepšininkas, pataikantis iš žaidimo po ilgosios pertraukos. Legionierius įmetė 3 iš 5 dvitaškių ir 1 tritaškį iš 3 bei jau yra surinkęs 18 taškų, 7 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 21 naudingumo balą. Likusi „Ryto” komandos dalis iš žaidimo prametė visus 10 metimų.

74:69, 38 min.: Oreliko tritaškis.
76:69, 39 min.: D. Giedraičio dvitaškis, Žibėno pertraukėlė.
76:71, 39 min.: Normanto baudos.
76:73, 39 min.: Butkevičiaus dvitaškis.
77:73, liko 59 sek.: Kalaitzakio bauda.
77:76, liko 34 sek.: Ulecko tritaškis, Čanako pertraukėlė.
77:78, liko 12 sek.: Butkevičiaus dėjimas, Čanako pertraukėlė.