67 18-37 5-12 16-25 44 12 1 17 2 53
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Mindaugas Voldemaras

Breaking news iš Slovėnijos: apsauga uždraudė įsinešti vėliavą-vytį

0:0, 1 min.: Lietuvių starto penketą sudaro Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis ir Linas Kleiza.

Stephen Brotherston

Lietuva turėtų iškovoti lengvą pergalę. Latvija neturi aukštų žmonių, kovojančių po krepšiu, ir jei lietuviai nemėtys bereikalingų tritaškių, o žais baudos aikštelėje, neturės problemų.

2:2, 2 min.: Puikų perdavimą gavęs Linas Kleiza atidaro lietuvių taškų sąskaitą.

4:4, 3 min.: Mantas Kalnietis taip pat prideda du taškus, tačiau kitoje atakoje latviai atsako tuo pačiu.

Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Jesenicėse

Vakar nė minutės nežaidęs Mindaugas Kuzminskas šiandien įsiveržė į Lietuvos rinktinės startinį penketą. Proga užsirekomenduoti ir per kitas rungtynes neatsidurti atsarginių žaidėjų suolelio gale.

6:8, 4 min.: Jonas Valančiūnas „įlipa į medį“, bet sugeba išprovokuoti pražangą ir sumesti abi baudas. Latviai netrukus pelno keturis taškus be atsako.

8:8, 5 min.: Mindaugas Kuzminskas ne tik atkovoja kamuolį puolime po netaiklaus Lino Kleizos metimo, bet jau pirmame kėlinyje surenka daugiau taškų nei mače su serbais (1).

12:11, 7 min.: Janis Blūmas pataiko pirmąjį rungtynių tritaškį, tačiau netrukus Jonas Valančiūnas pelno keturis taškus iš eilės ir persveria rezultatą lietuvių naudai.

12:13, 8 min.: Renaldas Seibutis yra priverstas aikštelę palikti ne savo noru. Varžovui prakirtus antakį, gynėjas patenka į medikų rankas.

12:16, 9 min.: Darjušas Lavrinovičius puolime užsidirba pražangą, o latviai tai išnaudojo maksimaliai – smeigia tolimą bombą.

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Jesenicėse

Lietuvos krepšininkai kol kas sėkmingai išnaudoja savo aukštaūgius. Baudos aikštelėje lietuviai surinko 10 iš 12 pelnytų taškų. Tuo tarpu antakį prasikirtusį Seibutį rinktinės medikai palydi į komandos drabužinę.

18:17, 10 min.: Ketvirtadienį mače su makedonais lietuviai pataikė vos du tritaškius. Tuo tarpu šiandien mūsiškiai dar nesibaigus pirmajam ketvirčiui yra surinkę tiek pat taškų iš tolimų distancijų.

22:17, 10 min.: Jono Valančiūno ir Tomo Delininkaičio duetas leidžia Lietuvos rinktinei po pirmojo kėlinio džiaugtis 5 taškų pranašumu.

Latvija: Janis Blūmas 5, Rolandas Freimanis 3.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 8, Tomas Delininkaitis 5, Jonas Mačiulis 3, Linas Kleiza 2, Mantas Kalnietis 2, Mindaugas Kuzminskas 2.

22:17, 11 min.: Renaldas Seibutis, kuriam pirmajame kėlinyje po kontakto su latviu buvo prakirstas antakis, išvestas į medicinos kambarį. Tai reiškia, kad antakį greičiausiai teks siūti.

22:21, 12 min.: Lietuvos rinktinė sau dvigubai susikomplikuoja padėtį – iš pradžių Rihardas Kuksikas pataiko tritaškį, o po kelių akimirkų Tomas Delininkaitis užsidirba ir nesportinę pražangą.

24:21, 13 min.: Latvijos rinktinės trečią ataką iš eilės prasižengia puolime.

26:21, 14 min.: Neįtikėtina! Latviai ketvirtą kartą iš eilės užsidirba pražangą puolime, o pastarąsias dvi išprovokavo Donatas Motiejūnas, kuris jau pelno keturis taškus be atsako.

Gudrus Donato Motiejūno ėjimas. Gavęs po krepšiu kamuolį puolėjas suprato, kad savo varžovo baudos aikštelėje iš karto neįveiks, tad atliko perdavimą Delininkaičiui ir iš naujo užsiėmė patogesnę padėtį. Po antro gynėjo perdavimo Motiejūnas pelnė du taškus. Negana to, jis išprovokavo dvi latvių pražangas puolant paeiliui.

Simonas Baranauskas ‏‪@LithuaniaBasket‬

Seniai tai sakiau – duokite Motiejūnui kamuolį baudos aikštelėje, jis ten žaidžia efektyviai. Pagaliau kažkas mane išgirdo

31:21, 15 min.: Donatas Motiejūnas toliau dominuoja antrame kėlinyje, o jam į pagalbą ateina Jonas Mačiulis, kurio tritaškis priverčia Ainarą Bagatskį prašyti minutės pertraukėlės.

Seibučio antakis jau sudygsniuotas, o gynėjas sėdi ant komandos atsarginių žaidėjų suolelio. Tuo tarpu Mačiulis smeigia tritaškį. Pasižiūrėję vakarykštes mūsiškių rungtynes su makedonais latviai to tikrai negalėjo tikėtis.

31:25, 16 min.: Po minutės pertraukėlės grįžę latviai iš karto mažina deficitą iki 6 taškų.

36:25, 17 min.: Visus latvių bandymus priartėti braukia Linos Kleizos penki taškus iš eilės.

38:27, 18 min.: 27-ąjį gimtadienį švenčiantis Mantas Kalnietis galingu reidu rezultatyviai užbaigia ataką, bet netrukus lietuvių krepšį dėjimu sudrebinę latviai priverčia minutės pertraukėlės paprašyti ir Joną Kazlauską.

38:31, 20 min.: Lietuviai ne tik praleidžia keturis taškus iš eilės, bet dar ir išsimetant kamuolį iš savo aikštės pusės praranda kamuolį.

Latvija: Janis Blūmas 8, Janis Strelniekas 5, Kristapas Janičenokas 4.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 9, Linas Kleiza 7, Donatas Motiejūnas 6, Jonas Mačiulis 6, Tomas Delininkaitis 5, Mantas Kalnietis 4, Mindaugas Kuzminskas 2.

Šiek tiek statistikos. Lietuviai daugiau nei pusę savo taškų pelnė baudos aikštelėje ir pagal šį rodiklį varžovus tiesiog triuškina 22:2. Mūsiškiai daugiau nei užtikrintai laimi kovą ir dėl atšokusių kamuolių – 23:13. Latviai bando atsigriebti mesdami tritaškius, kurių išmetė net 18, tačiau pataikė vos 4. Beje, mūsų kaimynai per pirmąją mačo dalį metė vos 11 dvitaškių.

41:31, 21 min.: Antrąją mačo pusę rezultatyvia ataka pradeda Mantas Kalnietis.

41:34, 22 min.: Lietuviai du kartus iš eilės suklysta ir suteikia puikų šansą atsitiesti latviams.

42:34, 23 min.: Nors varžovai prasižengia prieš kontrataką rengusį Mantą Kalnietį, tačiau teisėjai nesportinės pražangos neduoda, o pats lietuvis pataiko tik vieną baudą iš dviejų.

42:37, 24 min.: Janis Blūmas lietuvius baudžia tritaškiu, o kitoje atakoje latviai tik per plauką neprideda dar dviejų taškų.

44:39, 25 min.: Donatas Motiejūnas bando vėl imtis iniciatyvos, bet varžovai atsako tuo pačiu.

45:41, 25 min.: Nors Kristapas Janičenokas jau nebeturėjo galimybės pelnyti taškų ir buvo visiškai palindęs po krepšiu, tačiau latvis dar sugebėjo išprovokuoti Jono Mačiulio pražangą.

45:43, 26 min.: Kristapas Janičenokas mažina lietuvių pranašumą perpus.

Paulius Cubera, žurnalistas

Ir vėl įsivėlėme į kažkokį sunkų nesąmoningą žaidimą - o taip gerai ėjosi

45:45, 27 min.: Mantas Kalnietis prameta dvi baudas iš eilės. Iš viso lietuviai pataikė vos 8 baudas iš 16 (50 proc.).

48:45, 28 min.: Darjušas Lavrinovičius svarbiu metu nutraukia Lietuvos rinktinės taškų badą.

50:45, 29 min.: Lietuvių baudų metimo statistiką gerina Darjušas Lavrinovičius. Paskutinius mačo penkis taškus pelnė būtent jis, nors iki tol nebuvo surinkęs nė taško.

52:45, 30 min.: Tomas Delininkaitis sugeba atsidurti laisvas po krepšiu bei lengvai pelnyti du taškus, kas priverčia Ainarą Bagatskį prašyti minutės pertraukėlę.

Latvija: Janis Blūmas 11, Kristapas Janičenokas 8, Janis Strelniekas 7, Rihardas Kuksikas 6.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 9, Donatas Motiejūnas 9, Linas Kleiza 7, Mantas Kalnietis 7, Jonas Mačiulis 6, Tomas Delininkaitis 7, Darjušas Lavrinovičius 5, Mindaugas Kuzminskas 2.

52:47, 31 min.: Lemiamas kėlinys prasideda sėkmingiau latviams – Dairis Bertanis pelno du taškus, bet Tomas Delininkaitis primena apie save ir išprovokuoja pražangą ties tritaškio linija.

54:47, 32 min.: Tomui Delininkaičiui nepavykus pataikyti tritaškio, vietoj to, jog grįžtų į gynybą, Jonas Valančiūnas užsidirba pražangą puolime.

Martynas Pocius aikštėje praleido jau daugiau nei 16 minučių, tačiau nė karto net nemetė į krepšį. Vis dėlto, jam esant aikštėje lietuviai pelnė 9 taškais daugiau nei latviai. Tai geriausias +/- rodiklis Lietuvos rinktinėje.

54:50, 33 min.: visų taip išgirta latvių toliašaudė artilerija pradeda veikti svarbiausiu metu. Kristapas Janičenokas pataiko tritaškį ir mažiną deficitą iki 4 taškų.

Rezultatyviausias Latvijos rinktinės krepšininkas Janis Blūmas savo pasirodymą jau baigė. Snaiperis užsidirbo penktą asmeninę pražangą ir mostaguodamas rankomis paliko aikštelę. Jis pelnė 11 taškų ir pataikė 3 tritaškius iš 5.

56:50, 34 min.: Darjušas Lavrinovičius lengvai įveikia varžovų gynybą, kitoje atakoje Mantui Kalniečiui to pačio pakartoti nepavyksta.

56:52, 36 min.: Lietuviai kamuolį praranda tiesiog viduryje aikštės, o kamuolį perėmęs Rihardas Kuksikas dėjimu užbaigia ataką.

61:52, 37 min.: Laisvas kampe atsidūręs Jonas Mačiulis smeigia tritaškį, kuomet jo bendravardis Valančiūnas pataiso netaiklų Manto Kalniečio metimą. Pamatęs, kad lietuviai vėl tolsta, Ainaras Bagatskis prašo minutės pertraukėlės.

Mindaugas ‏‪@RealGOBA‬

Trenerio pasakymas: „apsiginkite!“. Tai gal geriau prieš rungtynes pasakyk „laimėkite“ ir bus viskas.

63:54, 38 min.: Kasparas Beržinis be klaidų sumeta dvi baudas. Visas jo pastangas priartėti braukia Manto Kalniečio dvitaškis.

Lietuvos rinktinės fanai Mantui Kalniečiui traukia „Ilgiausių metų, ilgiausių“

67:56, 40 min.: Jonas Kazlauskas atsargumo dėlei dar paprašė minutės pertraukėlės, tačiau lietuviai net nesiruošia iššvaistyti susikrauto pranašumo ir jau švenčia antrąją pergalę iš eilės.

Latvija: Rihardas Kuksikas 13, Janis Blūmas 11, Kristapas Janičenokas 11, Janis Strelniekas 7.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 11, Donatas Motiejūnas 9, Jonas Mačiulis 9, Tomas Delininkaitis 9, Mantas Kalnietis 9, Darjušas Lavrinovičius 9, Linas Kleiza 7, Mindaugas Kuzminskas 2, Renaldas Seibutis 2.