3:56 3 1-1 0-1 1-1 1 0 1 0 0 6
24:16 20 5-7 2-6 4-4 3 2 1 1 0 19
99 25-46 10-33 19-31 35 13 17 9 2 107
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

15.36 val. Prieš rungtynes su lietuviais amerikiečiai arenoje stebėjo mačą tarp Rusijos ir Ispanijos. Fotogalerijoje rasite, kokia technika apsikarstę krepšininkai stebėjo rungtynes.

16.05 val. Dar viena fotogalerija belaukiant rungtynių – lietuviai prieš rungtynes su amerikiečiais susitiko su senais pažįstamais.

16.17 val. Lažybų bendrovės lietuviams nežada nieko gero. Amerikiečiams prognozuojama net 35 taškų pergalė. Reikia ruoštis blogiausiam?

Mačo eiga:

Lietuvių starto penkete – naujiena. Mantą Kalnietį pakeitė Šarūnas Jasikevičius. Greta jo – Martynas Pocius, Renaldas Seibutis, Linas Kleiza ir Jonas valančiūnas.

2:2, 1 min. Kleiza pelno greitus taškus, tačiau tuo pačiu netrukus atsako Paulas.

4:4, 2 min. Jamesas pataiko dvitaškį nuo lentos, tačiau kitoje atakoje Valančiūnas pelno du taškus su pražanga. Bauda skrieja pro šalį.

4:12, 2 min. Seibutis prasižengia prieš tritaškį metantį Bryantą ir šis sumeta baudas. Tada tolimą metimą smeigia Durantas.

9:12, 3 min. Kleizos dvitaškis ir Seibučio tritaškis mažina atsilikimą iki trijų taškų.

13:18, 5 min. Anthony ir Duranto tritaškiai paverčia niekais lietuvių spurtą, tačiau keturi iš eilės Kleizos taškai išlaiko lietuvius per kovinį atstumą.

18:20, 6 min. Kleiza pelno vienuoliktą tašką, Songaila pataiko iš vidutinio nuotolio ir skirtumas mažėja iki vieno metimo.

20:26, 8 min. Klaida išsimetant kamuolį iš užribio padeda amerikiečiams padidinti skirtumą iki 6 taškų, tačiau Jasikevičiaus tolimas dvitaškis tuoj pat mažina atsilikimą. Visgi Love'as išnaudoja ūgio pranašumą prieš Kalnietį ir skirtumas vėl – 6 taškai.

25:30, 10 min. Lietuviai taškus renka baudomis. Iš pradžių abi sumetė Kaukėnas, po to Songaila įmetė vieną.

25:33, 10 min. Kėlinį Anthony pabaigia tritaškiu per rankas.

Javier Gancedo ‏@ganchetto

Ar Kleiza NBA lygoje nėra šiek tiek nuvertintas? Sakyčiau, taip. Šis žaidėjas tiesiog sutvertas žaisti JAV, o ne Europoje.

27:39, 12 min. Kas nutikę Kaukėnui? Puolime tuščias, gynyboje nespėja paskui nieką. Po jo pražangos Hardenas pelno du taškus, prideda baudą ir skirtumas auga iki  12 taškų.

32:39, 13 min. Jankūnas pelno du taškus su pražanga. Netrukus prideda dar du po gražaus Pociaus perdavimo.

35:43, 14 min. Jasaitis tritaškiu mažina atsilikimą iki 6 taškų, tačiau Bryantas netrukus pataiko sudėtingą dvitaškį.

37:45, 15 min. Songaila pataiko iš vidutinio nuotolio, tačiau kitoje atakoje lietuviai praleidžia Jamesą, kuris pelno taškus iš po krepšio.

42:47, 17 min. Pocius pataiko iš toli ir neleidžia amerikiečiams laisvai kvėpuoti.

42:51, 17 min. Williamsas sumeta baudas, Anthony greitą ataką pabaigia dėjimu ir, stringant puolimui, lietuviai prašo minutės pertraukėlės.

46:53, 18 min. Kavaliauskas pelno taškus iš po krepšio, Pocius prasiveržia po krepšiu ir pelno taškus, tačiau amerikiečių puolimas toliau yra sunkiai sulaikomas.

50:55, 20 min. Kavaliauskas pelno dar du taškus, greitas Westbrooko reidas po krepšiu atstato pusiausvyrą, tačiau lietuviai atsako dar dviem taškais – iš po krepšio pataiko Jasaitis.

Marco De Benedetto ‏@mDeBenedetto

Treneris K ima minutės pertraukėlę. Geras darbas, Lietuva, geras darbas.

51:55, 20 min. Viena taikli Kleizos bauda mažina skirtumą iki 4, o Love'as tada prameta abi baudas. Visgi Jasikevičius klysta ir mūsiškiai neišnaudoja progos dar labiau priartėti. Kėlinys baigiasi netaikliu Williamso metimu.

Po dviejų kėlinių lietuviams Kleiza yra pelnęs 16 taškų, Songaila – 7. Lietuviams taškus pelnė 10 iš 11 aikštėje buvusių žaidėjų (nepasižymėjo tik Kalnietis). Jonas Mačiulis vienintelis nerungtyniavo.

Lietuviai krepšį atakuoja net 56 proc. taiklumu.

Amerikiečiams Carmelo Anthony pelnė 24 taškus.

Adrian Wojnarowski ‏@WojYahooNBA

JAV prametė 13 tritaškių iš 19, o baudas meta vos 56 proc. taiklumu. Be to, lietuviai neprašo autografų.

Kurt Helin ‏@basketballtalk

Tai geriausios lietuvių rungtynės olimpiadoje kiek aš mačiau. Jie tikrai pagerino derinių išpildymą puolime, o gynyboje susispaudžia po krepšiu.

Deividas Dulkys ‏@DD_Lt

Puiki pirma rungtynių pusė! Reikia išlikti susikoncentravusiems ir tęsti rungtynes su tokia pat energija. Kaip besibaigs, taip. Didžiuojuosi būdamas lietuvis!

56:55, 21 min. Valančiūnas pelno taškus iš po krepšio ir komandas skiria vos metimas. Jasikevičius tada smeigia tritaškį ir lietuviai pirmauja!

Raimondas ‏@Raimondas

Einaaaaa! Po šių varžybų #USA žaidėjai prašys #LTU autografų.

56:62, 22 min. Džiaugsmas – neilgam. Amerikiečiai naudojasi mūsiškių klaidomis ir per mažiau nei minutę pelno 7 taškus iš eilės.

61:63, 24 min. Pocius pataiko sudėtingą dvitaškį, Jasikevičius prideda tritaškį ir lietuviai vėl kvėpuoja varžovams į nugarą.

61:66, 25 min. Amerikiečiai taškus renka baudų metimais.

67:67 27 min. Kavaliauskas pataiko sudėtingą metimą, Seibutis prideda du taškus, o amerikiečiai toliau stringa puolime. Jankūnas tada deda iš viršaus ir lygu!

69:69, 28 min. Dvi LeBrono baudos išveda amerikiečius į priekį, bet tada Seibutis išprovokuoja pražangą mesdamas dvitaškį ir realizuoja baudas.

InsideHoops.com ‏@InsideHoops

Kai amerikietis veržiasi po krepšiu, likę 4 žaidėjai tiesiog stovi ir net negalvoja apie judėjimą/kirtimą po krepšiu.

69:72, 29 min. Westbrookas pelno du taškus su pražanga, o lietuviai dukart iš eilės puolime klysta taip, lyg žaistų be galvos. Iš pradžių Jasikevičius atiduoda kamuolį į rankas Durantui, o po to Kalnietis šveičia kamuolį į užribį.

Rafael Uehara ‏@rafael_uehara

20 klaidų ir vos 18 taškų nuo tritaškio linijos, tačiau lietuviai vis tiek laikosi per mažą atstumą.

72:78, 30 min. Amerikiečiai trečią kėlinį pabaigia keturiais taškais iš eilės, tačiau komandas skiria vos 6 taškai.

Po trijų kėlinių Kleiza pelnęs 16 taškų, Pocius – 9.

75:80, 32 min. Anthony kėlinį pradeda dvitaškiu, tačiau Pocius atsako dviem taškais su pražanga.

79:80, 33 min. Kleiza prasiveržia po krepšiu – du taškai. Pocius veržiasi po krepšiu – dar du taškai. Amerikiečiai šiandien įkandami!

82:80, 34 min. Ir mes pirmaujame! Po Kleizos tritaškio likus žaisti 6:58.

84:82, 35 min. Jankūnas vėl išveda lietuvius į priekį.

84:85, 35 min. Paulas tritaškiu grąžina persvarą amerikiečiams.

84:87, 36 min. Jasikevičius su kamuoliu praktiškai išbėga į užribį, išmeta kamuolį bet kur link aikštės ir amerikiečiai greitoje atakoje didina pranašumą iki 3 taškų.

86:92, 37 min. Songailos dvitaškis mažina atsilikimą iki taško, bet penki iš eilės Jameso taškai atstato didesnį amerikiečių pranašumą.

88:97, 38 min. LeBronas perima iniciatyvą į savo rankas. Po jo dvitaškio skirtumas tampa didžiausias rungtynėse ir Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.

90:99, 39 min. Kleizos dvitaškis mažina skirtumą, tačiau amerikiečiai atsikovoja kamuolį puolime ir pelno taškus.

92:99, 40 min. Kleiza pelno dvidešimt penktąjį tašką.

94:99, 40 min. Kalnietis rungtynes pabaigia pelnydamas taškus iš po krepšio.