Rungtynės
1 2 3 4
Žalgiris 28 27 21 20
Šiauliai 14 14 16 16
2022-10-02 19:30 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Arnas  Butkevičius
18 MIN
Martynas  Varnas
24 MIN

Rungtynių eiga

2:2, 1 min.: Rungtynes taikliu dvitaškiu iš po krepšio pradeda Tyleris Cavanaugh, tuo pačiu atsako ir Jonas Zahore.
7:2, 2 min.: Cavanaugh tritaškiu pelno penktąjį tašką iš eilės, Evansas prideda dvitaškį po prasiveržimo.
13:2, 3 min.: Tomas Dimša smeigia du tolimus metimus iš eilės ir sukrauna žalgiriečiams ankstyvą dviženklę persvarą.
15:4, 4 min.: Kevariusas Hayesas dvitaškiu atsidaro savo taškų sąskaitą, kitoje aikštės pusėje dviem baudos metimais svečių atsilikimą mažina Kyle'as Mangasas.
17:4, 5 min.: Dvitaškį su varžovų pražangą įmeta Keenanas Evansas, tačiau bauda skrieja pro šalį.
19:6, 6 min.: Taikliais dvitaškiais apsikeičia Sabeckas ir Dimša.

Martynas Žiūrys, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris“ rungtynes pradėjo pataikydamas 5 iš 7 dvitaškių ir 3 iš 5 tritaškių. Jei šiauliečiai toliau neras priešnuodžių, tai rungtynės gali baigtis ir pirmoje pusėje. Svečiai iš Šiaulių pataikė vos 2 iš 9 dvitaškius.

22:7, 7 min.: Arminas Urbutis įmeta vieną baudą iš dviejų, Brazdeikis tolimu metimu pelno pirmuosius taškus Žalgirio arenoje.
22:9, 8 min.: Paulius Danusevičius krauna iš viršaus.
24:11, 9 min.: Brazdeikis pelno dar du taškus, Eimantas Stankevičius atsako tuo pačiu.
28:14, 10 min.: Brazdeikis sumeta du baudos metimus, Ulanovas prideda dvitaškį, o kėlinį tritaškiu užbaigia Sabeckis.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 8 (2/3 trit.), Ignas Brazdeikis 7, Tyleris Cavanaugh 5, Keenanas Evansas 4.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 5.

30:16, 11 min.: Rolands Šmits dvitaškiu pelno pirmuosius taškus, Baslykas atsako taikliomis baudomis.
32:16, 12 min.: Laurynas Birutis pelno du taškus iš po krepšio.
37:16, 13 min.: Ulanovas smeigia tolimą metimą, Birutis prideda dvi baudas ir persvara siekia jau 21 tašką.
37:20, 14 min.: Zahore pelno du taškus baudų metimais, Sabeckis prideda dvitaškį.
40:23, 15 min.: Tolimą metimą pataiko Zahore, tuo pačiu atsako ir Lukošiūnas.
40:24, 16 min.: Sabeckis išprovokuoja pražangą ir pataiko vieną baudos metimą.

Kazys Maksvytis pirmą kartą nuo suolo nusprendė pakelti Mantą Kalnietį, kuris keičia Karolį Lukošiūną.

44:24, 17 min.: Evansas pataiko keturias baudas iš eilės.
47:26, 18 min.: Urbutis įmeta iš po krepšio, tačiau tritaškiu atsako Cavanaugh.
50:28, 19 min.: Du taškus pelno Stankevičius, žalgiriečiai ir vėl atsako tolimu metimu, šį kart pataiko Brazdeikis.
55:28, 20 min.: Dvitaškį po perimto kamuolio įmeta Brazdeikis, o pirmąją rungtynių pusę tritaškiu užbaigia Kalnietis.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 12 (2/2 trit., 2/2 baud.), Keenanas Evansas, Tomas Dimša, ir Tyleris Cavanaugh (2/2 trit.) po 8.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 8, Jonas Zahore 7, Eimantas Stankevičius 4, Arminas Urbutis 3.

57:28, 21 min.: Antrąją rungtynių puse dvitaškiu metimu iš krepšio pradeda Edgaras Ulanovas.
57:32, 22 min.: Danusevičius krauna iš viršaus, Sabeckis prideda dvitaškį greitoje atakoje. Maksvytis prašo ankstyvos minutės pertraukėlės.
57:35, 23 min.: Du taškus po Varno rezultatyvaus perdavimo pelno Danusevičius, Zahore prideda vieną taiklią baudą iš dviejų.

Į trečiąjį kėlinį 27 taškų deficitą atsinešę šiauliečiai nebeturi, ko prarasti, tad agresyviai pradeda antrąją rungtynių dalį ir priverčia „Žalgirį“ praėjus vos 2,5 minutės susirinkti penkias komandines pražangas.

59:35, 24 min.: Kauniečių persvarą dviem taškais didina Laurynas Birutis.
59:35, 25 min.: Komandos keičiasi netaikliais metimais.
59:37, 26 min.: Dvitaškį po prasiveržimo pelno Varnas.
62:37, 27 min.: Trečiąjį tritaškį rungtynėse pataiko Tomas Dimša.
66:40, 28 min.: Penktajį tašką paeiliui tolimu metimu pelno Varnas, Birutis pelno taškus su pražanga, bauda skrieja pro šalį, tačiau kamuolį nusiema žalgiriečiai, o jį iš viršaus krauna tas pats Birutis.
69:42, 28 min.: Du taškus baudų metimais renka Urbutis, Lukošiūnas atsako tolimu dūriu iš kampo.
72:42, 29 min.: Dar vieną tritaškį greitoje atakoje smeigia Dimša, ir kauniečių pranašumas jau 30 taškų.
76:44, 30 min.: Du taškus iš po krepšio pelno Baslykas, tuo pačiu atsako ir Birutis, kėlinį dviem taškais pataisęs komandos draugo metimą užbaigia Rolands Šmits.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje savo šanso sulaukia ir „Šiaulių“ 20-metis Jokūbas Rubinas. Visgi jaunuoliui pasižymėti per 3 minutes nepavyko, nes jo prasiveržimą bloku užgesino gynybos specialistas Arnas Butkevičius.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 14 (4/5 trit.), Ignas Brazdeikis ir Laurynas Birutis (5/5 dvit.) po 12, Keenanas Evansas ir Tyleris Cavaungh po 8.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 10, Jonas Zahore 8 (4 atk. kam.), Paulius Danusevičius 6 (3/3 dvit.).

76:46, 31 min.: Kėlinį atidaro Zahore taiklus metimas iš po krepšio.
76:49, 32 min.: Tritaškį iš kampo prideda Donatas Sabeckis.
78:51, 33 min.: Penktasis Sabeckio taškas paeiliui, Evansas atsako dvitaškiu.
82:51, 34 min.: Evanso pakabintą kamuolį į krepšį deda Hayesas, pastarasis prideda dar du taškus sekančioje atakoje.
84:54, 35 min.: Du taškus su pražangą ir taiklią baudą prideda Danusevičius, Ulanovas pataiko iš po krepšio.
88:54, 36 min.: Stankevičius baudžiamas nesportine pražanga, baudos metimus už ją sumeta Ulanovas, kuris sekančioje atakoje prideda dar du taškus dvitaškiu metimu.
88:56, 37 min. Eimantas Stankevičius prameta iš toli, tačiau pats nusiema kamuolį ir pelno taškus ir po krepšio.
88:57, 38 min.: Pražangą išprovokavęs Sabeckis įmeta vieną baudą iš dviejų.
94:57, 39 min.: Dvi baudas pataiko Ulanovas, vieną prideda Lekavičius, o Lukušiūnas smeigia tritaškį.
94:60, 40 min.: Mangasas pataiko tolimą metimą, Birutis sumeta dvi baudas.