100 27-45 9-18 19-24 33 25 9 13 4 106
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Šarūnas Mazalas
„BasketNews.lt“ korespondentas

2:10. Lietuvos krepšininkai – jau Karakaso arenoje. Kad neužmigtumėte belaukdami rungtynių, siūlome užmesti akį į nuotraukų galeriją, kurioje augaloti vyrai iš Lietuvos rimtai nusiteikę žygiuoja į netrukus prasidėsiančių rungtynių areną.

Tarpusavio dvikovų čempionų sudėtis: 4-Kaukėnas, 5-Kalnietis, 6-Mačiulis, 7-Pocius, 8-Delininkaitis, 9-Songaila, 10-Dulkys, 11-Kleiza, 12-Jankūnas, 13-Jasikevičius, 14-Valančiūnas, 15-Javtokas.

Tarpusavio dvikovų nevykėlių sudėtis: 4-Marriaga, 5-Vargasas (ponaitis Gregory), 6-Vasquezas, 7-Zamora, 8-Cubillanas, 9-Torresas, 10-Vargasas (ponas Jose), 11-Coxas, 12-Homero, 13-Sucre, 14-Echenique, 15-Graterolis.

Rungtynių teisėjai: Bradley Jonas Gierschas (Australija), Milivoje Jovčičius (Serbija), Michaelas Johnas Weilandas (Kanada).

2:21. Dar neužmigote laukdami krepšinio? Kaip sakė Rimas Kurtinaitis, be alaus laukti krepšinio nuobodu, o jei labai įsismaginsi – gali pramiegoti. Siūlau rasti aukso vidurį ir sulaukti varžybų. Tik kad kartu laukiančių draugų reakcija nebūtų panaši kaip šių šunų, jei atsisakysite išlenkti vieną ar kitą bokalą.

2:27. Pirmosios šio vakaro prognozės. Mintimis pasidalijo naujasis „Šiaulių“ treneris.

Gediminas Petrauskas
Manau, kad bus kieta kova, bus šioks toks jaudulys, bet Lietuvos komandoje yra daug patyrusių žaidėjų, tai su jauduliu susitvarkys. Manau, pravers ir draugiškų rungtynių praktika su Didžiąja Britanija, kur teisėjai leido labai kietą žaidimą, o ir šiaip Lietuva per draugiškas rungtynes neparodė net pusės, ką gali iš tikrųjų. Svarbu, kad būtų vieningi ir nepasiduotų pašaliniams veiksmams. Jų lyderis Vasquezas gali įmesti ir 30 taškų, svarbu neleisti įsibėgėti kitiems krepšininkams. Mano manymu, Lietuva laimės iki 10 taškų persvara. Linkiu pasiekti pergalę.

2:29. Naujos senos žinios iš Karakaso. Dominikos Respublikos ir Rusijos rinktinės – jau kitame etape. Prie jų vėliau prisijungė Graikijos ir Puerto Riko rinktinės. O Makedonija dėl bilieto į ketvirtfinalį kausis per paskutines grupės rungtynes. Greitai vyrai susitvarkė, o lietuviai dar net neišliejo prakaito.

2:35. Pusė valandos. Tiek bergždžio laiko liko iki rungtynių pradžios. Jei skauda galvą, kad švaistote laiką rytdienos darbo sąskaita, pažvelkite į nuotraukų galeriją iš Venesuelos. Net nekils mintis sakyti, jog veltui praleidote 10 minučių. Tiek komentarų „BasketNews.lt“ nuotraukos dar nebuvo sulaukusios. Nors nustebti nereiktų – moterys yra gražioji krepšinio pusė.

Beje, panašu, nemiega ir Vladimiras Romanovas. Mūsų stebuklas feisbuko tinkle ką tik pasiūlė draugauti mano kolegai Mantui Bertuliui.

2:42. „BasketNews.lt“ orų berniukas praneša, kad per krepšinio rungtynes Vilniuje lietus neprognozuojamas, debesų nenumatoma, pūs 2-4 metrų per sekundę (čia labai silpnas, jei meteorologijos nestudijavote) vėjas. Saulės nebus, mėnulis sušildys Lietuvos sostinę iki 18 laipsnių. Visos sąlygos transliacijai iš Venesuelos sudarytos. Jei jos nebus – liekit visą pyktį ant „Lietuvos ryto“ televizijos. Jei oro prognozės neatitiks realybės, „BasketNews.lt“ orų berniukas pasitrauks iš užimamų pareigų abipusiu susitarimu.

2:48. Amerikiečių žurnalistas, iš arti stebintis įvykius Karakase, sako, kad atmosfera Venesueloje bus karšta.

Jeffas Tayloras (@JeffreyNTaylor)
Neįmanoma nemylėti ir nesigrožėti Lietuva ir tai, ką jos aistruoliai atsiveža į tarptautines rungtynes. Atmosfera Karakase bus karšta.

2:50. Lietuvos aistruoliai spėjo pasidalinti įspūdžiais prieš pirmas rungtynes, o „BasketNews.lt“ video komanda su Vytautu Mikaičiu priešakyje spėjo į internetą patalpinti vaizdo medžiagą. Ten ir gražioji Sabonio dukra matosi!

2:53. Negaliu nesigrožėti. Po tokių nuotraukų imu galvoti, kad jei tektų visam laikui emigruoti iš Lietuvos, tai turbūt būtų Pietų Amerika. Ačiū visų galų meistrui Vytautui Mikaičiui už įamžintas gražias Venesuelos rinktinės aistruoles.

Jonas Miklovas, BasketNews.lt žurnalistas Karakase
Prieš rungtynes tradiciškai atlikti tik pirmi trys Lietuvos himno stulpeliai. Apie šimtą žaliai-geltonai-raudonų tradiciškai sugieda paskutinį stulpelį patys. Ant suolelio – ne visas rinktinės štabas. Skirtos tik septynios vietos, todėl Šernius, Peletskis ir Gudas turėjo išeiti.

2:0, 1 min. Kamuolys viršuje – Javtokas muša jį ir rungtynės prasideda. Pirma ataka baigiasi Kleizos metimu iš po krepšio. Pirmaujame! Aikštėje Kalnietis, Pocius, Mačiulis, Kleiza ir Javtokas.

7:0, 3 min. Venesuela guldoma ant menčių nuo pirmų minučių. Pociaus tritaškis, Kleizos dar vienas dvitaškis, o visi varžovų metimai skrieja pro šalį. Galiausiai kamuolį praranda ir lietuviai, bet per pirmas dvi minutes demonstruojama kieta gynyba leidžia išlaikyti sausą krepšį. Varžovų lyderis Vasquezas kol kas patikėtas Pociui.

11:2, 4 min. Du prieš du ginantis veikia taip, kai niekada šiemet! Javtokas prieš varžovų gynėją ir lietuvis pučia venesueliečio metimą. Varžovai nesurengia atakos per 24 sekundės. Netrukus lietuviai klysta ir Romero per greitą ataką dėjimu pelno pirmus taškus. Aistruoliai džiūgauja. Netrukus juos greitu dvitaškiu juos pravirkdo Kalnietis, druskos ant žaizdos dar užpila dvitaškį pataikantis Mačiulis. Šeimininkų minutės pertraukėlė.

Totalus dominavimas per pirmas 3:30. Jei ne Kleizos klaida, Venesuela apskritai neturėtų nė taško. Vietos sirgaliai sprogsta iš triukšmo tik tada, kai įvyksta kažkas teigiamo jų komandai. Kai puola lietuviai, niekas nešvilpia, todėl puikiai girdėti lietuviškos skanduotės.

14:4, 5 min. Lietuviai klysta dar kartą, Venesuela vėl tai išnaudoja pelnydama dvitaškį. Netrukus Kleiza pelno septintą tašką – taiklus tritaškis didina atotrūkį iki 10.

16:9, 6 min. Puolimas – nepriekaištingas. Mačiulis pataiko dvitaškį. Tačiau puolime sėkmingiau pradėjo žaisti šeimininkai. Dvi sėkmingos atakos iš eilės ir tūkstančiai vietinių sirgalių ašaras iškeičia į džiaugsmą.

21:9, 7 min. Mačiulis demonstruoja kovingą žaidimą. Atkovotas kamuolys puolime, išprovokuota pražanga ir abu taiklūs baudos metimai. Plius devyni. Kieta gynyba sukuria dar vieną progą ir Kleiza tritaškiu žudo varžovus – 21:9.

21:14, 8 min. Dvi sėkmingos Venesuelos atakos iš eilės priverčia Kemzūrą prašyti pertraukėlės. Lietuvių puolimas atrodo neįtikėtinai geras, tačiau per pastarąją ataką Kleiza atidavė kamuolį varžovams tiesiai į rankas.

23:16, 9 min. Antras dėjimas į lietuvių krepšį – kas sakė, kad Venesuelos aukštaūgiai prasti? Netrukus Valančiūnas atsirevanšuoja dviem metimais nuo baudų linijos.

23:16, 10 min. Kaukėnas prasižengia ir Dulkys žengia į aikštę. Su debiutu oficialiose rungtynėse, Deividai! Netrukus šeimininkai klysta žingsniuodami, lietuviai atsako prarastu kamuoliu.

23:21, po I kėl. Dvitaškis ir tritaškis – svarus lietuvių pranašumas sumenko vos iki 2 taškų.

Lietuva: Kleiza 10, Mačiulis 6, Pocius 3.

Venesuela: Coxas 5, Vasquezas 5, Echenique 4.

Abu taiklūs dvitaškiai ir abu taiklūs tritaškiai – Kleiza per kėlinį surinko 10 taškų. Brazilų krepšinio žurnalistas neslepia susižavėjimo „Raptors“ žaidėju.

Rafaelis Uehara (@rafael_uehara)
Tarptautinėse rungtynėse Linas Kleiza yra nerealus žaidėjas.

25:24, 11 min. Coxo tritaškis išveda šeimininkus į priekį. Pirmą kartą. Kolega šnibžda, kad jis Kobe Bryanto pusbrolis, tad taiklumas stebinti neturėtų. Netrukus Kleiza dviem taikliomis baudomis nutraukia šeimininkų spurtą 8:0.

28:26, 12 min. KLEIZA! Dar vienas jo tritaškis. PENKIOLIKA taškų Lietuvos rinktinės lyderio sąskaitoje. Dvitaškiu tuoj pat atsako šeimininkai.

30:28, 13 min. Lietuvių gynyba nepriekaištinga, bet Vasquezas rodo savo klasę. Sudėtingi du taškai lygina rezultatą 28:28. Jasikevičius dvitaškiu išveda lietuvius į priekį.

34:30, 14 min. Javtoko dėjimas nepavyksta, tačiau į Vasquezo dvitaškį Kleiza atsako keturiais taškais. 19 taškų jų sąskaitoje. Tai kas čia NBA žvaigždė?

35:34, 15 min. Šeimininkų dvitaškis – Valančiūno viena taikli bauda – Romero abi taikios baudos. Skirtumas sumažėja iki minimumo. Greitą žaidimo tempą įgavę šeimininkai nebeleidžia lietuviams atitrūkti. Netrukus varžovų žvaigždė Vasquezas prasižengia trečiąkart.

„Venesuela prieš Kleizą“, – sako šalia sėdintis vietinis žurnalistas. Kažkiek teisybės yra. Kleiza įpusėjus antram kėliniui turi 19 iš lietuvių 35 taškų.

38:34, 17 min. Lietuvių gynyba dvi atakas iš eilės – pavyzdinė: perimtas kamuolys ir išprovokuota pražanga puolant. Pocius ir Jasikevičius padidina atotrūkį iki keturių taškų. Lietuvių lyderis Kleiza sėda ant suolo, aikštėje pasirodo Songaila. Jis keičia Valančiūną, žaisime žemu penketu su Songaila ir Jankūnu priekyje.

40:34, 18 min. Pociaus reidas po krepšiu – dvitaškis su pražanga. Tikslus ir agresyvus Pociaus žaidimas, tačiau gynėjas nepataiko nuo baudų linijos.

42:36, 19 min. Sėkmingai kovoja net Songaila. Laimėtas kova po varžovų krepšiu, atkovotas kamuolys puolant ir dvitaškis. Lengvu dvitaškiu atsako Graterolis.

45:36, 20 min. Jankūno tritaškis! Abu žemo penketo puolėjai pelno taškus per dvi atakas iš eilės ir lietuviams apsigynus Kemzūra prašo pertraukėlės. Lieka 42 sekundės iki pertraukos.

49:36, po II kėl. Dar kartą Songaila atkovoja kamuolį puldamas ir du taškai, netrukus Jankūnas blokuoja metimą ir du Jasikevičiaus taškai per greitą puolimą. Žemas penketas neabejotinai pasiteisino, Kemzūra vertas plojimų už tokį sprendimą.

Lietuva: Kleiza 19, Pocius 6, Jasikevičius 6 (4 rez. perd.), Mačiulis 6 (4 rez. perd.), Jankūnas 5.

Venesuela: Coxas 12, Vasquezas 9, Romero 4, Echenique 4.

Vakar Venesuelos treneris Ericas Musselmanas ir lyderis Greivis Vasquezas gyrėsi, kad yra paruošę išsamią lietuvių žaidimo analizę. Nežinau, kokį žaidimą jie analizavo, bet akivaizdu, kad nelabai sekėsi. Per pirmus du kėlinius lietuvių pozicinis puolimas buvo lyg iš natų – deriniai išpildomi iki pabaigos ir be didesnių problemų. Jeigu ne pirmo kėlinio pabaigos gynyba, skirtumas būtų dar didesnis.

Kol valgau naktipiečius, brazilų žurnalistas analizuoja rungtynes.

28 lietuvių taškai per antrą kėlinį, 13 taškų pranašumas per pertrauką. Skirtingai nei per pirmą kėlinį, lietuvių puolimas išliko galingas net Kleizai atsisėdus ant suolelio.

Gerbiamas kolega Vytautas Mikaitis kaip visada operatyvus. Kol treneriai rikiuoja gretas, pasigrožėkite nuotraukomis iš pirmosios rungtynių pusės.

51:41, 22 min. Lietuvių sąskaitą antroje mačo pusėje atidaro... Kleiza. Skirtumas šoka iki 15 taškų. Tačiau šeimininkai pelno penkis taškus iš eilės ir vėl 10.

57:41, 23 min. Kalniečio ir Mačiulio dvitaškiai didina lietuvių pranašumą. Po netaikaus varžovų metimo – greita ataka, pasibaigusi dar vienu Kalniečio dvitaškiu. Krepšinio šalis diktuoja sąlygas! Tie, kurie atsilikinėja, prašo minutės pertraukėlės.

57:44, 24 min. Kalnietis reidu sulaužo gynybą, bet jo metimas iš po krepšio netikslus. Lietuviai puola aštriai ir dažniausiai taiklūs metimai leidžia kontroliuoti rungtynes. Šeimininkai taškus renka baudos metimais – trys taiklūs iš keturių.

58:47, 25 min. Venesuela demonstruoja tai, ką reiškia greitas žaidimas. Po vienos taiklios Javtoko baudos uraganą primenanti ataka ir Echenique dėjimas į krepšį. Kaukėnas laisvas iš krašto, bet netaiklus, o Echenique vėl greitas, Valančiūnui lieka tik prasižengti. Viena taikli bauda.

63:53, 26 min. Torresas – trys taškai. Aistruoliai Karakase šoka iš savo vietų. Mačiulis – trys taškai. Aistruoliai Karakase sėda ant suolelio. Netrukus Jasikevičiaus dvitaškis, į kurį dar vienu tolimu metimu atsako Vasquezas. 10 taškų.

Lietuvių paprašyta pertraukėlė, bet dėmesį patraukė ankstesnė minutės pertraukėlė.

Aleksandras Svabas (@sashikas)
Svarstau, kas surašyta ant Venesuelos trenerio informacijos lapelio, nes jam reikia beveik visos pertraukėlės skaityti informaciją ir tuomet nelieka laiko jokiems aiškinimams.

67:58, 27 min. Lietuvių priekinė linija renka taškus: Valančiūno ir Jankūno metimai iš po krepšio. Greitas Venesuelos žaidimas leidžia jiems išlikti rungtynėse: iš pradžių du taiklūs baudos metimai, po to tritaškis be jokios organizacijos puolant.

70:58, 28 min. Javtokas stabdomas pražangomis ir pataiko abu metimus. Kapitono šaltas kraujas. Varžovai žingsniuoja, o puldamas kamuolį atkovojęs Jankūnas stabdomas pražanga. Viena taikli bauda ir plius 12.

75:61, 29 min. Pociaus dėjimas – lietuviai priekyje 14 taškų. Dar viena pavyzdinė ataka. Bet netrukus nesusipratimas kitoje aikštės pusėje ir Vasquezas šauna iš toli. Tuo pačiu atsako Kalnietis, demonstruojantis pasitikėjimą savimi. Lietuviai neleidžia priartėti.

78:61, 30 min. Kaukėno tritaškis. Antras taiklus tolimas metimas iš eilės ir rekordinė persvara – 17 taškų. Linkėjimai tiems, kam dėl prasto oro dingusi elektra neleidžia stebėti šių rungtynių. Šitaip žaidžiančios Lietuvos rinktinės šiemet dar nematėme.

80:64, po III kėl. Venesuelos puolimas įprastas – mažai perdavimų, trumpa ataka ir metimas. Vasquezas tokiu būdu pataiko tritaškį, bet paskutinėmis sekundėmis Kalnietis pataiko dvitaškį.

Lietuva: Kleiza 19, Kalnietis 11, Mačiulis 11, Pocius 8, Jankūnas 8, Jasikevičius 8.

Venesuela: Vasquezas 24, Coxas 12, Echenique 11.

23-26-31. Lietuvių taškai kas kėlinį. Tiesa, per trečią kėlinį ir praleisti 28 taškai. Gynyba dar šlubuoja, bet puolimui šiandien negali būti jokių priekaištų.

84:64, 31 min. Greita lietuvių ataka ir kėlinį vėl rezultatyviai pradeda Kleiza. Tuoj pat Pocius prideda du baudos metimus. Skirtumas pasiekia 20 taškų.

84:71, 33 min. Torreso tritaškis, Javtoko pražanga puolant, dar du Torreso taškai. Jasikevičius netaiklus iš toli ir Torresas per greitą ataką pelno dvitaškį su pražanga. Veteranas kelia Venesuelą iš duobės ir Kemzūra prašo pertraukėlės.

86:72, 34 min. Torresas 8 – Lietuva 0. Veteranas pataiko baudą ir rekordinis lietuvių pranašumas pjaunamas nuo 20 iki 12. Varžovų spurtą nutraukia Kleiza, pataikantis dvitaškį per greitą ataką. Venesuela nepataiko dviejų tritaškių iš eilės, o Vasquezas tuoj prasižengia ketvirtą kartą. 24 taškai jo sąskaitoje, bet dabar vieta – ant suolelio.

88:72, 35 min. Songaila pasirodo aikštėje, sėkmingai apsigina ir išprovokuoja pražangą. Du taiklūs metimai ir 6 jo taškai per vos 4 žaidimo minutes.

91:73, 36 min. Lietuviai vėl žaidžia žemu penketu su Songaila ir Kleiza priekyje. Kleiza nepajėgia sustabdyti varžovo ir prasižengia, Echenique pataiko vieną baudą. Tačiau tuoj pat „Raptors“ lietuvis šauna iš toli – plius 18.

91:75, 37 min. Šeimininkai taškus renka nuo baudų linijos. Graterolis iš pradžių pataiko vieną metimą, vėliau realizuoja dar vieną. Prastas taiklumas nuo baudų linijos pergalės jiems tikrai neatneš.

94:77, 38 min. Kaukėnas nepataiko iš po krepšio, bet greita Vasquezo ataka pasibaigia tuo pačiu. Venesuelos lyderis prašo pražangos, bet teisėjai pastarosiomis minutėmis leidžia ypatingai kietą kovą. Jasikevičius rodo nervus – atakuoja krepšį įsiveržęs į baudos aikštelę, pataiko dvitaškį ir išprovokuoja pražanga. Taiklumas metimas – plius 17.

Okey bičiuliai, su pirmąja pergale! Kol fanai Karakase skanduoja „Šimtą, šimtą“, mes lekiame užsiimti vietų „mix“ zonoje ir kalbinti krepšininkų po pirmųjų rungtynių. Kai ryte pabusite, rasite komentarus.

98:78, 39 min. Kalnietis dar kartą reidu link krepšio pelno dvitaškį po pražangos, netrukus Pocius per greitą ataką dvitaškiu priartina lietuvius prie šimto.

100:78, 40 min. Šimtas? Šimtas! Įspūdingas rezultatyvumas jau per pirmas atrankos rungtynes. Songaila tikslus nuo baudų linijos ir didina atotrūkį iki 22 taškų.

PERGALĖ. 100:82. Prieš finalo sireną Venesuela pikta – Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės, varžovai tai traktuoja kaip pažeminimą. Bet pykti šeimininkai neturėtų – pralaimėję tokiu skirtumu jie rytoj palaikys lietuvius ir mels jų pergalės. Lietuvos pralaimėjimas Nigerijai nedideliu skirtumu pašalintų Venesuelą iš atrankos turnyro jau po grupės varžybų.

Lietuva: Kleiza 28, Kalnietis 13 (8 rez. perd.), Pocius 12, Mačiulis 11 (8 atk. kam.), Jasikevičius 11 (7 rez. perd.), Songaila 8 (9 minutės).

Venesuela: Vasquezas 24 (7 rez. perd.), Coxas 14, Torresas 14, Echenique 12.

Musselmanas paliko aikštę nepaspaudęs Kemzūrai rankos.

Šios nakties transliaciją baigiame aukšta nata iš amerikiečio žurnalisto lūpų. Ačiū, kad buvote, susitiksime ateinančią naktį.

Jei Lietuva šitaip žais, ji Londone lips ant nugalėtojų pakylos. Neįtikėtinas visų žaidėjų pasirodymas. Šeimininkų gretose puikiai žaidė Vasquezas.