1 2 3 4
Žalgiris 20 20 20 21
Rytas 25 22 13 15
2023-04-17 18:50 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Kendale  McCullum
21 MIN

Mačo eiga:

3:5, 1 min.: Kairio dvitaškis. Šmito tritaškis. Radzevičius atsako tuo pačiu.
6:10, 2 min.: Dimšos tolimas metimas. Fosterio tritaškis. McCullumo baudos.
9:12, 3 min.: Šmito tritaškis. Kairio atsakymas.
12:12, 4 min.: Brazdeikio metimas su pražanga.
12:16, 6 min.: Masiulio ir Radzevičiaus dvitaškiai.
14:16, 7 min.: Hayeso baudos.
16:20, 8 min.: Giedraičio taškai. Fridrikssono viena iš dviejų baudų ir Margirio tritaškis.
20:23, 9 min.: Ulanovo dvitaškis ir baudos. Radzevičiaus tritaškis.
20:25, 10 min.: Kairio dvitaškis.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 6, Edgaras Ulanovas 4, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 3.
„Rytas“: Gytis Radzevičius 8, Evaldas Kairys 6, Marcusas Fosteris ir Margiris Normantas po 3.

Dominykas Meškauskas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Nepaisant principinio mūšio kauniečiai naudoja sau įprastą LKL rotaciją. Per pirmąjį kėlinį visi 11 „Žalgirio“ registruotų žaidėjų sužaidė bent po 2 minutes. Ilgiausiai laiko aikštėje praleido Edgaras Ulanovas (7 min.).

22:25, 12 min.: Lekavičius nutraukia taškų sausrą.
26:25, 13 min.: Šmito baudos. Lekavičius persveria rezultatą.
28:28, 14 min.: Šmito baudos. Fosterio tritaškis.

Vilniečiai kol kas tragiškai atakuoja nuo baudų metimų linijos – 3 iš 10. Labiausiai svečių procentą gadina Marcusas Fosteris, kuris prametė visas 4 mestas baudas, amerikietis LKL šį sezoną baudos metimus vidutiniškai meta 77 proc. taiklumu.

32:31, 15 min.: Brazdeikio reidas. McCullumo tritaškis. Brazdeikio baudos.
32:34, 16 min.: Radzevičiaus tritaškis.

Lukas Malinauskas, BasketNews žurnalistas „Žalgirio” arenoje
Per 45 sekundes – dvi Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės, abi jos po varžovų tritaškių per Rolandą Šmitą. Latvis per dvi atakas iš eilės keitėsi ginamaisiais ir praleido po tritaškį iš Fosterio ir McCullumo. Vilniečiai metimus iš toli realizuoja labai solidžiai – 6 iš 8 (75 proc.). „Žalgiris praėjusiame mače savo arenoje būtent labiausiai ir kentėjo nuo LKL čempionų tolimų metimų, kurių jie pataikė 17 iš 27 (63 proc.).

35:36, 17 min.: Butkevičiaus tolimas metimas. McCullumo atsakymas.
37:40, 18 min.: Radzevičiaus ir McCullumo dvitaškiai. Hayeso metimas.
40:44, 19 min.: McCullumo ir Šmito baudos. Masiulio dėjimas. Brazdeikio dvitaškis.
40:47, 20 min.: Radzevičiaus tritaškis.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 11, Ignas Brazdeikis 9, Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius ir Kevarriusas Hayesas po 4.
„Rytas“: Gytis Radzevičius 13, Kendale'as McCullumas 9, Evaldas Kairys, Margiris Normantas ir Marcusas Fosteris po 6.

„Ryto” krepšininkai per du kėlinius prasčiausiai realizavo būtent baudų metimus – 41,7 proc. (5 iš 12). Tritaškių pataikė 8 iš 12 (66,7 proc.) ir šiais metimais surinko 24 taškus, o dvitaškius įmetė 69 proc. taiklumu (9 iš 15).

Kendale'as McCullumas per pirmąją mačo pusę savo sąskaitoje jau turi 9 taškus, 4 rezultatyvius perdavimus ir 17 naudingumo balų. Vasario pabaigoje į sostinę atvykęs gynėjas jau dabar žaidžia naudingiausias rungtynes su „Ryto“ marškinėliais, ankstesnis jo naudingumo balų rekordas – 14 prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

42:47, 21 min.: Dimšos dvitaškis.
44:52, 22 min.: Radzevičiaus ir Biručio metimai. Gorhamo metimas su pražanga.
48:52, 24 min.: Biručio 4 taškai paeiliui.

48:55, 25 min.: McCullumo metimas su pražanga.

Šmits trečiajame kėlinyje prasižengia trečiąkart, o iš viso per 16 žaidimo minučių jau turi keturias pražangas. Po minutės pertraukėlės jį keičia Butkevičius.

50:58, 26 min.: Lekavičiaus dvitaškis. McCullumo baudos metimas. Gorhamo dvitaškis.
55:58, 27 min.: Giedraičio tritaškis. Ulanovo baudos.
57:58, 28 min.: Butkevičiaus dvitaškis.
58:60, 29 min.: Brazdeikio baudos metimas. Ulecko dėjimas.
60:60, 30 min.: Giedraičio paskutinės sekundės metimas.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 11, Ignas Brazdeikis 10.
„Rytas“: Gytis Radzevičius 15, Kendale'as McCullumas 12.

66:60, 31 min.: Dimšos 2 tritaškiai paeiliui.
69:62, 32 min.: Fosterio baudos. Giedraičio tritaškis.

73:64, 33 min.: Hayeso baudos. Dimšos prasiveržimas. Radzevičiaus baudos.
75:65, 34 min.: Giedraičio reidas. Radzevičiaus baudos metimas.
76:65, 35 min.: Butkevičiaus baudos metimas.
76:67, 36 min.: Gorhamo baudos.
78:70, 37 min.: Masiulio tritaškis. Hayeso dėjimas.
78:73, 38 min.: Radzevičiaus metimas. Kairio bauda.

Vilniečiai versis be peties traumą patyrusio Martyno Echodo, kuris iškrito iš rikiuotės iki sezono pabaigos. Į jo vietą „Rytas“ pasikvietė 25-erių puolėją iš Kolumbijos Jaime Echenique, tačiau naujokas komandai nepadės šio vakaro rungtynėse, nes dar neatvyko į Lietuvą.

Tuo metu žalgiriečiai neturės Isaiah Tayloro, kurį kamuoja šlaunies trauma.

Šį sezoną „Rytas“ prieš „Žalgirį“ dar nepralaimėjo. Sostinės klubas namuose „Žalgirį“ įveikė 89:85, o svečiuose triumfavo 100:94.

Nuo 1997 metų vilniečiai tik 2013-2014 m. „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone visus kartus įveikė „Žalgirį“.

Šiuo metu Kauno klubas žengia pirmoje vietoje su 22 laimėjimais per 26 mačus, o antroje pozicijoje besivejantis „Rytas“ atsilieka vos per vieną pergalę nuo turnyrinės lentelės kaimynų.