Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

Tomas Vanagas, BasketNews žurnalistas Berlyne
Prasidėjus mačui tribūnose vietomis matoma gana daug laisvų vietų, ypatingai viršutiniame arenos aukšte bei tribūnoje už atsarginių žaidėjų suolelio. Spėjimas iš akies – užpildyta ne daugiau trys ketvirčiai arenos. Pirmosiomis minutėmis kur kas garsiau girdimi prancūzų sirgaliai.

Rungtynių eiga:

0:1, 1 min.: Goberto bauda atidaro rungtynes.
3:1, 2 min.: Browno trys baudos.
5:3, 3 min.: W. Hernangomezo baudos, Fournier dvitaškis.

Jonas Miklovas, BasketNews žurnalistas Berlyne
Prancūzai kol kas klimpsta ispanų gynyboje: 3/8 metimai, 5 klaidos ir vos 9 taškai per 8 min. Ispanai kol kas atrodo ramiau abejose aikštės pusėse.

Puikus pirmasis Willy Hernangomezo išėjimas į aikštelę – jis per 7,5 min. sumetė 8 taškus (2/3 dvit., 4/4 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus. Jeigu Ispanija laimėtų čempionatą, Hernangomezas kartu su Lorenzo Brownu būtų ryškiausi pretendentai MVP rinkimuose.

18:9, 8 min.: Fournier baudos.
20:9, 9 min.: Diazo dvitaškis.
20:11, 9 min.: Fournier baudos.
20:14, 10 min.: Heurtelio tritaškis.
23:14, 10 min.: R. Fernandezo tritaškis.

Ispanija: Willy Hernangomezas 8, Lorenzo Brownas ir Jaime Fernandezas po 5.

Prancūzija: Evanas Fournier 6, Thomasas Heurtelis 3.

26:14, 12 min.: J. Hernangomezo tritaškis.
29:14, 12 min.: J. Hernangomezo tritaškis.
29:16, 13 min.: Heurtelio taškai.
32:16, 13 min.: J. Hernangomezo tritaškis.
35:16, 14 min.: J. Hernangomezo tritaškis.

Juancho Hernangomezas puikiai išnaudoja Prancūzijos aukštą ir tuo pačiu lėtą priekinę liniją. Jis per keturias minutes sumetė 3 tritaškius iš 4. Vincentas Collet į aikštę vietoje Vincento Poirier grąžino greitesnį Guerschoną Yabusele, bet ir tai nepadėjo – Hernangomezas smeigė ketvirtą tritaškį.

35:20, 14 min.: Goberto bauda po J. Hernangomezo nesportinės pražangos, Okobo tritaškis.
41:22, 15 min.: Brizuelos ir J. Herneangomezo tritaškiai, Goberto dėjimas.

Juancho Hernangomezas iki šiol čempionate buvo pataikęs 12/40 (30%) tritaškių. Šį vakarą – 5/6. Jo vedama Ispanija kol kas traiško Prancūziją.

41:25, 16 min.: Okobo tritaškis.
42:25, 16 min.: Fernandezo bauda.
42:26, 16 min.: Albicy bauda.
47:26, 18 min.: J. Hernangomezo tritaškis, W. Hernangomezo dvitaškis.
47:28, 18 min.: Yabusele dvitaškis.
47:32, 19 min.: Heurtelio dvitaškis. Tarpey baudos.
47:35, 20 min.: Fournier tritaškis.

Jau dabar Juancho Hernangomezas (6/7 trit.) yra tapęs tik antruoju krepšininku Europos čempionatų istorijoje, kuriam turnyro finale pavyko įmesti daugiau nei 5 tritaškius. Pirmasis tai padarė Aleksandras Džordževičius, kuris 1995 metų finale į Lietuvos krepšį sumetė 9 tritaškius iš 12. O iki mačo pabaigos dar bent 2 kėliniai.

47:37, 20 min.: Fournier dėjimas.

Ispanija: J. Hernangomezas 18 (6/7 trit.), Willy Hernangomezas 10, Jaime Fernandezas ir Lorenzo Brownas po 5.

Prancūzija: Evanas Fournier 11, Elie Okobo 6, Terry Tarpey 4.

Evanas Fournier krauna iš viršaus prieš pat antrojo kėlinio finalinę sireną ir mažina deficitą iki 10 taškų. Ispanija vienu metu turėjo 21 taško persvarą, todėl Fournier po dėjimo – akivaizdžiai užsidegęs ir garsiai šaukė. Bus įdomu pamatyti, ar ši gera energija persikels į antrą mačo pusę.

47:40, 22 min.: Yabusele dvitaškis su pražanga.
49:44, 23 min.: Yabusele dvitaškis, galingas W. Hernangomezo dėjimas, Heurtelio dvitaškis.
49:46, 24 min.: Yabusele dvitaškis. Ispanų pasitarimas.
51:46, 24 min.: W. Hernangomezo dvitaškis su pražanga.
54:46, 24 min.: J. Fernandezo tritaškis.
58:46, 25 min.: J. Hernangomezo dvitaškis, J. Fernandezas prideda dar du taškus.

Prancūzija surengė įspūdingą spurtą 20:2 ir vietoje 21 taško deficito turėjo minus 3 taškus (46:49). Visgi po to ispanai surengė atkarpą 9:0 ir susikrovė 12 taškų persvarą (58:46).

58:48, 26 min.: Poirier dėjimas.
61:48, 27 min.: J. Fernandezo tritaškis.
61:52, 27 min.: Fournier ir Yabusele dvitaškiai.
63:57, 29 min.: Poirier ir Brownas keičiasi taškai. Okobo tritaškis.
66:57, 30 min.: R. Fernandezo tritaškis.

Ispanija: J. Hernangomezas 20, Willy Hernangomezas 14, Jaime Fernandezas 13.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele ir Evanas Fournier po 13, Thomasas Heurtelis 9.

68:57, 31 min.: Garubos dvitaškis.
68:60, 32 min.: Fournier tritaškis.

Teisėjai nepastebėjo, kad Rudy Fernandezo išmestas kamuolys lietė lanką. Ispanijos rinktinės žaidėjai ir suolelio nariai ėmė priekaištauti teisėjams, o netrukus per arenos vaizdo kubą buvo parodytas vaizdas, kuriame akivaizdžiai matosi, kad į lanką atsimušęs kamuolys pakeitė trajektoriją. Sirgaliai ėmė dar garsiau švilpti, ispanų reakcija buvo dar karštesnė, o galiausiai Sergio Scariolo buvo skirta techninė pražanga.

68:61, 32 min.: Scariolo techninė, Fournier bauda.
71:61, 33 min.: J. Hernangomezo tritaškis.
73:63, 34 min.: Prancūzų taškai, J. Hernangomezo dvitaškis.
75:63, 36 min.: Browno dvitaškis.

78:66, 37 min.: Fournier tritaškis. Diazas atsako tuo pačiu.
80:68, 37 min.: Heurtelio dvitaškis. Brownas atsako tuo pačiu.
80:70, 38 min.: Goberto dėjimas.
82:70, 38 min.: J. Hernangomezo baudos.

Prancūzai pusfinalyje nepasigailėjo Lenkijos (95:54), o ispanai 96:91 palaužė Vokietijos krepšininkus, kurie iškovojo bronzos medalius.

Paskutinį kartą Europos čempionais prancūzai tapo 2013 metais, kuomet finale įveikė Lietuvą.

Tuo metu ispanai trofėjų į viršų kėlė 2015-aisiais.

Tai bus aštuntasis kartas nuo 2009-ųjų, kai Ispanija ir Prancūzija susitinka atkrintamosiose. Ispanija laimėjo 5 kartus, Prancūzija – 2.

Daugiausiai taškų prancūzų gretose šiame čempionate renka Rudy Gobertas – po 13,6.

Tuo metu rezultatyviausiai ispanų gretose rungtyniauja Willy Hernangomezas, kuris fiksuoja 17,6 taško statistiką.