2013-03-28 18:00 / Prienų krepšinio sporto centras, Birutės g. 7, Prienai
  • Rungtynių eiga
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

17:36. Abiejų ekipų krepšininkai apšilinėja prieš rungtynes, į areną renkasi žiūrovai, kurie viešojoje erdvėje dalijasi nuotraukomis.

17:48. Iki dvikovos pradžios likus kiek daugiau nei 10 minučių primename, kad tuo pačiu metu kaip ir dvikova Prienuose prasidės susitikimas Mažeikiuose. Ten lemiamose rungtynėse dėl bilieto į Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertą kausis „Mažeikiai“ ir Vilniaus „Statyba“.

17:57. Prieš rungtynes „Prienų“ komanda pristatyta primenant, jog šį sezoną Prienuose ji nepralaimėjo nė karto. Kelyje LKF taurės finalo link abi ekipos laimėjo visas ketverias žaistas rungtynes.

17:59. LKL pirmenybėse šį sezoną „Prienai“ ir „Pieno žvaigždės“ žaidė dukart. Spalį Prienuose šeimininkai laimėjo 100:79, sausį Pasvalyje stipresni buvo šeimininkai – 82:77.

0:2, 1 min. Biggsas pelno pirmus taškus.

2:2, 2 min. Pirmus „Prienų“ taškus galingu dėjimu sėkmingai sužaidus du prieš du pelno Valeika.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Prienuose
Beveik 2000 žiūrovų talpinanti Prienų arena sulaukė daugiausiai žiūrovų šį sezoną, tačiau aklinai ji nėra užpildyta. O triukšmu vietiniams sirgaliams stengiasi nenusileisti ir maždaug 30 „Pieno žvaigždės“ atlydėjusių pasvališkių.

5:4, 4 min. Milaknio prasiveržimas, taiklus dvitaškis, ir „Prienai“ pirmą kartą priekyje.

5:6, 5 min. Tik šį mėnesį į Pasvalio ekipą atvykęs Samas Muldrowas galingai gina savo ekipos krepšį. Per vieną ataką amerikietis blokavo du Vene metimus. Skelbiama minutės pertraukėlė.

5:8, 6 min. Gatesas atkovoja kamuolį puldamas ir dvitaškiu tolina „Pieno žvaigždes“.

8:10, 7 min. Maceinos dvitaškis per greitą ataką padidino svečių persvarą iki 10:5, bet Milaknis dvitaškiu su pražanga mažina atsilikimą.

11:12, 8 min. „Prienų“ lyderis Orelikas pirmus taškus pelno taikliu tritaškiu, mažinančiu atsilikimą iki minimumo.

13:12, 8 min. Orelikas pataiko ir du baudos metimus. Jo sąskaitoje – 5 taškai, tai dviem daugiau nei per visas rungtynes Pasvalyje.

15:18, 9 min. Sinicos tritaškis vėl leidžia svečiams įgyti pranašumą.

18:18, po I kėl. Labucko tritaškis lygina rezultatą, Vene turėjo galimybę išvesti šeimininkus į priekį, bet jo tritaškis aidint finalinei ketvirčio sirenai skriejo pro šalį.

Vienintelis tikras „Prienų“ įžaidėjas Paulius Ivanauskas nė nesibaigus pirmam kėliniui turi tris pražangas. Šeimininkų puolimas mačo pradžioje ir taip stringa, tačiau žaisti be tikro aikštės generolo Šeškaus auklėtiniai šį sezoną jau įpratę.

„Prienai“: Milaknis ir Orelikas po 5, Valeika 4 (4 atk. kam.).
„Pieno žvaigždės“: Gatesas ir Maceina po 4, Sinica 3.

18:21, 11 min. Vasiliausko taiklus tritaškis, „Pieno žvaigždės“ vėl priekyje.

25:29, 15 min. Svečiai sėkmingai baigia vieną ataką po kitos, o „Pieno žvaigždės“ priekyje bendru 6 taškų pranašumu.

27:29, 15 min. Po tikslių atakų gausos Labuckas po minutės pertraukėlės artina „Prienus“ iki 2 taškų.

31:32, 16 min. Sinicos tritaškis buvo atitolinęs svečius, bet Vene dvitaškiu mažina atsilikimą iki minimumo.

33:34, 18 min. Skirtumas nuolat svyruoja tarp vieno ir trijų taškų. Prienuose skelbiama minutės pertraukėlė.

33:36, 20 min. Biggso du taiklūs baudos metimai vėl didina pranašumą iki trijų taškų. Iki dvikovos lieka 16 sekundžių, minutės pertraukėlė.

33:36, po II kėl. Įpusėjus dvikovai pirmauja Pasvalio ekipa, o sužaidus šešis iš aštuonių finalo serijos kėlinių „Pieno žvaigždės“ turi 5 taškų pranašumą.

„Prienai“: Orelikas 8, Labuckas 7, Milaknis 5.
„Pieno žvaigždės“: Vasiliauskas ir Biggas po 8, Maceina ir Sinica po 6.

Kol Prienuose abiejų ekipų žaidėjai klauso trenerių nurodymų, siūlome prisiminti praėjusių metų LKF taurės finalo dvikovą tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Pieno žvaigždžių“.

Pagrindinis „Prienų“ ginklas – tritaškiai – kol kas neveikia. Šeimininkai pataikė vos 3 tolimus metimus iš 13 ir po dviejų kėlinių yra pelnę vos 33 taškus. Pasvaliečiai laimi kovą dėl kamuolių (21-16) ir pirmauja nepaisant to, kad dažniau klysta (12-7).

36:36, 21 min. Antrą dvikovos pusę Kadžiulis pradeda rezultatą lyginančiu tritaškiu.

39:38, 22 min. Kadžiulis pataiko neįtikėtinai sudėtingą tritaškį, kuris išveda šeimininkus į priekį.

42:38, 22 min. Tritaškį smeigia ir Milaknis. Rekordinis prieniškių pranašumas.

44:38, 23 min. Valeika be vargo įveikia Hughesą, deda į krepšį ir tolina „Prienų“ ekipą. Lukošius prašo minutės pertraukėlės. „Prienai“ bendru dviejų mačų rezultatu pirmauja 4 taškais.

Prikarksėjau apie „Prienų“ tritaškius. Trečio kėlinio pradžioje šeimininkų puolimas – uragananis. Trys taiklūs tritaškiai iš eilės ir Artūro Valeikos dėjimas padeda Šeškaus auklėtiniams įgyti didžiausią persvarą rungtynėse.

47:40, 25 min. Po minutės pertraukėlės šeimininkų puolimas kiek aprimo, bet „Prienai“ išlaikė pranašumą. Skelbiama reklaminė minutės pertraukėlė, „Prienai“ skaičiuojant abu mačus pirmauja 5 taškais.

52:42, 27 min. Kadžiulio tritaškis pirmą kartą tolina šeimininkus dviženkliu pranašumu.

55:44, 29 min. Kadžiulis dar vienu tritaškiu žudo svečius. Pranašumas pasiekė rekordines aukštumas.

57:44, 29 min. Kamuolys perduodamas Urbučiui po krepšiu, šio dvitaškis dar labiau tolina „Prienus“. Šeimininkai finalo serijoje pirmauja 11 taškų. Minutės pertraukėlė.

„Prienų“ persvara auga taip pat greitai, kaip gęsta „Pieno žvaigždžių“ entuziasmas. Pirmoje mačo dalyje stabdę varžovų puolimą kibia gynyba, po ilgosios pertraukos svečiai gynyboje sulėtėjo žingsniu.

59:46, po III kėl. Labucko dvitaškis atstato 13 taškų šeimininkų pranašumą. Likus 10 minučių iki finalo pabaigos „Prienai“ yra kur kas arčiau nugalėtojų taurės.

„Prienai“: Kadžiulis 12, Milaknis 10, Labuckas ir Orelikas po 9.
„Pieno žvaigždės“: Biggsas 12, Vasiliauskas 8, Gatesas, Sinica ir Maceina po 6.

60:50, 32 min. Hugheso dvitaškis mažina atsilikimą iki 10 taškų.

66:50, 33 min. Labucko tritaškis ir Oreliko dvitaškis, panašu, laidoja Pasvalio ekipą.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti septynias su puse minutes Mindaugas Lukošius išnaudoja savo paskutinę minutės pertraukėlę. Pasvalio situacija – dabar arba niekada. -16 Prienuose ir -14 bendroje serijoje Pasvalio komandai yra panaikinama, tačiau „Prienai“ antroje mačo dalyje savo žaidimą ir nepanašu, kad galėtų viską išbarstyti.

66:51, 34 min. „Prienai“ kurį laiką nesugeba pelnyti taškų, tačiau to nepadaro ir svečiai. „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai prameta net nuo baudų linijos.

70:51, 35 min. Urbučio dėjimas į krepšį kala vinį į Pasvalio ekipos karstą.

75:55, 38 min. Oreliko tritaškis ir... euforija Prienuose.

Viename Prienų arenos kampe kabo 2009 metų nuotrauka, kurioje „Prienai“ įamžinti laimėję NKL taurę. Jau greitai kitą arenos kampą turėtų papildyti nauja nuotrauka su 2013 metų LKF taurės trofėjumi – neabejotinai didžiausiu „Prienų“ laimėjimu per šio klubo istorija.

81:60. Šventė Prienuose. Šio miesto komanda iškovoja reikšmingiausią trofėjų klubo istorijoje.