Tomas Langvinis ‏@tlangvinis

Lietuviai daro apšilimą. Jonas Valančiūnas meta du tritaškius ir abu pataiko. Ramiu veidu eina po krepšiu. Ženklas, lai būna geras.

21:30.

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Liublianoje

Iki rungtynių likus pusvalandžiui aikštelėje pasirodo Lietuvos rinktinės krepšininkai. Juos savo vietas tribūnose jau užėmę lietuviai pasitinka skanduotėmis „Lietuva“. Kol kas aistruolių iš Lietuvos gretos neatrodo gausesnės nei per antrojo etapo rungtynes. Panašios ir italų pajėgos – abiejose stovyklose po 150 sirgalių. Iki mačo situacija dar tikrai keisis.

21:51.

Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Liublianoje

Užsivedimo netrūksta. Per apšilimą kiekvienas Lietuvos rinktinės krepšininkas dažniausiai deda į krepšį. Krepšį drebina net ir gynėjai.

Sirgaliai renkasi į rungtynes:

Mačo eiga:

0:0, 1 min.: Lietuvių starto penketas: Kalnietis, Seibutis, Mačiulis, Kleiza, Darjušas Lavrinovičius.

2:2, 1 min.: Darjušas mačą pradeda dėjimu, Belinelli netrukus atsako dvitaškiu.

5:2, 2 min.: Darjušas pataiko tritaškį.

9:2, 2 min.: Seibutis pelno du taškus, italų tolimas metimas skrieja pro šalį, o Kalnietis prideda dar 2 taškus.

Lietuvos rinktinę svarbiausiame čempionato mače palaiko apie penki šimtai aistruolių. Italijos komandos aistruolių yra kur kas daugiau – apie keturis tūkstančius, tačiau nacionalinėmis spalvomis pasipuošė panašus skaičius, kaip ir lietuvių.

11:4, 4 min.: Cusinas deda per Darjušą, bet netrukus Kleiza atsako dvitaškiu.

14:6, 5 min.: Aradori pelno du taškus, Mačiulis atsako dvitaškiu su pražanga. Vaizdu aikštelėje nepatenkintas Pianigiani prašo minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės bauda taikli.

Italai turi rimtų problemų baudos aikštelėje. Lietuvos rinktinė pelnė 13 taškų, iš kurių 11 po varžovų krepšiu. Pasižymėjo visas startinis penketas – Darjušas, Mačiulis, Kleiza, Seibutis ir Kalnietis. Tai priežastis, kodėl italai prašo pirmosios minutės pertraukėlės.

16:10, 7 min.: Mačiulis pelno dar du taškus, bet Belinelli atsako tuo pačiu.

20:12, 8 min.: Kalnietis pelno 4 taškus iš eilės, tarp jo dvitaškių pasižymi Melli. Aikštėje pasirodo Valančiūnas.

22:15, 10 min.: Po Kleizos dvitaškio mūsiškiai pirmavo dviženkliu skirtumu (22:12), tačiau Gentile kėlinį pabaigia tritaškiu.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Jonas Mačiulis 5, Linas Kleiza 4, Renaldas Seibutis 2.

Italijos rinktinė: Marco Belinelli 4, Alessandro Gentile 3.

Pirmajame kėlinyje lietuviai puldami atkovojo 4 kamuolius ir antraisiais šansais pelnė 4 taškus. Italai neišnaudojo trijų tokių galimybių.

25:20, 12 min.: Pocius pataiko iš toli, bet tuo pačiu tuoj pat atsako Datome.

27:23, 13 min.: Valančiūnas gauna perdavimą iš Kleizos ir deda į krepšį. Dieneris netrukus atsako tolimu metimu.

Mindaugas Kuzminskas prasižengia prieš tritaškį metantį Alessandro Gentile, o Kazlauskas akimirksniu nuo suolo kelia Joną Mačiulį. Kuzminskas gali atsisėsti ilgam.

30:24, 14 min.: Gentile pataiko tik vieną baudą iš trijų, o kitoje aikštės pusėje Pocius smeigia tritaškį.

34:26, 15 min.: Pociaus suktukas po krepšiu ir du taškai, italai tada prameta iš toli ir Seibutis juos baudžia dar dviem taškais. Pianigiani stabdo rungtynes prašydamas minutės pertraukėlės.

Martynas Pocius žaidžia bene geriausias rungtynes čempionate. Aštriais prasiveržimais varžovų gynybą draskantis gynėjas antrajame kėlinyje pelnė 8 iš 12 Lietuvos rinktinės taškų.

34:28, 17 min.: Lietuviai stringa puolime, dvi minutes nepelnydami taškų, bet neblizga ir italų puolimas. Dieneris nesugeba per 5 sekundes išsimesti kamuolio iš užribio.

36:28, 17 min.: Baudas pataikantis Seibutis nutraukia lietuvių taškų badą.

38:32, 19 min.: Italai pelno keturis taškus iš eilės, bet netrukus Kalnietis pelno savo aštuntąjį tašką.

40:39, 20 min.: Cinciarini pelno du taškus su pražanga ir pataiko baudą. Kalnietis netrukus atsako reidu po krepšiu, bet Belinelli prieš pat pertrauką smeigia dvitaškį.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 10, Martynas Pocius 8, Renaldas Seibutis 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Jonas Mačiulis 5, Linas Kleiza 4, Jonas Valančiūnas 2.

Italijos rinktinė: Marco Belinelli 10, Travisas Dieneris 7, Alessandro Gentile 6, Luigi Datome 5, Andrea Cinciarini 5.

Šiek tiek statistikos įpusėjus mačui. Lietuviai dvigubai dažniau klysta (8-4), tačiau dukart dažniau nei varžovai klaidas paverčia taškais (8-4). Mūsiškiai kol kas užtikrintai laimi kovą dėl kamuolių (17-11) ir taikliau atakuoja krepšį (59 proc. ir 50).

40:41, 21 min.: Datome pelno du taškus su pražanga, tačiau nepataiko baudos. Italai pirmauja pirmą kartą rungtynėse.

42:41, 22 min.: Darjušas pataiko dvitaškį.

45:41, 22 min.: Motiejūnas pataiko tik vieną baudą, tačiau netrukus perima kamuolį ir Kalnietis ataką pabaigia dėjimu.

48:44, 23 min.: Datome ir Pocius apsikeičia taikliais tolimais metimais.

Italijos snaiperiai šio vakaro mače meta labai tiksliai. Jie pataikė jau 4 tritaškius iš 10. Neatsilieka ir identiškai metantys lietuviai.

50:46, 24 min.: Mačiulis pelno du taškus pakartodamas netaiklų metimą, o kitojeaikštės pusėje Cusinas deda iš viršaus.

50:48, 25 min.: Lietuviai nesurezga atakos per 24 sek. ir Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

50:51, 27 min.: Cinciarini pelno du taškus su pražanga. Taikli ir bauda.

53:53, 28 min.: Italai įgyja trijų taškų persvarą (50:53), bet Kalnietis smeigia tritaškį ir išlygina rezultatą.

Italijos rinktinės aukštaūgiai dukart paeiliui blokuoja Jono Valančiūno metimus. Uteniškis toli gražu neprimena pagrindinio Lietuvos rinktinės vidurio puolėjo.

53:56, 28 min.: Italai vėl įgyja trijų taškų persvarą.

57:56, 30 min.: Seibutis pataiko dvitaškį ir sustabdo varžovų spurtą, Mačiulis prideda dvi taiklias baudas.

57:58, 30 min.: Belinelli kėlinio pabaigoje deda iš viršaus ir italai vėl priekyje.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 15, Martynas Pocius 11, Jonas Mačiulis 9, Renaldas Seibutis 8, Darjušas Lavrinovičius 7, Linas Kleiza 4, Jonas Valančiūnas 2, Donatas Motiejūnas 1.

Italijos rinktinė: Marco Belinelli 12, Andrea Cinciarini 11, Luigi Datome 10, Alessandro Gentile 8, Travisas Dieneris 7.

61:58, 31 min.: Kalnietis pataiso Motiejūno netaiklų metimą, o netrukus greitoje atakoje Seibutis pelno du taškus.

Lietuvos rinktinė šiame čempionate per rungtynes vidutiniškai praleisdavo po 66,1 taško. Ketvirtfinalyje mūsiškių gynyba braška. Italai per tris kėlinius į Lietuvos rinktinės krepšį įmetė 58.

63:58, 32 min.: Darjušas pelno du taškus ir Pianigiani prašo minutės pertraukėlės.

65:58, 33 min.: Mačiulis sumeta baudas ir lietuvių spurtas tęsiasi.

Lietuvos rinktinė praranda jau 15-ąjį kamuolį, tačiau tarpusavio ryšių puolime trūkumą kompensuoja geležine gynyba. Italijos rinktinė per penkias minutes ketvirtojo kėlinio minutes dar nepelnė nė taško. Gynyba, vedanti į pergalę!

69:58, 35 min.: Italai aštuonias atakas iš eilės nepelno taškų, Motiejūnas tuo tarpu pelno 4 taškus iš eilės.

72:58, 36 min.: Seibutis pelno du taškus su pražanga.

72:62, 37 min.: Italai pirmus taškus pelno sužaidus tik 6 minutes – tai padaro baudas sumetęs Belinelli. Netrukus Aradori prideda dvitaškį.

72:64, 37 min.: Gentile pelno du taškus ir Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

74:64, 38 min.: Mačiulis sumeta baudas.

76:67, 39 min.: Seibutis pelno du taškus, bet italai atsako tritaškiu.

Keturi tūkstančiai italų sirgalių jau senokai nebesigirdi. Man už nugaros pirmuosius tris kėlinius rungtynes telefonu itin emocingai komentavęs Italijos žurnalistas tyli kaip kapas. Lietuvos rinktinės aistruoliai jau ima traukti pergalės giesmes.

78:70, 40 min.: Gentile sumeta tris baudas, o Kalnietis netrukus praranda kamuolį. Visgi Motiejūnas jį vagia, išprovokuoja pražangą ir relizuoja baudas.