13:09 8 1-1 2-4 0-0 2 1 2 1 0 9
72 13-32 10-30 16-18 34 18 8 14 2 71
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Jonas Lekšas, BasketNews žurnalistas iš Orleano (Prancūzija)
Dar valanda iki rungtynių, bet koridoriuose jau sunku prasilenkti su žmonėmis. Šiemet atidarytoje ir per 10 tūkst. žiūrovų talpinančioje CO'Met arenoje bus sausakimša, o prancūzai yra linkę užpildyti tribūnas gerokai anksčiau nei mačo pradžia. Pati arena labai moderni, o taip pat graži idėja prie įėjimo kiekvienam žiūrovui įteikti po Prancūzijos vėliavą. Taip pat milžiniškos eilės prie oficialios Prancūzijos rinktinės marškinėlių parduotuvės. Jaučiasi, kad daugiau nei 100 km nuo Paryžiaus nutolusiame mieste šiandien – didelė šventė.

Neįtikėtina valanda CO'Met arenoje prieš rungtynes. Prancūzijos krepšinio palaikymo kultūra yra kitas lygis. Tai kažkas tarp NBA ir Europos, o būti viduje ir tame tiesiogiai dalyvauti yra kažkas tokio. Padariau vaizdo įrašų, bet jaučiu, kad tai nė kiek neatspindi emocijos iš vidaus. Shoooowtime!

2:3, 1 min.: Bendžius smeigia tritaškį, Gobertas kala kamuolį į krepšį.
2:5, 2 min.: Valančiūno taškai greitoje atakoje.
6:7, 4 min.: Kuzminskas įveikia Tarpey gynybą. Batumas pasižymi dvitaškiu, Gobertas antrą kartą kamuolį krauna į krepšį.
8:9, 5 min.: Kuzminskas neklysta mesdamas baudų metimus. De Colo taškai per Valančiūno rankas.
12:9, 6 min.: Goberto taiklios baudos Prancūziją išveda į priekį. Batumas perima kamuolį ir greitoje atakoje krauna į krepšį.
12:12, 7 min.: Dimša tritaškiu lygina rezultatą.

Įpusėjus ketvirčiui prancūzai perėjo prie zoninės gynybos ir lietuviai iškart suklydo, kas kainavo praleistą greitą ataką ir dėjimą. Po to chaotiškoje atakoje Donatas Motiejūnas turėjo gerą progą, bet prametė puskablį. Atrodė, kad ir trečia ataka prieš zoną baigsis be taškų, bet Tomas Dimša viską pasiėmė ant savęs ir smeigė tritaškį per rankas – 12:12.

13:13, 8 min.: Motiejūnas ir Okobo pataiko po vieną baudą.
16:19, 9 min.: Ntilikinos ir Brazdeikio tritaškiai. Brazdeikis dar pelno dvitaškį su pražanga.

18:19, 10 min.: Okobo sumeta abi baudas.

Prancūzija: Rudy Gobertas 6, Nicolas Batumas 4.
Lietuva: Ignas Brazdeikis 6, Mindaugas Kuzminskas 4.

Emocinga kėlinio pabaiga. Prieš Donatą Motiejūną nebuvo fiksuota pražanga paskutinę minutę ir pasibaigus ketvirčiui aukštaūgis priėjęs prie vieno iš arbitrų pabėrė kelis griežtus žodžius. Tuo viskas nesibaigė – Kazys Maksvytis nuėjo į aikštės vidurį ir išplūdo visus tris teisėjus. Nors tai draugiškos rungtynės, akivaizdu, kad ant parketo jos draugiškos tikrai nėra.

20:19, 11 min.: Ouattara dėjimas greitoje atakoje.
22:19, 13 min.: Fallas įveikia Valančiūno gynybą.
27:25, 15 min.: Keturios taiklios Kuzminsko baudos ir Sirvydžio bei Yabuseles dvitaškiai. De Colo dvitaškis su pražanga.

32:27, 16 min.: Valančiūno baudos metimai, Gobertas trečią kartą krauna į krepšį. De Colo smeigia tritaškį.
34:33, 17 min.: Valančiūnas pasižymi tritaškiu. Goberto dvitaškis ir Sirvydžio tritaškis.

Kartą JV ir mane apgavo su savo pump fake'u prie tritaškio, ieškojau, kur skrenda kamuolys. Antrą kartą ir prancūzai pagalvojo, kad nereikia kreipti dėmesio, kai Valančiūnas nėra baudos aikštelėje. To rezultatas – kapitono tritaškis nė nesudvejojus.

36:33, 18 min.: Yabusele pataiko dvitaškį iš po krepšio.
39:33, 19 min.: Okobo dvitaškis su pražanga.
45:33, 20 min.: De Colo du taškus pelno baudų metimais. Fallo dvitaškis. Kėlinys baigiasi Yabuseles dėjimu paskutinę sekundę.

Prancūzija: Rudy Gobertas (4/4 dvit., 6 atk. kam.) ir Nando De Colo po 10, Elie Okobo ir Guerschonas Yabusele po 6.
Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 8, Jonas Valančiūnas 7, Ignas Brazdeikis 6, Deividas Sirvydis 5.

Tragiška kėlinio pabaiga. Po Deivido Sirvydžio tritaškio komandas skyrė taškas (33:34), bet prancūzai paskutines 3 minutes laimėjo 11:0, į pertrauką išeidami su Guerchono Yabuseles dėjimu.
Per du kėlinius galėjome tik prisiminti, kad Jonas Valančiūnas yra vienas stipriausių pasaulio centrų, matydami, kaip yra stumdomas Moustapha Fallas, o Nando De Colo – vienas rimčiausių aktorių. Taip pat dar kartą įsitikiname, kokie mums prancūzai yra istoriškai neparankūs varžovai. Lietuviai momentais atrodo tiesiog nepasiruošę tokiam varžovų fiziškumui. Įdomu, kokius sprendimus per pertrauką priims trenerių štabas, nes antrajame kėlinyje visai sustojo puolimas, po kurio buvo praleista daug greitų atakų.

47:33, 21 min.: Gobertas sumeta abi baudas.
50:33, 22 min.: Yabuseles dvitaškis su pražanga.
53:33, 23 min.: Yabuseles tritaškis.

Problemos persikėlė ir po pertraukos. Lietuviai toliau neranda kelių link krepšio, o varžovai puolime su keliais perdavimais pjausto visą mūsų gynybą. Šeimininkai tęsia spurtą iki 19:0 – 53:33.

56:35, 24 min.: Lietuvių taškų badą nutraukia Valančiūnas. Batumo tritaškis.
58:37, 25 min.: Kuzminskas ir Gobertas sumeta baudas.
61:42, 26 min.: Kuzminskas smeigia tritaškį ir baudų metimus. Dar vienas Yabuseles tritaškis.
61:45, 27 min.: Motiejūno dvitaškis su pražanga.
62:50, 29 min.: Fallas įmeta vieną baudą. Sirvydis smeigia tritaškį, Brazdeikis pasižymi greitoje atakoje.
65:50, 29 min.: Batumo tritaškis.
71:50, 30 min.: Tolimą šūvį prideda De Colo ir Ntilikina.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 15 (6/9 met.), Rudy Gobertas 14 (4/4 dvit., 6/6 baudų), Nando De Colo 13 (7 rez. perd.), Nicolas Batumas 10 (6 atk. kam.).
Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 15 (10/10 baudų), Jonas Valančiūnas 9, Ignas Brazdeikis ir Deividas Sirvydis po 8.

74:53, 31 min.: Pirmieji Sedekerskio taškai. Ntilikina taip pat smeigia tritaškį.
74:55, 32 min.: Maldūno taškai atkovojus kamuolį puolime.
77:57, 33 min.: Maldūno ketvirtasis taškas paeiliui. Ouattara tritaškis nuo lentos.

Ketvirtajame kėlinyje ant parketo pirmą kartą pasirodė Gabrielius Maldūnas. Iš 13 registruotų krepšininkų vienintelis ant parketo nepasirodęs liko Ąžuolas Tubelis.

77:58, 34 min.: Dimša įmeta vieną baudą.
77:62, 35 min.: Brazdeikio reidas po krepšiu. Ketvirtasis Brazdeikio taškas iš eilės.
80:65, 36 min.: Francisco dvitaškis ir Normanto tritaškis. Fallas pataiko dvi baudas.

Ąžuolas Tubelis yra pakeliamas nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Tai jam yra debiutas Lietuvos rinktinėje. Čiurnos traumą išsigydęs aukštaūgis prabus ant parketo beveik 3 minutes.

90:72, 40 min.: Lietuva pralaimi 18 taškų deficitu.