18 5 1-1 1-2 0-0 3 1 0 1 0 5
12 8 4-6 0-0 0-2 5 0 0 1 1 6
62 20-45 3-20 13-20 34 12 4 12 3 35
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

0:0, 1 min.: Lietuvių starto penketas: Kalnietis, Seibutis, Mačiulis, Kleiza, Darjušas Lavrinovičius.

Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Liublianoje

Areną užlūdo apie septyni tūkstančiai Kroatijos rinktinės aistruolių. Tiesa, aklinai arenos jie kol kas neužpildė – dalis sirgalių vis dar buriuojasi eilėse prie įėjimo. Per kroatų keliamą kurtinantį triukšmą pusės tūkstančio lietuvių nė nesigirdi. Iki mačo likus daugiau nei trims valandoms arenos kasose buvo likę vos 500 brangiausių – po 120 eurų kainuojančių – bilietų.

1:2, 2 min.: Kleiza rungtynes pradeda baudos metimu, Bogdanovičius atsako dvitaškiu iš baudos aikštelės.

4:2, 2 min. Mačiulis pataiko tritaškį iš dešinio aikštės kampo.

4:4, 2 min.: Bogdanovičius pelno dar du taškus.

Kroatų milžinas 217 cm ūgio Ante Tomičius susimuša kelį ir sėda ant suolo. Jį keičia vos po 5 minutes aikštelėje praleidžiantis atsarginis vidurio puolėjas Lukša Andričius. Visgi, džiaugtis nederėtų. Tomičius aikštę paliko pats, o sumušimas iš pirmo žvilgsnio neatrodo stiprus.

4:7, 4 min.: Markota smeigia tolimą metimą, o Darjušo metimą iš po krepšio blokuoja Bogdanovičius.

7:10, 4 min.: Kalnietis pataiko tritaškį, bet netrukus Andričius pelno du taškus su Darjušo pražanga ir pataiko baudą. Darjušą keičia Javtokas.

10:10, 4 min.: Mačiulis smeigia dar vieną tritaškį, šįkart iš kairio kampo.

Andričius jau per pirmąją savo ataką viršija vidutiniškai Europos čempionate renkamų taškų vidurkį, o prieš jį antrą kartą prasižengusį Darjušą keičia Javtokas.

12:10, 5 min.: Kleiza nenuleidžia rankų kovodamas dėl kamuolių puolime ir pelno du taškus iš po krepšio.

14:10, 6 min.: Kleiza dar kartą imasi iniciatyvos, suklaidina Markotą ir gražiu skrydžiu po krepšiu pelno taškus.

17:12, 7 min.: Liiiiinas Kleiza! Prasiveržia dešiniu kraštu po Markotą, šis prasižengia, bet Kleiza kyla į orą, deda į krepšį nugara ir dar prideda baudos metimą.

Kleiza žaidžia su neįtikėtinu užsidegimu. Šis jo dėjimas – vienas gražiausių Lietuvos rinktinėje per visą čempionatą.

19:14, 8 min.: Javtokas prideda du taškus.

19:17, 8 min.: Draperis įmeta du taškus ir dar išprovokuoja pražangą. Bauda taikli.

21:17, 9 min.: Kleiza toliau nesulaikomas – jis meta atsilošdamas prieš Šaričių ir pelno taškus.

21:19, 10 min.: Kleiza šįkart perlaiko kamuolį ir Kalnietis priverstas mesti sudėtingą metimą paskutinę atakos sekundę. Metimas netaiklus ir kroatų greitą ataką Rudežas pabaigia dėjimu.

24:19, 10 min.: Kalnietis pataiko vieną baudą iš dviejų, kroatai kitoje atakoje šveičia pro šalį, o kamuolį atkovojęs Kleiza išprovokuoja pražangą ir sumeta baudas.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 12, Jonas Mačiulis 6, Mantas Kalnietis 4, Robertas Javtokas 2.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 6, Damiras Markota 3, Lukša Andričius 3, Dontaye Draperis 3.

27:19, 11 min.: Kleiza toliau užsivedęs. Antrą kėlinį jis pradeda tolimu metimu.

29:20, 11 min.: Kleiza išprovokuoja Šaričiaus pražangą ir baudų metimais pelno savi septynioliktąjį tašką.

Mindaugas@RealGOBA
The man is on the mission. #Kleiza

Nesulaikomai žaidžiantis Linas Kleiza jau pelnė net 17 iš 29 Lietuvos rinktinės taškų ir gerokai pritildė Kroatijos rinktinės aistruolių armiją.

29:24, 14 min.: Kleizą pakeitęs Motiejūnas prameta du metimus ir dar prasižengia prieš dvitaškį metusį Dario Šaričių. Šio metimą po švilpuko blokuoja Valančiūnas ir teisėjai įskaito dvitaškį.

Ketvirtfinalio mačą praleidęs Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas šiandien rungtyniauja pagirtinai. Jam esant aikštėje kroatai tiesiog išnykdavo mūsiškių baudos aikštelėje. Nenuostabu, kad Javtoko +/- rodiklis kol kas didžiausias komandoje ir siekia +9.

29:27, 14 min.: Kalniečio metimas blokuojamas, o Rudežas greitoje atakoje smeigia tolimą metimą.

Eurohoops.net@Eurohoopsnet Tokios rungtynės yra sudėtingos jauniems vaikinams.

31:27, 15 min.: Valančiūnas pelno taškus po Kalniečio perdavimo.

31:31, 16 min.: Zoričius pelno 4 taškus iš eilės, o Kalnietis prameta iš po krepšio.

35:31, 17 min.: Mačiulis sumeta baudas, o kroatų metimai du kartus blokuojami. Kitoje atakoje Kalniečiui šypteli sėkmė – jo perdavimas kurioziškai pasiekia Valančiūną ir šis ataką baigia dėjimu.

Valančiūnas įsisiautėjo. Trečias blokas per dvi kroatų atakas, šįkart siunčiantis kamuolį į pirmąsias tribūnų eiles.

38:33, 19 min.: Bogdanovičius ataką pabaigia dėjimu, Kalnietis netrukus atsako tritaškiu.

40:37, 20 min.: Bogdanovičius sumeta dvi baudas, bet netrukus Kalnietis pakabina kamuolį Valančiūnui ir šis įmuša jį į krepšį. Markota tada pelno du taškus su pražanga, bet bauda skrieja pro šalį.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 17, Jonas Mačiulis 8, Mantas Kalnietis 7, Jonas Valančiūnas 6, Robertas Javtokas 2.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 12, Damjanas Rudežas 5, Damiras Markota 5, Luka Zoričius 4.

Šiek tiek statistikos įpusėjus rungtynėms: abi komandos lygiai kovoja dėl kamuolių (19-19), tačiau lietuviai baudos aikštelėje bene pirmą kartą čempionate pelno mažiau taškų nei varžovai (14-22). Mūsiškiai prarado 6 kamuolius, kai kroatai suklydo 8 kartus. Kol kas Lietuvos rinktinei trūksta atsarginių žaidėjų indėlio – jie pelnė 8 taškus. Kroatams nuo suolo pakilę krepšininkai surinko 17 taškų.

43:37, 21 min.: Mačiulis pataiko tolimą metimą – jau savo trečiąjį.

43:39, 22 min.: Darjušas nepataiko iš toli, o kroatai surengia greitą ataką, kurią atkovojęs kamuolį puolime dviem taškais baigia Simonas.

Lietuvos rinktinė pataikė jau 6 tritaškius iš 13. Net pusę jų įmetė Jonas Mačiulis.

48:39, 23 min.: Mačiulis randa po krepšiu įkertantį Darjušą ir šis pelno du taškus nuo lentos. Kitoje atakoje kroatai suklysta ir Mačiulis baudžia dar vienu – jau ketvirtu savo – tritaškiu.

51:39, 25 min.: Jonas Mačiulis!!! Dvitaškis su pražanga, taikli bauda ir lietuviai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą.

Lietuvos rinktinė turi naują lyderį. Jonas Mačiulis trečiajame kėlinyje pelnė 9 iš 13 Lietuvos rinktinės taškų ir puikiai keičia antrajame ketvirtyje pristabdytą Liną Kleizą.

53:39, 25 min.: Kalnietis rėžia varžovų gynybą reidu po krepšiu ir lietuvių spurtas jau 10:0.

55:40, 26 min.: Bogdanovičius pataiko vieną baudą, bet kitoje aikštės pusėje Javtokas galingai krauna iš viršaus.

Aleksandras Švabas @svabas
Mačiulis nori pagerinti savo tritaškiu rekordą (6/7), kurį jis pasieke Eurolygoje mače su Bambergu

58:40, 26 min.: Kalnietis smeigia tolimą metimą ir kroatai prašo minutės pertraukėlės. Iki finalo liko lygiai 14 minučių!!

Lietuvos rinktinė šį vakarą demonstruoja čempionišką krepšinį. Taip žaidžiant galime įveikti bet ką.

60:42, 28 min.: Kalnietis siunčia taiklų metimą iš vidutinio nuotolio.

Septyni tūkstančiai kroatų sirgalių jau kurį laiką nebesigirdėjo. Kartkartėmis pavienės jų grupelės švilpimu bandydavo nutraukti arenoje aidinčias lietuvių skanduotes. Varžovų armija šiek tiek atkuto prieš kėlinio pabaigą, tačiau pažadinti savo krepšininkų jai nepavyksta.

Kroatijos rinktinė šiame ketvirtyje tepelnė vos 6 taškus. Tris iš jų – baudų metimais.

61:45, 30 min.: Mačiulis pataiko vieną baudą iš dviejų, tačiau prasižengia kitoje aikštės pusėje likus žaisti 3 sekundes kėlinyje. Tomičius sumeta abi baudas.

Lietuvos rinktinė: Jonas Mačiulis 18, Linas Kleiza 17, Mantas Kalnietis 14, Jonas Valančiūnas 6, Robertas Javtokas 4, Darjušas Lavrinovičius 2.

Kroatijos rinktinė: Bojanas Bogdanovičius 13, Damjanas Rudežas 5, Damiras Markota 5, Luka Zoričius 4, Dario Šaričius 4, Krunoslavas Simonas 4.

63:47, 31 min.: Bogdanovičius pelno du taškus, tačiau tuoj pat tuo pačiu atsako Kalnietis.

67:49, 33 min.: Mačiulis pelno taškus po gražaus reido po krepšiu.

69:51, 34 min.: Kalnietis pelno dar du taškus, kroatai atsako dvitaškiu.

70:51, 34 min.: Mačiulis perima kamuolį ir išprovokuoja nespotinę pažangą, tačiau pataiko tik vieną baudą.

70:54, 35 min.: Simonas pataiko tolimą metimą, bet po to kroatai prameta net 5 tritaškius iš eilės.

70:56, 36 min.: Lietuviai dar kartą neužpuola, o Draperis greitoje atakoje pelno du taškus ir Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.

73:56, 37 min.: Kleizos tritaškis atsimuša į lentą ir pasiekia tikslą.

Lietuviai pražanga stabdo Dontaye Draperio, o šis matydamas, jog prarado vieną iš retų progų pasižymėti sviedžia kamuolį į lentą. Aštuoniolikos metų senumo istorija kartojasi. Kroatams teks kautis dėl bronzos.