6 0 0-0 0-0 0-0 0 0 0 0 0 -1
70 15-44 9-22 13-20 39 15 5 8 1 57
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Liublianoje

Lietuvos sirgalių gretos „Stožice“ arenoje po truputį gausėja. Palaikyti rinktinės kiekvieną dieną atvyksta bent keli automobiliai sirgalių, tačiau daugiausiai jų turėtų atkeliauti prieš ketvirtfinalio etapą. Mūsų kalbinti tautiečiai tvirtino, kad atkrintamosiose varžybose aistruolių iš Lietuvos skaičius turėtų išaugti bent keletą kartų. Šiandien rungtynes su ukrainiečiais stebi apie 150 lietuvių.

Mačo eiga:

0:0, 1 min.: Lietuvių rinktinės starto penketas – tradicinis: Kalnietis, Seibutis, Mačiulis, Kleiza, Darjušas Lavrinovičius.

4:0, 1 min.: Gladyras pelno tris taškus su Mačiulio pražanga. Taikli ir bauda.

4:3, 2 min.: Mačiulis pataiko iš toli.

8:3, 3 min.: Darjušas metimas iš pradžių blokuojamas, paskui numušamas nuo lanko, o Gladyras smeigia tolimą metimą.

8:7, 4 min.: Natiažka numuša į krepšį besileidžiantį Kleizos metimą ir teisėjai įskaito taškus. Netrukus Kalnietis prideda du taškus.

8:9, 4 min.: Kleizos reidas po krepšiu ir dvitaškis priverčia Fratello imti minutės pertraukėlę.

10:9, 5 min.: Kornijenka po minutės pertraukėlės drebina krepšį dėjimu.

10:11, 6 min.: Seibutis greitoje atakoje pelno du taškus.

Lietuvos krepšininkams greitoje atakoje nepavyko triskart pelnyti taškų iš po krepšio, tačiau jie pristabdė 7 iš 8 pirmųjų ukrainiečių taškų pelniusį Sergejų Gladyrą. Ukrainos rinktinės gynėjas nebeturi progų atakuoti krepšio jį dengti ėmus Renaldui Seibučiui.

10:14, 8 min.: Seibutis greitoje atakoje pelno du taškus su pražanga, taikli ir bauda.

Mantas Kalnietis greitoje atakoje bandė užmesti kamuolį Donatui Motiejūnui, tačiau pelnyti taškus jam sutrukdė oponentai. Toks lietuvių mėginimas sužaisti gražiai Kazlauskui labai nepatiko, tačiau abu krepšininkai lieka aikštėje.

13:14, 8 min.: Zaicevas smeigia tolimą metimą ir priverčia Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės.

Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Liublianoje

Visą Europos čempionatą pozicinį krepšinį žaidusi Lietuvos rinktinė šiandien pasileido į greitas atakas. Po atkovotų kamuolių lietuviai stengiasi kuo greičiau bėgti į varžovų aikštės pusę.

13:16, 10 min.: Pocius pastebi Kuzminską baudos aikštelėje ir šis pelno du taškus puskabliu.

13:18, 10 min.: Pocius prieš pat pirmo kėlinio finalinę sireną pelno du taškus.

Ukrainos rinktinė: Sergejus Gladyras 7, Ihoris Zaicevas 3.

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 5, Linas Kleiza 4, Jonas Mačiulis 3, Mantas Kalnietis 2, Mindaugas Kuzminskas 2, Martynas Pocius 2.

15:20, 11 min.: Pocius kėlinį pradeda dviem taškais, tačiau Kravcovas netrukus atsako tuo pačiu, o Kuzminskas prameta laisvas tritaškį.

Varžovui išmušus kamuolį iš Donato Motiejūno rankų šis itin kreivu žvilgsniu įsistebeilija į arbitrą. Gintaras Krapikas nuo suolo taip garsiai surinka „nežiūrėti į teisėją“, jog girdisi net ir per aistruolių skanduotes.

17:22, 12 min.: Valančiūnas pelno du taškus, bet tuoj pat tuo pačiu atsako ukrainiečiai.

17:25, 13 min.: Motiejūnas lieka visiškai laisvas ties tritaškio linija ir smeigia tikslų metimą.

19:28, 15 min.: Natiažka smeigia tolimą dvitaškį, bet netrukus Delininkaitis pataiko tritaškį.

21:28, 15 min.: Kornijenka realizuoja abi baudas.

22:30, 17 min.: Jeteras pataiko vieną baudą, Kleiza atsako dviem taikliais metimais.

25:30, 18 min.: Gladyras pataiko iš toli, o Kleiza klysta.

27:30, 18 min.: Ukrainiečiai pelno dar du taškus, o lietuviai stringa puolime. Kazlauskas tada prašo minutės pertraukėlės.

Vienas ukrainiečių lyderių Eugene'as Jeteris iki šiol yra surinkęs vos tašką. Vos kelias minutes ilsėjęsis natūralizuotas amerikietis turėjo vos dvi progas metimui. Didžiausi komplimentai dėl tokio jo žaidimo tenka Jeterį dengiančiam Seibučiui.

30:32, 20 min.: Seibutis sumeta abi baudas, bet ukrainiečiai baudžia tritaškiu.

Ukrainos rinktinė: Sergejus Gladyras 10, Maxymas Kornijenka 6.

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 7, Linas Kleiza 6, Martynas Pocius 4, Donatas Motiejūnas 3, Jonas Mačiulis 3, Tomas Delininkaitis 3, Mantas Kalnietis 2, Mindaugas Kuzminskas 2, Jonas Valančiūnas 2.

Šiek tiek statistikos: lietuviai surengė keturias greitas atakas ir visas jas baigė taškais. Ukrainiečiai greito puolimo nė karto nebaigė rezultatyviai. Mūsiškiai turi pranašumą ir baudos aikštelėje: čia jie pelnė 18 taškų, kai ukrainiečiai tik 8. Kovą dėl atšokusių kamuolių Kazlausko auklėtiniai laimi 24-19. Be to, Lietuvos rinktinė prarado tik 5 kamuolius. Ukrainiečiai – 4.

36:35, 22 min.: Motiejūnas pelno du taškus su pražanga ir pataiko baudą, bet ukrainiečiai dominuoja kovojant dėl kamuolių puolime ir keturis kartus rezga ataką, kol galiausiai Gladyras pelno du taškus.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradeda gindamiesi itin aktyviai, bet tai rezultato neduoda. Ketvirtį ukrainiečiai pradeda pelnydami 4 taškus paeiliui, o netrukus vienos atakos metu puldami atkovoja net keturis kamuolius iš eilės, kol galiausiai pelno taškus. Kazlauskas pyksta ir keičia Valančiūną Darjušu Lavrinovičiumi.

41:40, 24 min.: Kuzminskas pelno tris taškus, tačiau tuoj pat tuo pačiu atsako Gladyras.

41:42, 25 min.: Motiejūnas greitą ataką pabaigia galingu dėjimu, bet po jo skaudžiai griūva ant parketo.

43:43, 28 min.: Kuzminskas įmeta vieną baudą, tačiau tuoj pat Jeteris dvitaškiu rezultatą lygina.

43:45, 29 min.: Darjušas pataiso netaiklų Pociaus metimą.

46:48, 29 min.: Jeteras ir Darjušas apsikeičia taikliais tolimais metimais.

Kuzminskas prameta 3 baudas iš 4 ir sėda ant suolo. Jis yra vienintelis baudas šios dienos mače prametęs Lietuvos rinktinės žaidėjas. Likę krepšininkai pataikė visus 8 metimus.

Ukrainos rinktinė: Sergejus Gladyras 15, Maxymas Kornijenka 8, Eugene'as Jeteris 8, Kyrilas Natyažanka 5.

Lietuvos rinktinė: Donatas Motiejūnas 8, Renaldas Seibutis 7, Darjušas Lavrinovičius 7, Linas Kleiza 6, Mindaugas Kuzminskas 6, Martynas Pocius 4, Jonas Mačiulis 3, Tomas Delininkaitis 3, Mantas Kalnietis 2, Jonas Valančiūnas 2.

46:50, 31 min.: Pocius reidu po krepšiu pelno taškus. Prieš tai jo tritaškis ir Mačiulio dvitaškis skriejo pro šalį.

Ukrainiečiai muša Valančiūną. Iš pradžių kamuolį atkovojusį lietuvį keli varžovai akivaizdžiai griebė už rankų, o šiam paleidus kamuolį ir jį sučiupus kitiems mūsiškiams, varžovai dar sykį atakavo uteniškį. Teisėjų švilpukas abu kartus tylėjo.

53:53, 33 min.: Delininkaitis pataiko iš toli, bet Zaicevas dėjimu lygina rezultatą.

53:56, 33 min.: Mačiulio tolimas metimas vėl grąžina pranašumą lietuviams.

53:57, 34 min.: Darjušas išprovokuoja pražangą ir pataiko vieną baudą iš dviejų.

53:59, 35 min.: Kleizos dvitaškis didina mūsiškių persvarą iki 6 taškų ir priverčia Mike'ą Fratello prašyti minutės pertraukėlės.

55:62, 35 min.: Zaicevas pataiko iš po krepšio, bet Kleiza tuoj pat smeigia tritaškį.

60:62, 36 min.: Gladyras pataiko tritaškį, Zaicevas įmeta iš po krepšio ir persvaros vėl praktiškai nebėra.

Ukrainiečių lyderis Sergejus Gladyras smeigia savo penktąjį tritaškį iš 8 bandymų. Lietuviai jau po pirmojo kėlinio, kai šis buvo pataikęs 2 iš 3, turėjo suprasti, kad laisvo jo palikti negalima.

60:64, 37 min.: Kleiza išprovokuoja nesportinę Kravcovo pražangą, bet nepataiko nė vienos baudos. Kalnietis tada ataką pabaigia reidu po krepšiu.

61:64, 39 min.: Iš pradžių Mačiulis nepataiko tritaškio būdamas visiškai laisvas, o po to Kleizos tritaškis blokuojamas. Greitoje atakoje Jeteras išprovokuoja pražangą ir mes baudas.

63:64, 39 min.: Jeteris sumeta baudas.

63:67, 39 min.: Kleiza likus žaisti 64 sekundes smeigia tritaškį, o kitoje atakoje ukrainiečiai nepataiko.

63:67, 40 min.: Gladyras prameta iš toli, tada metimas iš po krepšio irgi skrieja pro šalį. Kamuolys iškrenta į užribį ir per teisėjų klaidą lieka ukrainiečiams, bet po minutės pertraukėlės Jeteras neišsimeta kamuolio iš užribio per 5 sekundes.

63:70, 40 min.: Kleiza pataiko tik vieną baudą, ukrainiečiai meta proi šalį, o Motiejūnas baudų metimais įtvirtina pergalę.

Ukrainos rinktinė: Sergejus Gladyras 18, Eugene'as Jeteris 10, Ihoris Zaicevas 9, Maxymas Kornijenka 9, Maksimas Pustozvonovas 6.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 15, Donatas Motiejūnas 10, Darjušas Lavrinovičius 8, Renaldas Seibutis 7, Mindaugas Kuzminskas 6, Martynas Pocius 6, Jonas Mačiulis 6, Tomas Delininkaitis 6, Mantas Kalnietis 4, Jonas Valančiūnas 2.