78 19-33 7-26 19-26 29 13 3 7 2 50
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

0:0, 1 min.: Lietuvių gretose rungtynes starto penkete pradeda Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis.

2:0, 1 min.: Visas rungtynes su Juodkalnijos rinktine praleidęs Martynas Pocius pelno pirmuosius mačo taškus.

5:2, 2 min.: Linas Kleiza į varžovų krepšį siunčią pirmąjį tolimą metimą. Kitoje atakoje varžovai išprovokuoja Jono Valančiūno pražangą.

5:6, 3 min.: Nihadas Djedovičius greitą ataką užbaigia dvitaškiu, o netrukus dar ir prideda dvi baudas bei pirmą kartą persveria rezultatą.

5:6, 4 min.: Bosniai priverčia lietuvius mesti paskutinėmis atakos sekundėmis, tačiau mūsiškiams pavyksta atsikovoti kamuolį puolime.

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Jesenicėse

Valančiūnas per pustrečios minutės prasižengė du kartus, tačiau Kazlauskas kol kas palieka jį aikštėje.

7:8, 5 min.: Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė didina spurtą iki 8:0. Lietuvių taškų badą nutraukia Mantas Kalnietis.

9:11, 6 min.: Savo tritaškių sąskaitą atidaro ir pavojingiausias bosnių snaiperis Mirza Teletovičius. Martynas Pocius į tai atsako aštriu prasiveržimu.

Lietuvos rinktinė paskutinių trijų minučių atkarpą pralaimi 2:11. Kazlauskas meta į kovą Javtoką.

11:14, 7 min.: Martynas Pocius antrą ataką iš eilės užbaigia rezultatyviai, bet netrukus ir savotiškai suklysta – prasižengia prieš varžovą, kuris jau buvo pabėgęs į priekį ir taip praleidžia tris taškus vienos atakos metu.

15:16, 8 min.: Linas Kleiza prideda dvitaškį, o netrukus du taškus iš po krepšio pelno ir Robertas Javtokas.

17:18, 9 min.: Manto Kalniečio metimas leidžia Lietuvai vėl susigrąžinti iniciatyvą, tačiau ne ilgam – Nemanja Gordičiaus kontrataka pasibaigia sėkmingai.

18:18, 10 min.: Lietuviai apsigina nuo trijų varžovų atakų iš eilės, tačiau Jono Kazlausko auklėtiniai tai paverčia vos vienu tašku.

Lietuvos rinktinė: Martynas Pocius 6, Linas Kleiza 5, Mantas Kalnietis 4, Robertas Javtokas 2, Tomas Delininkaitis 1.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė: Nihadas Djedovičius 7, Elmedinas Kikanovičius 4, Mirza Teletovičius 3, Marko Šutalo 2, Nemanja Gordičius 2.

21:18, 11 min.: Neįmeti tu – įmes tau. Bosniams prametus dvi baudas iš eilės, Tomas Delininkaitis smeigia tritaškį į varžovų krepšį.

21:22, 13 min.: Bosniai pelno keturis taškus iš eilės ir vėl įgija minimalų pranašumą.

21:24, 14 min.: Lietuviai nesugeba užpulti per 24 sekundes, o tai kainuoja dar du taškus į savo krepšį.

23:24, 15 min.: Donatas Motiejūnas atidaro savo taškų sąskaitą.

Jonas Miklovas ‏‪@jmiklovas‬

Vienas rungtynes praleidi, kitas pradedi starto penkete. Šiame Europos čempionate taip jau buvo Kuzminskui, Kšištofui ir Pociui.

23:26, 16 min.: Nihadas Djedovičius įsibėgėjęs puolime pelno lengvus taškus, o lietuviai jau sužaidus penkias minutes antrame kėlinyje stoja prie baudų metimo linijos, kadangi varžovai turi penkias komandinis pražangas.

Lietuviai kol kas nesustabdo greito Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės puolimo. Varžovai greitose atakose surinko 8 taškus, mūsiškiai – 2.

27:26, 17 min.: Jonas Mačiulis tik dabar atidaro savo taškų sąskaitą, o kitoje atakoje ore pagavęs kamuolį pasižymi ir Linas Kleiza.

Man gali kas nors paaiškinti, kodėl broliai dar vis nežaidė?

29:26, 18 min.: Lietuvos rinktinė bosniams net neleidžia įmesti kamuolio į baudos aikštelę, o šie išnaudoja atakai skirtą laiką ir atiduoda kamuolį lietuviams, kurie sumeta dvi baudas.

Per minutės pertraukėlę vienas rungtynes filmuojančių operatorių filmavo Lietuvos rinktinės pasitarimą, o jo kolega laikė mikrofoną ir įrašinėjo Kazlausko patarimus. „Žvalgybą“ nutraukė rinktinės masažuotojas Aidas Buzelis, nuvijęs operatorių šalin.

30:27, 19 min.: Kiekviena varžovų pražanga siunčia mūsiškius prie baudų metimo linijos. Šia dovana Martynas Pocius nesugeba visiškai pasinaudoti – pataiko tik vieną baudą iš dviejų.

Lietuvos rinktinę drauge su keturiais šimtais ištikimiausių gerbėjų palaiko ir trys Latvijos nacionalinės komandos marškinėlius vilkintys aistruoliai. Jų komanda pirmajame dienos mače patiesė makedonus ir žengė į kitą etapą.

30:31, 20 min.: Iš pradžių Elmedinas Kikanovičius sumeta du baudų metimus, o netrukus ir, išlaikęs kamuolį iki pat antrojo kėlinio pabaigos, smeigia dvitaškį bei leidžia bosniams į ilgąją pertrauką išeiti turint minimalų pranašumą.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 9 (6 atk. kam.), Martynas Pocius 7, Mantas Kalnietis 4, Tomas Delininkaitis 4, Robertas Javtokas 2, Donatas Motiejūnas 2, Jonas Mačiulis 2.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė: Nihadas Djedovičius 9, Elmedinas Kikanovičius 8, Mirza Teletovičius 5, Andrija Stipanovičius 4, Nemanja Gordičius 3, Marko Šutalo 2.

32:31, 21 min.: Broliai Lavrinovičiai pirmą kartą pasirodė aikštelę, o pirmuosius taškus antroje mačo pusėje pelno Martynas Pocius.

Pirmoje mačo dalyje ant suolo laiką leidę geriausi vakarykščių rungtynių žaidėjai broliai Lavrinovičiai pagaliau kyla nuo suolo.

37:35, 22 min.: Lietuviai trečiąjį kėlinį pradėjo kur kas agresyviau ir visos trys jų atakos kol kas pasibaigė rezultatyviai. Renaldas Seibutis jau pelnė penkis taškus, bet taikliais šūviais atsako ir Mirza Teletovičius.

39:37, 23 min.: Renaldas Seibutis toliau nemažina apsukų – be klaidų realizuoja du baudos metimus. Kitoje atakoje metimu iš vidutinio nuotolio atsako ir Nihadas Djedovičius.

39:40, 24 min.: Nemanja Gordičius išprovokuoja Darjušo Lavrinovičiaus pražanga bei pataiko sudėtingą metimą. Bosniai vėl atsiduria priekyje.

41:40, 25 min.: Veržlusis Martynas Pocius pats prasiskina kelią link krepšio bei rezultatyviai užbaigia ataką.

46:43, 26 min.: Svarstyklės toliau siūbuoja tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Kšištofas Lavrinovičius atidaro savo taškų sąskaitą, o netrukus Mirza Teletovičius ir Mantas Kalnietis apsikeičia tolimais metimais.

Bosniai buvo prametę devynis tritaškius paeiliui, tačiau nesėkmių seriją nutraukė Teletovičius. Jis pataikė antrąjį savo tritaškį per šešis bandymus.

46:47, 27 min.: Mirza Teletovičius suduoda lietuviams stiprų smūgį – smeigia tritaškį su Renaldo Seibučio pražanga, o bosniai vėl persveria rezultatą.

Panašu, kad Teletovičius prisitaikė. Jis smeigia antrąjį savo tritaškį paeiliui ir dar išprovokuoja Seibučio pražangą. Įpusėjus trečiajam kėliniui bosnių lyderis jau yra surinkęs 15 taškų.

46:50, 28 min.: Bosniai pradeda aktyviau gintis. Tuo tarpu lietuviai jiems leidžia net kelis kartus kartoti savo progas. Mirzos Teletovičiaus dėka Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė spurtuoja 7:0.

Bosniai antrą kartą rungtynėse įgyja 4 taškų pranašumą. Paskutinį kartą jie tokią persvarą buvo susikrovę pirmajame kėlinyje.

48:53, 28 min.: Lietuvių taškų badą nutraukia Lino Kleizos baudų metimai, bet Marko Sutalo dar labiau didina bosnių persvarą.

52:55, 30 min.: Jeigu bosniai turi savo lyderį Mirza Teletovičių, tai lietuvių gretose iniciatyvos bando imtis Linas Kleiza ir Martynas Pocius.

Teletovičiaus nesulaiko, nei Kleiza, nei Javtokas. Trečiajame kėlinyje jis jau pelnė net 15 taškų.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 13, Martynas Pocius 13, Renaldas Seibutis 7, Mantas Kalnietis 7, Tomas Delininkaitis 4, Robertas Javtokas 2, Donatas Motiejūnas 2, Jonas Mačiulis 2, Kšištofas Lavrinovičius 2.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė: Mirza Teletovičius 20, Nihadas Djedovičius 14, Elmedinas Kikanovičius 8, Nemanja Gordičius 6, Marko Šutalo 5, Andrija Stipanovičius 4.

52:60, 31 min.: Mirza Teletovičius siunčia lietuvius į nokdauną – jo metimas iš tolimesnės distancijos, nei tritaškio linija, skrodžia tinklelį.

54:60, 32 min.: Mantas Kalnietis prameta tritaškį, tačiau pats atsikovoja kamuolį puolime bei pelno du taškus.

Motiejūnas susistumdo su grubiai jį stabdžiusiu Dedovičiumi. Teisėjai abu krepšininkus perspėja, tačiau bosnis toliau kapoja lietuviui per rankas. Tačiau savo pasiima ir lietuviai – Teletovičius per vieną ataką prasižengia dukart ir jau turi 4 asmenines pražangas.

56:63, 33 min.: Tomas Delininkaitis kiek sumažina atsilikimą baudų metimais, bet jo visą darbą nubraukia dar vienas Mirza Teletovičiaus šūvis.

56:65, 33 min.: Nihadas Djedovičius leidžia bosniams pasiekti tą ribą, kuomet pergalė atneštų kelialapį į kitą etapą.

58:67, 34 min.: Lietuvos rinktinės atakos tampa vis chaotiškesnės, o Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinė ekipos žaidimo tempas vis spartėja.

Teletovičius smeigia jau penktąjį tritaškį per lietuvių rankas. Atrodo, kad vienintelis kelias jį sustabdyti – prasižengti dar prieš bosniui metant iš toli.

58:72, 35 min.: Lietuviai vis klimpsta giliau – jų deficitas pasiekia kritinę ribą. Ją dar labiau padidina neįtikėtiną metimą iš itin toli pataikęs Mirza Teletovičius.

58:72, 36 min.: „Liko paskutinės 5 minutės arba mes važiuojame namo“, – Jonas Kazlauskas taip užbaigia minutės pertraukėlę.

58:75, 37 min.: Nihadas Djedovičius deda tvirta žingsnį kito etapo link.

62:74, 38 min.: Pagaliau! Lietuvos rinktinės taškų badą nutraukia Jonas Mačiulis, o netrukus pražangą išprovokuoja ir Darjušas Lavrinovičius.

Šimtas aktyviausių bosnių gerbėjų jau išsirengę iki pusės ir ima švęsti pergalę. Tačiau dar ne laikas. Darjušas pelno šeštąjį lietuvių tašką iš eilės ir mažina deficitą iki dešimties.

67:74, 39 min.: Lietuvos rinktinė spurtuoja 9:0, o itin svarbų tritaškį smeigia Linas Kleiza, kuris prikelia sirgalių viltis.

67:76, 39 min.: Nihadas Djedovičius realizuoja du baudų metimus ir atstato 9 taškų skirtumą.

70:76, 39 min.: Lino Kleizos ranka sudreba – puolėjas prameta abi baudas, bet kamuolį puolime atkovoja lietuviai puolime, o Linas Kleiza smeigia dar vieną tritaškį.

70:78, 40 min.: Mirza Teletovičius sumeta dvi baudas, o Jonas Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

71:78, 40 min.: Martynas Pocius pataiko tik vieną baudą ir taip dar suteikia šansą bosniams, bet Mirzos Teletovičiaus tritaškis tikslo nepasiekia, o pergalę įtvirtina Lino Kleizos baudos metimas.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 20, Martynas Pocius 13, Mantas Kalnietis 11, Renaldas Seibutis 7, Tomas Delininkaitis 6, Jonas Mačiulis 4, Darjušas Lavrinovičius 4, Robertas Javtokas 2, Donatas Motiejūnas 2, Kšištofas Lavrinovičius 2.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė: Mirza Teletovičius 31, Nihadas Djedovičius 20, Elmedinas Kikanovičius 10, Marko Šutalo 7, Nemanja Gordičius 6, Andrija Stipanovičius 4.